OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Autorské právo VS Fanpřeklad

Goto down 
+3
Cody
Padme von Kell
William
7 posters
AutorZpráva
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 12:20

Mno, tak jsem se trošku pošťoural v právu a zjistil pár zajímavých věcí. Každopádně jediné důležité pro nás je:

Překlad bez souhlasu je ilegální Very Happy

a vůbec nezáleží na tom, jestli někdo v ČR má zakoupená práva, nebo ne, či jestli za to máte zisk.

Knížku si můžete přeložit, ale: Musí to být pro vaše osobní potřeby a nesmíte to mít nikde na papíře, hliněných destičkách, elektronický podobě, or what-so-ever Very Happy - protože zakoupením knížky si kupujete pouze práva na to si knížku přečíst, ne dělat kopie a to ani naše oblíbené "záložní" Very Happy

To samé platí i pro volně šiřitelné e-booky, což je docela sranda. Sice můžete mít doma kopii takového e-booku, ale nesmíte ji fyzicky přeložit, jen přečíst. Very Happy

Citace z knížek jsem do teď moc nepochopil. V každé knížce máte jasně napsáno, že se žádná část díla nesmí bez souhlasu autora nikde objevit. Ale přitom se cituje uplně běžně Very Happy. Pokud citujete přeložený text, tak musíte uvézt jak překladatele, tak původního autora textu. heh.

Defakto všechny neologismy SW jsou chráněné, takže podle zákona ve svých fanpovídkách bez souhlasu, nesmíme použít ani jeden z nich, natož postavu. Takže když do své povídky dáte někoho s příjmením Skywalker, tak už porušujete autorský zákon Very Happy

Knížky si podle všeho správně nesmíte ani půjčovat mimo rodinu, protože nejste knihovna a neplatíte za to poplatky Very Happy

Nedej Bože, že by vás napadlo, přečíst nějakou část knížky na veřejnosti Very Happy

Všechny obrázky SW, které se objevují na internetu, jsou vlastně nelegálními kopiemi Very Happy Pokud autor obrázku vyvěsí své dílo na nějaké stránky, tak si ho můžete stáhnout, ale nesmíte jej bez souhlasu upravovat a ani zveřejňovat.

---------------------------------------------

A ted trosku mimo, ale předpokládám, že se to týká nás všech: V ČR můžete stahovat, ale nesmíte uploadovat. (čili torrenty jsou špatny vždycky). A s tim stahováním to cháejte tak, že můžete stahovat jen věci co máte doma v originále, volně šiřitelné záležitosti, či věci na které jste nějakým způsobem získali práva je vlastnit a "užívat", což je šílený slovo s miliardou definic.


Naposledy upravil William dne Wed May 12 2010, 17:05, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 12:34

huh, dobry no Laughing
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 13:02

Všichni jsme piráti a půjdem do vězení. Very Happy Razz
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 13:05

no, tak nepudjem, jen se nesmime navzajem praskat Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Jaldithas
SPAMER
SPAMER
Jaldithas


Poeet p?íspivku : 2894
Registration date : 26. 07. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 13:35

jasně....nesmíte...nesmíme se práknout.. study Neutral
Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 15:50

ty woe, to je docela přísné, ale je to tak.. no velmi vtipné je když jdu na party, a na plátně někdo pouští videoklipy nebo živák z nějakého dvd a prvních 30 vteřin tam je přes celou obrazovku sdělení že "tento materiál se neusmí nikde pouštět na veřejných místech pro jiné lidi než pro svou vlastní potřebu..." viva la autorský zákon.
doufám že mě nikdo neprásknete za použídání příjmení Skywalker v komixu o Itchy.
apropos docela blbé to má někdo, kdo se Skywalker jmenuje doorpavdy.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 15:52

heh, to jo no Laughing Laughing
tak co, ja myslim ze tu snad sme slusny lidi a nikdo nikoho praskat nebude Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 15:59

to je přeci jasné.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Jaldithas
SPAMER
SPAMER
Jaldithas


Poeet p?íspivku : 2894
Registration date : 26. 07. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 16:03

ehm..jo jasné Wink
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 17:11

Ja bych se odvazil tvrdit, ze se tak nikdo nejmenuje Very Happy Respektive určitě to není normální příjmení. Pokud ho někdo má, tak je to proto, že viděl hvězdný války a pak se nechal přejmenovat. Very Happy Jinak to příjmení je vymyšlený.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 17:15

No nevím... fakt se tak někdo může jmenovat...
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeSat Oct 17 2009, 17:50

si taky myslim, stat se muze vsechno Laughing
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeMon Oct 19 2009, 15:27

Jo o tomhle vim. Jenže já překládám protože mi to pomáhá.
Návrat nahoru Goto down
pitris
High Jedi General
High Jedi General
pitris


Poeet p?íspivku : 654
Vyznamenání : Rytíř Jedi
Registration date : 20. 05. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeMon Oct 19 2009, 15:42

to je taky ilegální Laughing
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeMon Oct 19 2009, 16:03

Až budeš prožívat život ve vlastním světě bolesti a agónie, taky budeš hledat něco povzbuzujícího
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeMon Oct 19 2009, 16:07

zažíváš bolesti a agonie? je málo lidí kterým todle přeju. A já počítám na hodiny kdy mi ty moje zase začnou. a nemyslím nic tělesného!
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitimeMon Oct 19 2009, 17:44

Tak já to moc vážně taky neberu (očividně Very Happy ). Ale tak když neznalost zákona neomlouvá, tak je lepší znát, než neznát Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Sponsored content





Autorské právo VS Fanpřeklad Empty
PříspěvekPředmět: Re: Autorské právo VS Fanpřeklad   Autorské právo VS Fanpřeklad Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Autorské právo VS Fanpřeklad
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: