OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 17:03

MC80B Mon Poesy, Fondor

Vstoupil jsi důstojným, ale přesto kvapným krokem na můstek.

Potěšilo tě, že ačkoli uběhlo sotva pár minut od chvíle, kdy se rozsvítila světla sirén, většina posádky už byla na svých místech, ale radost netrvala věčně.

Velitel Kraa'ban seděl ve své židli a vypouklýma očima znepokojeně studoval holomapu systému. "Kapitán Deku, situace není vůbec dobrá. Jak můžete vidět zde," ukázal ploutvovitou rukou pár centimetrů od nejvzdálenějšího fondorského měsíce. "nepřátelská flotila vystoupila z hyperprostoru a velice rychle se blíží. Obávám se, že nebudeme mít dostatek sil na odvrácení jejich útoku."


Naposledy upravil William dne Wed Dec 09 2009, 19:24, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 17:35

MC80B Mon Poesy, Fondor

Hleděl jsem na nepřátelskou flotilu, která se na holomapě rychle pohybovala k Fondoru.

Těch bastardů musí být snad stovky, pomyslel jsem si. Přemohla mě panika ale rychle jsem jí v sobě zadusil. Věděl jsem, že musím něco udělat a tak jsem začal vydávat rozkazy.

"Vztyčte štíty, připravte všechny stíhačky, celá loď plná bojová pohotovost, veliteli okamžitě mě spojte s velením obrany Fondoru musíme se dozvědet co mají v plánu a kdy dorazí posily" .
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 18:14

MC80B Mon Poesy, Fondor

Křižník se i se svou sestrou Mon Aleanou odpoutaly od orbity a zamířily na vhodnější místo k obraně planety. Jak pluly prostorem, výhled z můstku se začal stáčet k nejbližšímu měsíci, který momentálně jakoby zastiňoval místo, kde se Yuuzhan Vongové vynořili.

S prvními blížícími se skippy, zapraskal komlink a ozval se hluboký mužský hlas: „Kapitáne Deku, tady velitelství obrany Fondoru, První republiková flotila se postará o orbitu, potřebujeme, aby jste s kapitánem Eli Stasou chránili otevřené montážní doky 1321 a 1342.“

Otočil jsi se na patě k levoboku a pohlédl na ohromnou loděnici. „Anlage a Amerce?“

„Ano,“ Spojení opět na okamžik přerušila statická elektřina. „je to to nejcennější, co tu máme, ty zrůdy s k nim nesmí dostat, kapitáne!“

„Udělám, co bude v mých silách, Mon Poesy konec.“
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ssss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 18:49

MC80B Mon Poesy, Fondor

Z můstku jsem sledoval blížící se flotilu.

"Veliteli, přesuňte Poesy do takové polohy, aby kryla dok 1342 co nejlépe od nepřátelské palby a kapitánce Eli doporučte, aby udělala to samé druhému doku."

Znovu začnu sledovat nepřátelské jednotky na holomapě. Vypadá to, že menší skupina skippů se odtrhává od hlavní skupiny, aby zaůtočila na doky, řekl jsem si v duchu. Dobře, když chtějí smrt mají ji mít.

"Veliteli, sundejte ty skippy v sektoru 515, palte dle libosti."
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 19:15

MC80B Mon Poesy, Fondor

Polovina ze 48 trubolaserových baterií zacílila a prostor prořízly rudé zášlehy energie. Mon Aleana pokračovala v letu až k Anlage a pak se do boje zapojila také.

Čím blíž skippy byly, tím lépe se trefovalo, ale nebylo to nic platné, jakoby za každý zničený letoun přilétly tři další.

První nepřátelé se dostali na dostřel a s neuvěřitelnou krvežíznivostí udeřili na Mon Aleanu. Bojiště navíc začaly vyplňovat i stíhačky obranných sil a První republikové flotily. Bitva byla v plném proudu.


Naposledy upravil William dne Fri Jan 01 2010, 20:43, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ssss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 19:55

MC80B Mon Poesy, Fondor

Stojim na můstku a sleduji průběh bitvy. Myslím, že je nejvyšší čas zapojit do bitvy stíhačky.

"Veliteli vypusťte všechny stíhačky a ať nám drží ty zatracený skippy dál od lodi."

Podívám se zpátky na holomapu. První flotila dostává co proto to je zlé, pomyslel jsem si.
Najednou Poesy otřesl výbuch a já spadl na zem.

Najednou jsem uslyšel jednoho z důstojníků jak řve "Co to sakra bylo ??!"


Naposledy upravil Vegi dne Sun Dec 06 2009, 23:41, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 20:19

MC80B Mon Poesy, Fondor

Sirény opět spustily svoji varovnou melodii, velitel Kraa'ban se vyškrábal zpět na židli a nechal si vyvolat holoprojekci o stavu lodi. Uprostřed projekčního stolu se zjevil barevný průhledný model lodi. Na modrém povrchu pulzovala v odstupňovaných kruzích zelená aura štítu směrem pryč od místa označeném červenou barvou. Brzy však poplach ustal a místo zásahu opět zalila zelená barva, tentokrát pravidelné čtvercové sítě.

„Nahlaste škody, veliteli!“ Zněl tvůj rozkaz, když jsi už opět stál na nohou a upravoval si uniformu.

„Zasáhl nás sebevražedný skipp, pane. Přední štíty na 95%, ten syčák mířil přímo na generátor.“
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ssssss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 06 2009, 22:25

MC80B Mon Poesy, Fondor

Tak tohle bylo o vlásek, pomyslel jsem si. Přešel jsem zpátky k průzoru můstku zrovna včas, abych spatřil jak několik skippů zahajuje nálet na Poesy, ale než stačily vůbec vystřelit, smetla je turbolaserová palba. Jinde skippy úspěšně bombardovaly štít Poesy, který ale stále držel na 95%.

Pohlédl jsem na sesterskou loď Mon Aleanu, která kropila vytrvalou turbolaserovou palbou celé okolí a smetávala desítky skyppů najednou.

Mezi oběma loděmi se proháněly letky x-wingů a skippů, které mezi sebou sváděly osobní souboje a nemilosrdně se ničily navzájem.

Ale skippů bylo příliš mnoho a přilétávaly další a další....

"Veliteli Kraa'bane dejte mi taktický přehled o ztrátách našich stíhačů a celé 1. flotily."
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 00:01

MC80B Mon Poesy, Fondor

Hologram lodi zmizel a nahradila ho tabulka se statistikami.

"Vlajková loď první flotily hlásí desetiprocentní ztráty. My jsme zatím všichni, ale obávám se, že to dlouho nevydrží." konstatoval velitel a vyvolal data vysílající z Mon Aleanu. "Kapitán Eleanor už přišla o celou eskadru, pane, musíme..."

Příchozí hovor jej přerušil: "Všem velitelům, hovoří admirál Herold z vlajkové lodi Prestige, pátá flotila je na cestě, stáhněte se a utvořte žebrákovu náruč kolem loděnice. Musíme ji bránit co nejdéle to půjde..."

Skrze bitevní vřavu se v dálce začala rýsovat ještě větší hrozba. Yuuzhan Vongské křižníky, plující pomalu a nepřestávající chrlit hejna nepoddajných skippů.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ssss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 17:07

MC80B Mon Poesy, Fondor

Sledoval jsem na holomapě, jak se k nám přesouvají nejen Yuuzhan vongské křižníky, ale i celá 1.flotila v těsném závěsu.Obě flotily přitom na sebe nemilosrdně pálily.

"Veliteli, zaměřte nejbližší Yuuzhan vongský křižník a palte, také uvědomte Mon Aleanu o našem novém cíli."

Podíváme se jestli z něj trochu hmoty nedokážeme osekat
, řekl jsem si v duchu.


Naposledy upravil Vegi dne Mon Dec 07 2009, 20:14, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 18:29

MC80B Mon Poesy, Fondor

Čím více se lodě stahovaly, tím těží bylo pro Yuuzhan Vongské stíhačky proniknout k loděnici. Ofenzíva za žebrákovou náručí upadala a zdálo se, že jí bude brzy konec. Navíc, podle útočníkovy rozházené formace, to vypadalo, že má problémy na vlastním příchozím vektoru. Několik neidentifikovatelných stíhačů a jeden frachťák si troufli skutečně riskovat.

Iontové kanóny na rozkaz zamířily a vypálily salvu modrých energetických projektilů. Všechny však pohltily uměle vytvořené ochranné anomálie cíle. Protiofenzíva z dosavadní vzdálenosti byla zbytečná a navíc na dlouhou dobu také poslední možná.

První republiková flotila uzavřela obranou formaci a ty s kapitánem Eleonor jste se ocitli za ní. Trvalo ještě několik dlouhých minut, než poslední skipp za hradbou zmizel v yorikovém prachu.

Nastal čas pro další vojenské rozhodnutí.


Naposledy upravil William dne Fri Jan 01 2010, 20:49, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: ss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 21:09

MC80B Mon Poesy, Fondor

Dobře, vypadá to, že všechny skippy u loděnic jsou zničené a 5. flotila je na cestě k Fondoru. Těď už jen stačí podpořit hlavní flotilu v zadržení Yuuzhan Vongských sil, než přiletí posily.

"Veliteli, nastavte kurz k flotile, až budete mít nepřátelské lodě na dostřel palte dle libosti.Mon Aleaně doporučte, aby nás následovala.

Najednou to lodí zadunělo a já z průzoru vidím, jak koncentrovaná palba turbolaserových baterií Poesy a Aleany začala metat žhavé rudé paprsky na nejbližší Yuuzhan Vongskou fregatu. Ta většinu střel zachytila pomocí černých děr a následně opětovala palbu, která začala bičovat štíty Poesy.

"Převeďte všechnu nadbitečnou energii do štítů a vyšlete proti té fregatě naše letky!"
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 21:52

MC80B Mon Poesy, Fondor

Současný stav tvé lodi nijak neslábl a smrtelné organické projektily nepřátel se o silné štíty jen otíraly. Nepřátelská fregata už ale o takovém štěstí mluvit nemohla, soustředěná palba z obranných lodí ji vyčerpala některé dovin basaly natolik, že se na jejím povrchu už začaly objevovat první známky poškození.

Sotva jsi však zařadil do hráze hráze republikových lodí a viděl, jak se zbytek tvých a Eleonořiných letek pouští do boje, oslnila tě záře z výbuchu mohutného star defenderu. Exploze a následná tlaková vlna otřásla lodí a ty jsi se podruhé toho dne ocitl na zemi.

„Žebrákova náruč asi nebyla tou nejlepší volbou, při takovémto složení lodí,“ postěžoval si velitel Kraa'ban. „získali jsme sice zpět prostor před lodenicí, ale za jakou cenu! Takhle jsme vyložený terč.“

Jak to dořekl, zkze trosky defenderu se opět začaly drát koralskippery dovnitř bráněnné zóny a ať už je pronásledovaly stíhačky nebo ne, mířily rovnou k loděnicím.

Při pohledu do stran, jsi zjistil, že to není ojedinělý průnik. Hráz byla díky síle nepřátelských křižníků prolomena dříve, než by se dalo čekat. V reakci na to admirál Herold vydal zoufalý rozkaz upustit od stávající strategie a zaujmout co nejagresivnější postup kupředu. Už nebylo kam dál se stáhnout.

Mon Aleana pokračovala v nastaveném kurzu k poškozené fregatě a vší palebnou silou se snažila o její zničení. Odměnou za to ji byla samozřejmě okamžitá protiofenzíva.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Dec 07 2009, 23:27

MC80B Mon Poesy, Fondor

Slyšel jsem jak jeden z důstojníků říká: "Pane, štíty Mon Aleany klesly na 58%."

Sakra, musím jim nějak pomoct.

"Veliteli, vypalte proti té fregatě jednu velkou salvu ze všech turbolaserů."

Lodí to opět zadunělo, když všech 48 turbolaserů vypálilo najednou jednu velkou salvu. Yuuzhan Vongská fregata neměla žádnou šanci všechny střely vykrýt, protože už byla dost poničená, explodovala. Tam, kde před chvílí fregata stála, už jen poletovaly zbytky Korál Yoriku.

A máme ho, usmál jsem se.

Nepřátelské lodě byly všude kolem nás. Poesy a další lodě nemilosrdně kropily nejbližší okolí turbolaserovou a laserovou palbou a ničily desítky skippů, star defendery a jiné větší lodě mezi nimiž i Mon Aleana nepřetržitě pálily na nejbližší Vongské křižníky a fregaty vším, co měli k dispozici, avšak Vongové nazaháleli a chrlili na obránce proudy plazmy, pod kterými pomalu ale jistě slábly štíty. Mezi loděmi se proháněly celé perutě stíhaček, které se ničily na vzájem.

Tak kde jsou ty posily?


Naposledy upravil Vegi dne Tue Dec 08 2009, 15:07, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeTue Dec 08 2009, 14:25

MC80B Mon Poesy, Fondor

Obrana byla prolomena a lodě republiky se ocitly v obklíčení malých a středních Yuuzhan Vongských plavidel.

Prestige hlásila více jak 30% ztráty flotily. Stíhaček rychle ubývalo a loděnice začala tržit první velké škody. Nechráněné Star Destroyery přišly o provizorní štíty a kusy permaocely z nich odlétávaly ve velkém.

Poškozená Mon Aleana se snažila stáhnout, ale hustota lodí v okolí ji to nechtěla dovolit. Kapitán Eleonor vydala rozkaz svým eskadrám k návratu a obraně.

Aby toho nebylo málo, přišla zpráva od admirála Herolda, že pátá flotila vletěla na cestě z Bothawui do pasti a je nucena letět oklikou, což znamená, že šance na včasnou pomoc je ztracena.


Naposledy upravil William dne Tue Jan 05 2010, 18:37, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeTue Dec 08 2009, 20:23

MC80B Mon Poesy, Fondor

Když jsem uslyšel, že 5. flotila nedorazí v čas, zmocnila se mě panika, ale nesměl jsem jí před posádkou dát najevo.

Na konzolích jsem zahlédl, že štíty Poesy už klesly na 40% a vše bylo ještě horší, když po nás začal pálit Yuuzhan Vongský křižník.

"Zaměřte ten křižník a opětujte palbu veliteli!"

Když mám umřít, tak alespoň se svědomím, že jsem těm bastardům pořádně zatopil.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeWed Dec 09 2009, 19:23

MC80B Mon Poesy, Fondor

Útok na velký nepoškozený křižník se ti moc nevyplatil. Ztratil více jak polovinu svých stíhaček a momentálně vás neměl kdo bránit. Mon Poesy obsypaly koralskippery a držely ji v šachu.

Kapitán Eli s Mon Aleanou, za doprovodu několika různých republikových eskader, se ze všech sil snažila o návrat a účinnou obranu nedostavěných SD. Marně. Byl to smutný pohled, současná pýcha fondorských loděnic byla cupována na kousky malými, jednomístnými stíhačkami.

Tři velké nepřátelské lodě se kousek za bojištěm zastavily a utvořily čelní trojúhelníkovou formaci. Velitel Kraa'ban si toho všiml a v duchu se podivoval té nezvyklé zdrženlivosti. Brzy na to ale pochopil, jak hluboce se v jejich nečinnosti mýlil.

V jedné chvíli interdiktor vedle vás bez problémů odrážel jakýkoli útok, který byl na něj vyslán a v té druhé jeho povrch pokryly expoze.

"K Sithu!" zaklel velitel. "Oni strhli Edictsee štíty!"
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeSun Dec 13 2009, 23:06

MC80B Mon Poesy, Fondor

Stál jsem u průzoru a sledoval jak si interdiktor Edictsee z posledních sil snáží prostřílet cestu z bitvy ven a zachránit se, ale koralskippery ho rychle dohnaly a vzápětí už tak poškozený Edictsee vybuchuje.

Zatraceně, zaklel jsem v duchu.

Sledoval jsem jak koralskippery systematicky bombardují štít Poesy plazmou, kterou zatím neškodně vstřebával.

"Veliteli, tohle už moc dlouho nevydržíme. Stáhněte naše letky, ať se postarají o ty koralskippery. Zadejte kurz pryč z bitvy, pokusíme se prostřílet si cestu ven. "
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeTue Dec 15 2009, 21:38

MC80B Mon Poesy, Fondor

U trosek Amerce Mon Aleana ztratila i poslední ze svých tří generátorů štítu. Její osud byl zpečetět. Únikové moduly po desítkách opouštěly svá kotviště a snažily se dostat do relativního bezpečí za loděnicemi. S nečitelným výrazem jsi jejich počínání sledoval a věděl, že nemají šanci. Kapitán Elieonor to také tušila a hrdě zůstala na můstku, rozhodnuta bojovat se zbylou posdákou do posledních sil.

Necelá eskadra tvých stíhaček se během pár minut na tvůj rozkaz vrátila a začala čistit Mon Poesy cestu kupředu. První z generátorů štítu vypadl a byl nenávratně pryč, zbylým v nejbližší době hrozilo to samé.

Další velký republikový křižník podlehl a rozpůlen na dva kusy neřízeně plul prostorem. V tom okamžiku přišla zpráva z velitelské lodi první flotyly: "Všem lodím, během čtvrt hodiny dorazí posily, commenorský operační svaz a hapanské královské loďstvo!"

Posádka na můstku nedokázala zastřít své nadšení, ale to trvalo jen chvíli. Kus levé části fondorské loděnice explodoval a smetl s sebou několik nejbližších letounů.


Naposledy upravil William dne Wed Dec 30 2009, 15:04, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: sss   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeTue Dec 22 2009, 12:12

MC80B Mon Poesy, Fondor

Sledoval jsem na holomapě, jak se pomaličku vzdalujeme od hlavního bojiště.
V tuto chvíli jsem si uvědomil, že se ješte stále snažíme utéct z boje.

Posily tu budou každou chvíli a s jejich pomocí určitě zvítezíme, pomyslel jsem si.

"Veliteli, nastavte kurz zpátky k loděnicím. Pokuď tu posily budou každou chvíli, tak se musíme postarat, aby tu nenašly jen naše trosky."

U průzoru jsem sledoval, jak se Poesy otáčí a míří zpátky k loděnicím. Okamžitě se na nás zaměřily dvě Yuuzhan Vongské fregaty a já sledoval, jak k Poesy letí proudy žhavé plazmy.

Najednou lodí něco hodně otřáslo a já spadl opět na zem.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeWed Dec 30 2009, 15:32

MC80B Mon Poesy, Fondor

Generátory štítu odešly. Na několika místech plasma a zbloudilé energetické paprsky prorazily plášť a do vesmíru začal unikat vzduch. Z bezprostředního okolí se stalo vrakoviště. Kusy lodí a mrtvá těla nejrůznějších ras, včetně Yuuzhan Vongů, poletovaly prostorem a utvářely tak uměle vytvořené asteroidové pole. Bylo jasné, že ať už nepřítele s pomocí posil odrazíte, nebo ne, nic to nezmění - Nová Republika opět prohrála.

Yuuzhan Vongské křižníky se přestaly přibližovat a zahájily koordinované odstřelovaní velkých lodí a loděnic. Měly dostatečnou převahu a od vítězství je dělila necelá polovina původní obrany, jež byla ve více než zuboženém stavu. Ke slovu se opět ve velkém dostaly koralskippery, které mohly ve vrakovišti lépe manévrovat a napadat obranu zezadu.

Minuty se zdály být nekonečnými.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vegi
Admiral of the New Republic
Admiral of the New Republic
Vegi


Poeet p?íspivku : 1969
Age : 29
Vyznamenání : Hlavní pořadatel přípitků OSW
Registration date : 01. 11. 09

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeMon Jan 04 2010, 23:03

MC80B Mon Poesy, Fondor

Se smutkem jsem sledoval, jak Youuzhan Vongové ničí jednu z největších vojenských loděnic koncentrovanou palbou plazmy.

Zbytky nepoškozených Novorepublikových lodí se na sebe zoufale snažily upoutat nepřátelskou palbu, aby mohly umožnit příliš poškozeným lodím uniknout z boje.

To všechno jsem sledoval na holomapě, dokuď mojí pozornost nezískal roj koralskipperů , který se rychle blížil knám.

Bez štítů máme jen malou šanci se jim ubránit. To včem Poesy vyniká jsou silné štíty, ale pancéřování rozhodně ne.

"Veliteli, povolejte všechny naše stíhačky, které ještě máme, ať se postarají o naší obranu. Zaměřte také ty skippy našimi turbolasery a okamžitě palte, musíme je co nejvíce oslabit, než se dostanou knám."

Přešel jsem k průzoru a se zvědavým výrazem na tváři jsem sledoval, jak se turbolaserové baterie Poesy probraly k životu a zahájily palbu.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitimeTue Jan 05 2010, 19:03

MC80B Mon Poesy, Fondor

Boj, který se odehrával před tebou, připomínal bitvu několika horských lvů s celým stádem rozzuřených rohatců. Vaše stíhačky manévrovaly lépe, byly rychlejší, odolnější a jejich palebná síla na jednotku až šestinásobně převyšovala nepřátelskou. Jenže k čemu to bylo dobré, když v toto chvíli rozhodoval mocný faktor početnosti lodí samotných.

Na konzole s informacemi o letkách už zeleně svítili jen poslední tři piloti. Modrý 3 a zlatý 7 a 8. Jejich vůle přežít byla obdivuhodná. Nevěřil jsi, že Síla je něco, co ovládá všechno kolem, jak ji popisují starodávné encyklopedie, ale tohle tě utvrzovalo v tom, že pokud skutečně má takovou moc, pak tyhle tři muže musí mít zatraceně ráda. Najednou jsi si uvědomil, že nevědomky prosíš Sílu, aby vám z téhle situace pomohla, až ti z toho přeběhl mráz po zádech. Oklepal jsi se a odvrátil zrak od průzoru.

„Kapitáne,“ ozval se velitel Kraa'ban zpoza konzole. „commenorský operační svaz právě vystoupil z hyerprostoru.“

Rychle jsi se podíval zpět na bojiště, ale nic jsi neviděl.

„Na druhé straně, pane, za posledním z Fondorských měsíců.“

Situace se u loděnic s příletem posil zhoršila. Yuuzhan Vongové očividně dostali pokyn napáchat co největší škody, než zmizí. Sebevražedné skipy tak drtily zbytky loděnic a poničených novorepublikových křižníků. Moc Aleaně se její blízkost loděnicím stala osudnou. Dva stíhači krátce po sobě vrazili své letouny přímo do velitelského můstku, další pak mířili do motorů a jiných citlivých míst. Křižník se vychýlil ze své nastavené osy a začal padat směrem k planetě.

„Spojení s kapitánem Stasou ztraceno.“ řekl smutně velitel. „Prestige a ostatní z první flotily letí vstříc hapanským drakům. Chtějí Yuuzhan Vongy sevřít do kleští.“

Kývl jsi, a přikázal pokračovat dle rozkazu velitele první flotyly.

Sotva se bitevní draci zformovaly a zahájily svojí smrtící palbu, vyšlehl zpoza vnějšího měsíce oslepující záblesk energie. Ničil vše, co mu byť i nepřímo stálo v cestě.

Všechny systémy Mon Poesy pohasly a hned na to se rozjely záložní. Nechápal jsi, proč Yuuzhan Vongové obětovali tolik životů, když měli zbraň, schopnou takové destrukce, ale jak se tvé oči opět vzpamatovaly a ty jsi uzřel zbytky masakru v místech, kde ještě před chvílí stála ohromná nepřátelská flotila, pochopil jsi...


~ Konec výcviku ~
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Sponsored content





Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)   Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi) Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Bitva o Fondor (25,7 ABY - Výcvik pro Vegi)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Bitva o Geonosis
» Bitva o planetu Endor (1985)
» Bitva o Geonosis (mise pro Elessara)
» Bitva o Geonosis (mise pro Ruplikona)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: O Star Wars: The Text Story :: O Star Wars Game :: New Jedi Order-
Přejdi na: