OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Romány - Všeobecné informace

Goto down 
+48
Aggofan
janjanjanx
Scipio
Cross
Vikinger
Darth Chaos
Oliver
Vojta
Satori
Pavel501st
Grizzly
Elinor Yall
Prophet
LeiaSkywalker
Mandalorian
Ultimate
Orita-kill
Padme von Kell
Darth_Radim
Gralen
Vegi
Jakkob Killer
Darth Eternal Hatred
Syntax
Lance Stone
William
Xavier
Darth Gryat
VOMI
kapitán Kirk
Darth Jojo
Checkman
Darth Assmondeus
Shred Naki
darth t-error
Horox
Cynamon
atat
Delta-38
Ruplikon
Darth_Mark
vozna
ScorpiO
Derk Yall
Dash
Potan von Kell
Cody
vooj-tae
52 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
AutorZpráva
Oliver
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Oliver


Poeet p?íspivku : 128
Age : 26
Registration date : 18. 09. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeSun Apr 27 2014, 19:27

SadRomány - Všeobecné informace - Stránka 17 1010868_754806014559140_5442405898429117598_n
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 37
Registration date : 07. 02. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeSun Apr 27 2014, 22:16

vim ze bych to nemel rikat ale tohle me fakt dostalo Very Happy Very Happy Very Happy

ono to lastne znamena, ze Mara uz není mrtva.....jenze se poprvé obevila v Thrawnovi, takze vlastne ani neexistuje. kurňa, naděje sou v řiti Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Vikinger
Dark Master
Dark Master
Vikinger


Poeet p?íspivku : 4807
Age : 31
Vyznamenání : Bojovník Moravského povstání
Registration date : 06. 09. 09

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeSun Apr 27 2014, 23:18

Ještě mám naději pro Arduse Kaina, Pentastar znovu povstane a dostanou zase do vajec.
Návrat nahoru Goto down
http://fantasy-web.net
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 09:21

ScorpiO, spousta postav vlastne uz neexistuje, coz je nesmirna skoda  Sad 
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 37
Registration date : 07. 02. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 15:06

no i když vlastne Mara existuje, je vlastne v pribehu Allegiance a ta se odehrava před epVI takze je to stále kanon. teda jestli to chápu spravne
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 18:33

Teď mě tak napado, že nový canon dělají taky proto, aby byl v souladu s filmy. U opravdu starých románů, co odporovaly nové trilogii bych to pochopil. Ale neměli se spíš zamyslet nad tím, že připravované filmy (a vlastně už i tCW) ve skutečnosti odporují románům?
Návrat nahoru Goto down
Cross
Sithský lord
Sithský lord
Cross


Poeet p?íspivku : 1450
Age : 30
Registration date : 16. 01. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 18:49

Není to proto,že dneska daj všichni (bohužel) přednost filmu,než aby četli knížky?
Návrat nahoru Goto down
Oliver
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Oliver


Poeet p?íspivku : 128
Age : 26
Registration date : 18. 09. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 18:59

Pre rokom som si kupil Dedica Imperia a velmi sa mi to zapacilo. Dnes som bol kupit Temnou Silu na vzestupu a neviem sa dockat kedy to zacnem citat. Vyzera to super a skoda ze to dali do noncanon. Rolling Eyes 
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:38

Cross napsal:
Není to proto,že dneska daj všichni (bohužel) přednost filmu,než aby četli knížky?

Na facebooku jsem napsal toto: Já teď spíš nadhodím jinou věc, která mě v souvislosti s tímto krokem napadla: vzhledem k tomu, že knihy, komiksy atd. budou mít stejnou váhu jako filmy a seriály, tak se obávám, že se můžeme rozloučit s tím, že by se v literárních pramenech dělo opravdu něco galakticky důležitého. Běžný člověk si totiž zajde na Star Wars jednou za dva roky do kina, možná se podívá v televizi nebo na netu na pár dílů seriálu, ale komiksy a knížky číst nebude. A aby v každém filmu museli nějak shrnovat, co se stalo někde jinde... Takže si zkrátka myslím, že s věcma, jako jsou smrti či svatby hlavních postav nebo galaktické invaze nepřátelských emzáků se v knížkách už setkávat nebudeme. Myslím si, že literární prameny se budou ubírat spíš cestou takových příběhů na pozadí, které budou ty prvoplánovější události z filmů trochu přibližovat nebo uvádět do trochu jiné roviny. Zkrátka že ubude takových románů či sérií jako Thrawn Trilogy nebo New Jedi Order nebo z komiksů Dark Empire a přibude takových Darthů Plagueisů, Labyrintů zla, trilogií o Hanu Solovi atd. Toť můj názor.

A ten nový kánon opravdu dělají proto, aby to ladilo SE VŠEMI FILMY, tedy i s těmi, které ještě nebyly natočeny...
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 37
Registration date : 07. 02. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:39

jebat, je to EU, a jakykoliv kanon udelaji tedka je pro me alternativni realita.....ale na Thrawna mam taky chut, asi si nahraju do práce další audiobook Very Happy

měli udelat nove filmy tak aby ladily s kanonem a ne naopak...
Návrat nahoru Goto down
Oliver
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Oliver


Poeet p?íspivku : 128
Age : 26
Registration date : 18. 09. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:42

Je dvojka lepšia ako jednotka? Lebo sa mi zdá že v jednotke sa len tak rozbehli s novým príbehom.
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 37
Registration date : 07. 02. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:44

není, jednotka ani dvojka ani trojka, je jen thrawnova trilogie Very Happy Razz ale nejsem si jist, jestli se ti tato odpověď libi Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Oliver
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Oliver


Poeet p?íspivku : 128
Age : 26
Registration date : 18. 09. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:49

Počul som že je to povinnosť pre každého fanúšika, minimálne čo sa udalostí Po Endorovských týka. Čiže, podla všetkého, mi chceš naznačiť že treba mať komplet príbeh. To aj plánujem. Len v obchode, kde som to dnes kúpil mali len dve dvojky.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 19:57

Tak co to třeba řešit nákupem u zdroje...
Návrat nahoru Goto down
ScorpiO
Dark Lord of the Sith
Dark Lord of the Sith
ScorpiO


Poeet p?íspivku : 4650
Age : 37
Registration date : 07. 02. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 20:03

tak to mě poserte na holý záda, na wookině je tento Lucasův citát:
"People who alter or destroy works of art and our cultural heritage for profit or as an exercise of power are barbarians ." ―George Lucas in 1988
To fakt sedí....
Návrat nahoru Goto down
Oliver
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Oliver


Poeet p?íspivku : 128
Age : 26
Registration date : 18. 09. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 20:07

Vojta: To máš síce pravdu, ale ja mám v tomto obchode niekoľko-percentnú zľavu. A aj bez nej sú tam super ceny.  Smile 
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon Apr 28 2014, 21:48

Vojta napsal:
Cross napsal:
Není to proto,že dneska daj všichni (bohužel) přednost filmu,než aby četli knížky?

Na facebooku jsem napsal toto: Já teď spíš nadhodím jinou věc, která mě v souvislosti s tímto krokem napadla: vzhledem k tomu, že knihy, komiksy atd. budou mít stejnou váhu jako filmy a seriály, tak se obávám, že se můžeme rozloučit s tím, že by se v literárních pramenech dělo opravdu něco galakticky důležitého. ....
A ten nový kánon opravdu dělají proto, aby to ladilo SE VŠEMI FILMY, tedy i s těmi, které ještě nebyly natočeny...

Přesně, úplně to samé si myslím i já. Bude to maximálně o vedlejších, nepodstatných podstavách, případně o jejich minulosti, která nebude moci ovlivnit tu mašinu na dolary.
Scorpio: Už to tu bylo kdysi zmiňováno, tuším v diskuzi o prznění kánonu Klonovými válkami  Twisted Evil 
Návrat nahoru Goto down
Scipio
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 68
Registration date : 14. 05. 13

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeTue Apr 29 2014, 20:55

Když jsem postoval, to o nových knížkách, tak jsem to moc nepročítal, tudíž vymazání knižního canonu jsem nepostřehl a zjistil, z vašich reakcí až tady, na fóru. Svým přístupem mě velice zklamali. Když si pomyslím, kolik vynikajících příběhů a postav spisovatelé vymysleli, je mi smutno, když si uvědomím, že to už v podstatě neexistuje.
Přitom mohli pohodlně využít děje Legacy (časově by to odpovídalo a Jacen a Jaina by byli skvělou hlavní dvojicí) a i kdyby si vymysleli, úplně nový příběh, tak vzhledem k době, kdy se to má odehrávat by bohatě stačilo shrnout většinu románů odehrávajících se po Endoru do jediné věty v úvodních titulcích: "Nová republika po dlouhých bojích porazila Impérium a v galaxii zavládl křehký mír...."
To, že zničili práci mnoha autorů je nehoráznost. Už jenom to, co udělali Keren Traviss bylo na zabití, ale vyškrtnout všechno (přičemž sami dali souhlas, k tomu, aby byla tato díla vytvořena)..., na to existuje jediná odpověď.... Blesky Blesky Blesky  (Mimochodem R. I. P., můj avatare  a všichni další, nyní již neexistující postavy)
Návrat nahoru Goto down
janjanjanx
Osoba citlivá na Sílu
Osoba citlivá na Sílu



Poeet p?íspivku : 14
Age : 31
Registration date : 18. 06. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeFri May 02 2014, 01:49

To co bylo napsano a lezi v nasich knihovnach (nebo na discich) a v nasich hlavach (nebo srdcich) uz nam nikdo nevezme.
Horsi je to s tim, ze uz asi nic dalsiho nevznikne. Mozna komunitni tvorba. Nebo muze komunita crowdfundovat neco neoficialniho, napsaneho profesionalnim autorem (ja osobne jsem ochoten na kvalitni knihu prispet v radu tisicu), ale nevim nakolik by to bylo legalni. Uz jsem to asi psal, ale to je proste dusledek copyrightu s naprosto absurdni dobou trvani.
Ted uz zbyva jenom - jestli mi teda odpustite malou politickou vsuvku - volit Piraty, protoze nikdo jiny o zmene techto absurdnich zakonu asi neuvazuje.


A mimochodem, protesty fanousku opravdu nepomohou, protoze (jak nekteri spravne uhodli) SW nevydelava na hardcore fanouscich, ale na "obycejnych" lidech.
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeTue May 06 2014, 20:42

Dnešní zprávy z Egmontu.
Díky změně canonu můžeme zapomenout na Legacy a víceméně všechno z podobné éry. Jinak je v tom teď trochu zmatek. Série X-wing se dojede Stíhači z Adumaru (Mercy Kill nebude).
Proškrtaly se i romány z nedávné ankety Egmontu. Zůstal snad jen Kenobi a Revan (díky Síle za to). I, Jedi nebude.
Na druhou stranu Republikové komando vyjde i 5. díl Imperiální komando: 501.
Prý chystají asi 6 knih do dvou let.
Sice to nebylo přímo zmíněno, ale pochopil jsem, že uvažují o těch nových románech (hlavně od J. Lucena)
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeTue May 06 2014, 21:14

Tak Mercy Kill jsem ani nečekal, že by vydali, přeci jenom se to odehrává až po TDN, LotF a skoro celém FotJ. I, Jedi mě na druhou stranu s-re, ale po tom porhlášení bylo víceméně jasný, že se ho v češtině nedočkám. Jinak ten výběr je vcelku logický - dojedou rozjeté RC a pak vydají něco z let předchozích plus něco, co už bude spadat do nového kánonu. Když už, tak Luceno je prověřený autor.

Mimochodem, tohle stojí za to vidět:

Tribute to the EU
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeSat May 10 2014, 13:31

Parádní video  Smile 
Chudák Chewie, to jsem vidět nechtěl. A Jeremy Irons mohl hrát Thrawna  Very Happy

K tématu: No co už, od toho máme doma dvě čtečky, abych si celé zbývající Legacy přečetl v originále. Škoda toho Mercy Kill, bude mi v sérii chybět. A Revana snad vydají, vůbec jsem nevěděl, proč je tak populární, dokud jsem nedávno nepropadl KOTORu  Cool
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeMon May 12 2014, 15:52

Tak co, Naki, kdo z nas se pusti do prekladu I, Jedi? :-D

To me tak stve. Tolik jsem si to chtel dat do knihovny...
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeTue May 13 2014, 08:32

Abych se přiznal tak mě to taky napadlo. Rozhodně to za to stojí.
Jinak teď mám v plánu dodělat Ztracený kmen Sithů a po něm nejspíš povídku The Tenebrous Way o Darthu Tenebrousovi.
Chtěl bych se všech zeptat, co si myslí o "nekanonických" románech. Mám teď velkou chuť pustit se do Legacy of the Force, ale rozhodně to dělat nebudu, pokud o ni nebude zájem. Druhou variantou je pro mě právě I, Jedi.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitimeTue May 13 2014, 09:21

Ja jsem nad tim hluboce premyslel a dosel jsem k nazoru, ze jsem rad, ze to stopli. Takhle mame hezky uceleny pribeh a uz nas nemusi trapit dalsi przneni univerzia typu tcw. Stejne jsem uz ted vse nove uspesne ignoroval, protoze to slo do rozporu s tim, co uz vydane bylo. V nejlepsim se ma prestat a stalo se. Nenecham si znicit svuj dlouholety konicek snahou nekolika lidi o restart s jedinym umyslem - trhnout na tom prachy a nejlepe toho docilit skrze mlade publikum.

Co se prekladani tyce, nejdriv bych se soustredil na mensi projekty. Krom I, Jedi tu je jeste hodne kvalitni trilogie o Kylu Katarnovi, trosicku slabsi, ale porad pro univerzium dulezita trilogie Black fleet crysis atd. Pred legacy mas taky jeste jesdnu trilogii... Je toho proste jeste spousta...
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Sponsored content





Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 17 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Romány - Všeobecné informace
Návrat nahoru 
Strana 17 z 18Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next
 Similar topics
-
» Informace o Uvodu Star Wars

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: