OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Darth Bane

Goto down 
+11
Neophyte
Aggofan
ScorpiO
Padme von Kell
Cross
William
Darth Gryat
Xavier
Lance Stone
Derk Yall
Knight
15 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Knight
Sithský lord
Sithský lord
Knight


Poeet p?íspivku : 1987
Age : 32
Vyznamenání : temná strana Síly
Registration date : 03. 07. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSat Apr 04 2009, 20:30

Darth Bane DarthBane-frontal
Slavný temný pán ze Sith narozený 1,026 BBY jako syn horníka na Apatrosu.
Temnou stranu se naučil používat na Korribanu, ale její podstatu pochopil až na Lehonu pomocí sithské holocronu Darth Revana.
Zdatný šermíř velmi mocný v Síle. Zavedl pravidlo dvou.
Výrazně přispěl k ukončení Sithských válek.

Další info
ENG: http://starwars.wikia.com/wiki/Darth_Bane
CZ: http://www.ostarwars.profitux.cz/index.php?text=postavy-sithove-bane
///přidáno info/// P.


Četl někdo Darth Bane: Cesta zkázy (Darth Bane: Path of Destruction) ?

_________________
Darth Bane Imper10
Darth Bane 00110
Darth Bane Latest?cb=20140416080420            Darth Bane Latest?cb=20140416080337

Neexistuje temná a světlá strana Síly, je jen Síla.

Návrat nahoru Goto down
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSat Apr 04 2009, 20:39

Je, ted se mi přímo vybavil Stopa a jeho sig. Very Happy
PS: zajímavej avatar. Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Lance Stone
Sniper
Sniper
Lance Stone


Poeet p?íspivku : 9058
Age : 331
Vyznamenání : F.R.E.A.K.
Registration date : 16. 06. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSat Apr 04 2009, 22:59

Rozhodne prazvlastni Sith. Ma dobry teotvani okolo oci. Nebo ze by od prirody? scratch

_________________
Darth Bane 13149

"God, it's so hard to be a smartass nowadays." Dr. Neil Watts (To the Moon)
Návrat nahoru Goto down
Xavier
Inkvizitor
Inkvizitor
Xavier


Poeet p?íspivku : 2500
Registration date : 26. 08. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:04

Mělo by to bejt tetování. Zrovna cestu zkázy čtu. Je to velmi zajímavé, i když mi tam několik detailů nehraje.
Návrat nahoru Goto down
Lance Stone
Sniper
Sniper
Lance Stone


Poeet p?íspivku : 9058
Age : 331
Vyznamenání : F.R.E.A.K.
Registration date : 16. 06. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:32

Napriklad?

_________________
Darth Bane 13149

"God, it's so hard to be a smartass nowadays." Dr. Neil Watts (To the Moon)
Návrat nahoru Goto down
Xavier
Inkvizitor
Inkvizitor
Xavier


Poeet p?íspivku : 2500
Registration date : 26. 08. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:35

Příjde mi poněkud divný že zde již používají vaapad.
Potom překlad Sithského kodexu je poněkud ... hmmm nepřesný
Návrat nahoru Goto down
Lance Stone
Sniper
Sniper
Lance Stone


Poeet p?íspivku : 9058
Age : 331
Vyznamenání : F.R.E.A.K.
Registration date : 16. 06. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:42

Vaapaad vyvinul Mace Windu spolu se svym pritelem. Mohl vyuzivat styl Juyo ze ktereho Vaapaad vychazi. Vic informaci najdes [url=zde]https://ostarwars.forumczech.com/-f16/styly-boje-s-meeem-t1363.htm[/url] dole u Sedme formy Wink

_________________
Darth Bane 13149

"God, it's so hard to be a smartass nowadays." Dr. Neil Watts (To the Moon)
Návrat nahoru Goto down
Knight
Sithský lord
Sithský lord
Knight


Poeet p?íspivku : 1987
Age : 32
Vyznamenání : temná strana Síly
Registration date : 03. 07. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:43

No ten vaapad mě taky zarazil, ale jinak docela poutavá a hlavně temnotou nabytá knížka.

for Derk Yall: Dík, pokoušel jsem se o vlastní výrobu, ale ještě to není ono. Wink

_________________
Darth Bane Imper10
Darth Bane 00110
Darth Bane Latest?cb=20140416080420            Darth Bane Latest?cb=20140416080337

Neexistuje temná a světlá strana Síly, je jen Síla.

Návrat nahoru Goto down
Xavier
Inkvizitor
Inkvizitor
Xavier


Poeet p?íspivku : 2500
Registration date : 26. 08. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 15:50

Lance: já vim že ho vyvinul až Mace! Proto mi to přišlo podivný
knight: musím souhlasit
Návrat nahoru Goto down
Lance Stone
Sniper
Sniper
Lance Stone


Poeet p?íspivku : 9058
Age : 331
Vyznamenání : F.R.E.A.K.
Registration date : 16. 06. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 16:02

Wari wari. Nemusis se hned tak nastvat.

_________________
Darth Bane 13149

"God, it's so hard to be a smartass nowadays." Dr. Neil Watts (To the Moon)
Návrat nahoru Goto down
Xavier
Inkvizitor
Inkvizitor
Xavier


Poeet p?íspivku : 2500
Registration date : 26. 08. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Apr 05 2009, 16:07

já nejsem naštvanej, jen jsem tě upozorňoval na fakt že s tím že tehdy by vaapad neměl být součástí výuky jsem obeznámen
Návrat nahoru Goto down
Darth Gryat
SPAMER
SPAMER
Darth Gryat


Poeet p?íspivku : 6890
Age : 37
Registration date : 04. 05. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeTue Jul 28 2009, 14:36

včera jsem ji dočetl. a musim uznat že ikdyž to bylo o Sithovy byla to zajímavá knížka. ten Vaapaad mě taky přímo bil do oči. Ale taky že když zabil Kas'ima tak si ho sotva dal. a o pár stránek si dal ještě snad lepšího Temného pána jen pomocí síly.
Taky mě zarazilo to že desetiletá dívka zabije dva Jedio jen pomocí síly.
Návrat nahoru Goto down
Knight
Sithský lord
Sithský lord
Knight


Poeet p?íspivku : 1987
Age : 32
Vyznamenání : temná strana Síly
Registration date : 03. 07. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeThu Jul 30 2009, 20:43

njn, ti dva mrtví Jedi na konci mi taky přišli zvláštní...... ale Dark Side je prostě zvláštní Twisted Evil

_________________
Darth Bane Imper10
Darth Bane 00110
Darth Bane Latest?cb=20140416080420            Darth Bane Latest?cb=20140416080337

Neexistuje temná a světlá strana Síly, je jen Síla.

Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeFri Jul 31 2009, 12:04

Tak na chyby v týhle knížce jsem napsal docela velký příspěvěk přímo v topiku s jejím názvem...

citace :

Tak jsem to konečně dočetl. 3/4 knihy jsem chrochtal blahem a jásal nad tím, jak dokonale autor dokázal román provázat s minulostí a hlavě i se samotným komixem Jedi vs Sith. Opravdu jsem si říkal, že snad nebyla lepší kniha, která by tak perfektně zapadla do timeline, aniž by se nějak vzepřela zákonitostem galaxie. Snad jedinou chybu, kterou jsem ve zmiňované části našel, byla zmínka o Vaapadu. Prostě úžasná znalost a informovanost autora.

Jenže pak přišla poslední čtvrtina a já začal smutnit. Dokonalost se vytratila, když se Farfalla vrátil s posilami na planetu. Událost byla sice popsána stejně, jako tomu bylo v komixu, jenže mnohem dřív, než k ní mělo dojít. Od té doby si autor začíná scény líčit po svém a znalec původní předlohy to prostě jen horko těžko přijímá. Co mě osobně naštvalo nejvíc, byl fakt, že byly vynechány pasáže s Tomcatem. Je o něm sice zmiňka na konci, ale to jen okrajově, jako by se jednalo o naprosto bezvíznamnou postavu, která nemá s přechodem Rain na temnou stranu nic společného. (Githany jej vezme pod svá chraná křídla po té, co sama nelítostně zabije svého bývalého přítele. Od té doby až do aktivování bomby mají být pořád spolu, Tomcat bombu přežije, protože jeho citlivost v Síle vlastně existuje jen díky jeho bratrovi Bugovi. Rain Tomcata po té, co se z ní stane Baneova učednice ušetří jako posledního tvora vůbec s tím, že mu rozdrtí ruku a znemožní mu tak bojovat. To se odehraje v jeskyni - Chcete-li v Údolí Jediů, u pozůstatku myšlenkové bomby - V knize ale Bane s Rain do jeskyně nikdy nevstoupí, heh)

Zmíněný, vcelku také důležitý souboj Githany s bývalým přítelem z řad Jediů autor také vypustil, i když se o přiteli na začátku knihy nádherně zmiňuje. Tenhle příběh jako by zůstal neuzavřený, což působí divně, když se ostatní svého dovršení dočkaly.

Další do očí bijící nesrovnalostí je označení Ziostu jako domovské planety sithů. Neměl by to náhodou být Korriban?

Co musím pochválit, je skvělé vysvětlení mnoha slepých míst, které v komixu řečeny nejsou. Například jak byl Bane otráven, proč Jediové lovili Bouncery, jak Kaan přišel k myšlenkové bombě atd...

Shrnuto podtrženo 85%. K dokonalosti se opravdu stačilo jen držet původní předlohy stejně tak, jak tomu bylo první 3/4 románu.

Že Rain zabila ty dva "Jedie" mi nepřipadá tak divné. Alespoň tedy co se týče komixu. Tam bylo hezky naznačený jak velkou Silou vládla aniž by o tom tušila. Ani jeden z těch Jediů nepředpokládal, že by to mohla ta holčička dokázat a tak se nebránili. Navíc byli silně oslabení celou válkou... To už je daleko víc zarážející to, jakým způsobem Tomcatovi rozdrtila ruku na prach, než že dokázala zlomit někomu vaz.

Duel s mistrem meče je udělaný reálně. Kdyby Bane opravdu byl takovej všestranej frajer, tak by to nehrálo. Praxe je praxe.

PS: To neni avatar, to je Luke Skywalker a cover Invasion. Very Happy

PPS: 1x opraven Bean na Bane, aby náš spamer měl klidné spaní Very Happy

_________________

Darth Bane Logo



Naposledy upravil William dne Fri Jul 31 2009, 13:50, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Gryat
SPAMER
SPAMER
Darth Gryat


Poeet p?íspivku : 6890
Age : 37
Registration date : 04. 05. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeFri Jul 31 2009, 12:36

odkdy je pan Bean v SW? rofl
Návrat nahoru Goto down
Cross
Sithský lord
Sithský lord
Cross


Poeet p?íspivku : 1450
Age : 30
Registration date : 16. 01. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeMon Mar 14 2011, 20:58

no teď jsem dočetl Cestu zkázy,fajn knížka,jak jsem začal číst,nemohl jsem přestat Very Happy

a není o něm ještě nějaká jiná knížka???nějaká o tom jak cvičí Zannah a o jeho smrti?
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeMon Mar 14 2011, 21:11

Jeste jsou tusim dve, je to trilogie, ale kvuli malym prodejum cesty zkazy je egmont cesky vydavat myslim nebude..
takze jedine precist v AJ, a nebo pokud existuje nejakej amaterskej preklad..

_________________
haf Vivat Itchy cheers Very Happy
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 36
Registration date : 07. 02. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeMon Mar 14 2011, 21:47

kdyby si mel zajem o pokracovani, mam obe knizky v elektronicke podobe, tak ti je klidne poslu
Návrat nahoru Goto down
Cross
Sithský lord
Sithský lord
Cross


Poeet p?íspivku : 1450
Age : 30
Registration date : 16. 01. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeTue Mar 15 2011, 16:26

to by jsi byl hodnej...pošli mi to prosím na email patronna@seznam.cz

je to česky????
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 36
Registration date : 07. 02. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeTue Mar 15 2011, 18:45

jak psala Padme, cesky je pouze jednicka. takze ne neni to cesky, je to anglicky
Návrat nahoru Goto down
Cross
Sithský lord
Sithský lord
Cross


Poeet p?íspivku : 1450
Age : 30
Registration date : 16. 01. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeTue Mar 15 2011, 19:31

jsem myslel,jestli tam není nějakej ten ,,amatérskej překlad" Smile ....se nějak podá Very Happy ...
ale tak kdyžtak prosím pošli Smile Smile
Návrat nahoru Goto down
Aggofan
Sithský lord
Sithský lord
Aggofan


Poeet p?íspivku : 304
Registration date : 02. 03. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Mar 20 2011, 15:07

Musim říct že patří k jedněm z mejch nejoblíbenějším sithům.Konečně sith kterej pochopil že sithové nevyhrajou díky počtu ale díky utajení a kniha:cesta zkázy taky patří k jedněm mejm nejoblíbenějším ale ten wapad mi tam taky nesedí.
Návrat nahoru Goto down
Aggofan
Sithský lord
Sithský lord
Aggofan


Poeet p?íspivku : 304
Registration date : 02. 03. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Mar 20 2011, 15:09

Baccara napsal:
no teď jsem dočetl Cestu zkázy,fajn knížka,jak jsem začal číst,nemohl jsem přestat Very Happy

a není o něm ještě nějaká jiná knížka???nějaká o tom jak cvičí Zannah a o jeho smrti?

O jeho smrti ti můžu říct to že o zabila zannah po způsobu sithů a vzala si za učednici darth Cognus ale to už je na webu.
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 36
Registration date : 07. 02. 08

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Mar 20 2011, 16:13

predpokladam ze on asi necel vedet jak to dopadne Very Happy

jinak ta pritomnost zminky Vaapadu v PoD je opravdu chyba, melo tam byt Juo, ale autor si toho vsiml az po vytisku...bohuzel. to ovsek nijak nevadi, proste misto Vaapad budeme cist Juo a je to OK.
Návrat nahoru Goto down
Cross
Sithský lord
Sithský lord
Cross


Poeet p?íspivku : 1450
Age : 30
Registration date : 16. 01. 11

Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitimeSun Mar 20 2011, 19:45

nee ja to vim...ale chtel jsem si to precist nejak podrobne Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Darth Bane Empty
PříspěvekPředmět: Re: Darth Bane   Darth Bane Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Darth Bane
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Cad Bane
» Darth Rivan
» Darth Ruin
» Darth Plagueis

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Archiv rytířů Jedi-
Přejdi na: