OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Hvezdne valky u nas

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Hvezdne valky u nas Empty
PříspěvekPředmět: Hvezdne valky u nas   Hvezdne valky u nas Icon_minitimeFri Dec 08 2017, 08:15

http://www.filmovyprehled.cz/cs/revue/detail/tuzemska-stopa-hvezdnych-valek

Jsem si pročítal komentáře na csfd o Nové naději a nestačil jsem se divit. Buď je 99% čtenářů z Ameriky nebo vubec netuší, jak to tu před rokem 89 bylo. Jinak by totiž nemohli s povzdechem konstatovat, jak to mohlo být úžasné, kdyby se narodili o pár let dříve a mohli si vystát frontu do kina.

Nedalo mi to a začal jsem zkoumat i články na netu, abych si ověřil, jestli alespoň "novináři" mají tucha. Nemají, přiložený článek je jediný, který jsem našel a který ví o čem mluví. Ostatní popisují stav, který byl na západě a naši země se vubec netýkal. Každopádně jsou napsany tak, jako kdyby se jednalo o globální realitu.

Takže kdo je podobně postižen nevědomostí, prosím pročíst...

_________________

Hvezdne valky u nas Logo

Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Hvezdne valky u nas Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hvezdne valky u nas   Hvezdne valky u nas Icon_minitimeTue Dec 12 2017, 21:22

kdo je kurva princezna Shampoo? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Hvezdne valky u nas Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hvezdne valky u nas   Hvezdne valky u nas Icon_minitimeWed Dec 13 2017, 13:03

Hodně zajímavé čtení. Nepřekvapuje mně, že do '89 ke SW v Čechách a na Slovensku přistupovali stylem "je to americký výrobek, takže to určite bude něco co se snaží podkopat autoritu komančú, proto tam budeme hledat ukryté narážky a pak to zavrhneme" a když nic nenašli, tak to alespoň označili za přiblblou pohádku aby to nemuseli pustit do kin u nás. To, že někdo odsuzuje absolutně první dabing, shledám nepřekvapujícím, taky se mi moc nelíbil zato ten druhej VHSkovej ten je skvělý, i když v něm najdete nepřesnosti (i když bez dabingu je to asi nejlepší  Laughing  ). Ale jsem docela překvapen že i v raních devadesátkach byl ještě pořád Empire Strikes Back označen jako zestárlý, bez obecné linie vyprávění, když je to přece nejlepší epizoda! Ale je hezké sledovat jak se kult SW vyvíjel v našich končinách. Já jsem taky až ročník 1993, ale chápu že za komoušů jste se prostě u nás k SW standardně nedostali. Holt, dnešní mládež si zřejmě myslí, že kdysi v kině dávali všecho, na co si člověk pomyslel.
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Hvezdne valky u nas Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hvezdne valky u nas   Hvezdne valky u nas Icon_minitimeThu Dec 14 2017, 09:42

Naskenoval jsem jednu stránku ze starého ábíčka 7/34 z 5.12.1989. Protože nikdo SW tehdy neznal, nevěděli, jak obrázek natočit (a je přiložen k Blízkým setkáním třetího druhu). Za zmínku taky stojí krátká recenze o Indiana Jonesovi.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hvezdne valky u nas Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hvezdne valky u nas   Hvezdne valky u nas Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Hvezdne valky u nas
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Flex 26 Klonove Valky

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Filmy Star Wars :: Všeobecně k filmům-
Přejdi na: