OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Heart of the Jedi - amazon

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeSun May 09 2021, 12:33

Tak jsem si objednal z USA 2 ks Heart of the Jedi. Jednu na čtení a jednu jako investici.

Zatím jsou nákaldy (cena knih + poštovné) 867,84 Kč, tj 433,92 Kč na knihu.

Držte mi palce s daní a clem. Very Happy Při troše štěstí by daň ještě platit něměla, protože cena zboží je nižší jak 22 EUR a odpuštění DPH pro "drobné" nákupy bude zrušené až 01.07.2021.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeSun May 09 2021, 20:28

To je zajímavé, mně se to teď na Amazonu vůbec nepodařilo dohledat a odkaz z Wookieepedie vede na neexistující stránku.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeSun May 09 2021, 22:07

Podle všeho byl prodej zatrhnut. Teď jsem zvědav, zda knihy vůbec dorazí nebo mi amazon jen vrátí peníze.

Šlo o jakýsi samizdat, takže kniha nesla chráněná loga SW bez souhlasu majitele licence. To samé patrně platí pro souhlas od autora knihy. Takže se divím, že se to prodávalo tak dlouho. To ovšem z knihy dělá o to více zajímavý kousek do sbírky...

"It was released in paperback on Amazon.com on March 4, 2021 without the permission of Lucasfilm, with the seller promising they were not making any profit and asking Disney not to sue them."

Navíc teď vyšel druhý díl The Ascendancy Trilogy, takže disney žádnou konkurenci rozhodně nevítal.

UPDATE: Tak podle všeho amazon odeslal.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeMon May 10 2021, 16:09

Ano, už to z amazonu stáhli. Bohužel. Sakra, já to nestihl koupit. Osobně si myslím, že to prostě zatrhl majitel značky, tedy Disney. I když si prodejce nedělal nárok na zisk, Myšák nedovolí, aby se někde prodávala dosud nepublikovaná kniha patřící do expandovaného univerza. Prodávala se totiž jako teplé rohlíky právě na úkor těch blbin z High Republic. S tím jaký odpor mají k Legends by si tak káleli do vlastního hnízda - alespoň co se týče marketingu. Kdyby měli v Disney a LF jiný postoj, bylo by to o něčem jiném - my bychom si mohli kupovat "nové" EU, fanoušci nového kánonu by měli HR a novýho Thrawna, a všichni by byli happy.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeTue May 11 2021, 00:13

Na tom, zda publikováním vydělávali či ne, asi moc nezáleží. Už je ten fakt, že vydali něco s ochranou známkou bez licence byla prasárna, která je jistě velice dobře žalovatelná. Takže lucasfilm měl plně právo o stažení z prodeje požádat. A moc nevěřím tomu, že to vydávali s nulovým profitem. Musel to být hodně slušný náklad, když se to tak dlouho drželo v top prodejích. Přičemž neplatili ani za licenci ani za rukopis.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeWed May 19 2021, 20:48

Tak knížky jsou doma. Nula kaček zaplaceno navíc. Přivezeno dpd.

Kvalita knihy je standardní paperback. Papír kvalitní, obálka co vydrží max jedno přečtení a pak už bude kniha viditelně jetá. Velikost standard ze starých časů. Rozsah 400 stran. V knize je obvyklá timeline všech vydaných knih i se zařazením Heart of the Jedi mezi Bakurou a Mindorem. V hlavičce timeline je uvedeno, že se jedná o díla legends, ale páska legends na obálce není, což je super.

Vydání extra nabízí popis toho, jak došlo k tomu, že dílo oficiálně nevyšlo, napsaný přímo Kennetem. Poznámky editora a bibliografii autora.

Na straně s informace o knize je vtipně uvedeno, že jde o PDF, které není určeno k fyzické distribuci. Zároveň je tam i disclaimer, že kniha není licencovaná a prodává se pouze za náklady na výrobu.

Fakt, že nejde o tisk od Disney mile znamená, že v knize nejsou všude, kde to jen trochu jde, žádné reklamy na oficiální kánon romány, což jednoznačně vítám.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeMon May 24 2021, 14:44

Takže spokojenost? Very Happy Bude i recenze?

Jinak máte někdo Insider fiction collection? Nedávno to vyšlo u Titan books a chtěl jsem si jeden výtisk koupit, ale neslyšel jsem právě hodně chvály, prý tam míchají EU a novej kánon, i přes to, že to má label Legends.
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeMon May 24 2021, 18:16

Ten román je i volně na netu ke stažení v PDF.

Co se týče toho prvního dílu The Fiction Collection, je tam asi 20 povídek, z toho jen 6 kanonických, zbytek Legends. Druhý díl by měl vyjít na podzim a měla by to být opět kombinace Legends a kánonu.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitimeThu May 27 2021, 14:35

To že je ke stažení v pdf, vím - mám dokonce pocit, že to i mám kdesi v pc stažené Very Happy nicméně v nejbližší době se k tomu nedostanu, mám ješte pořád hromadu restů co se týče fyzických výtisků a taky mi už docela dlouho leží na poličce netknutý Leichenberg od O. Fuchse - a na ten se hodně těším. Bohužel kvůli zdravotním problémům nebyl čas a pořádně ani vůle, tak snad to teď bude lepší.

6 kanonických, no to je dost, to máš čtvrtinu z "Legends" materiálu nový kánon... když to přeženu, beze 4 to je půlka Laughing To se potom nedivím, že EU fandové byli na*raní. Tak ja si tedy počkám na něco jinýho...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Heart of the Jedi - amazon Empty
PříspěvekPředmět: Re: Heart of the Jedi - amazon   Heart of the Jedi - amazon Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Heart of the Jedi - amazon
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» The Heart of the Jedi
» Star Wars: Dark Force 3: Jedi knight 2: Jedi Outcast
» Play Star Wars Jedi Knight Jedi Academy
» Jedi Outcast x Jedi Academy
» Jedi 300

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: