OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Romány - Všeobecné informace

Goto down 
+48
Aggofan
janjanjanx
Scipio
Cross
Vikinger
Darth Chaos
Oliver
Vojta
Satori
Pavel501st
Grizzly
Elinor Yall
Prophet
LeiaSkywalker
Mandalorian
Ultimate
Orita-kill
Padme von Kell
Darth_Radim
Gralen
Vegi
Jakkob Killer
Darth Eternal Hatred
Syntax
Lance Stone
William
Xavier
Darth Gryat
VOMI
kapitán Kirk
Darth Jojo
Checkman
Darth Assmondeus
Shred Naki
darth t-error
Horox
Cynamon
atat
Delta-38
Ruplikon
Darth_Mark
vozna
ScorpiO
Derk Yall
Dash
Potan von Kell
Cody
vooj-tae
52 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorZpráva
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue May 13 2014, 13:48

Pravda. A navíc by se hodil ještě Mercy Kill a povídka Roll of the Dice, aby byla kompletní série X-wing. Egmont se chystá na Kenobiho a k tomu je zase povídka Incognito. Začíná toho být neskutečně moc.
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue May 13 2014, 20:35

Já rozhodně ocením vše  cheers
Jinak konec prznění je pozitivem, i když bohužel Apocalypse už je zprzněná výskytem nějakých šašků z TCW. Ale co naděláme.
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeWed May 14 2014, 10:51

Bylo by fajn kdyby neprznili a nestopli  Laughing  Ale to chci asi moc... Mno, jinak myslim ze nastvanych fandu EU je snad dost a verim ze zajem o preklad urcite bude Smile

_________________
haf Vivat Itchy cheers Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Aggofan
Sithský lord
Sithský lord
Aggofan


Poeet p?íspivku : 304
Registration date : 02. 03. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSun May 18 2014, 01:50

Dost mě rozesmálo, když se Bart v nové sérii Simpsonových vrátil do roku, mám tušení 1947, a když procházel okolo obchodu s komiksi tak řekl: Jé, bchod s komiksi kde ještě nikdo nenávidí George Lucase.  Laughing 
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue May 20 2014, 09:04

Hmm Laughing Nejak nevim jestli to je vtipny nebo k placi  Laughing 

_________________
haf Vivat Itchy cheers Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Aggofan
Sithský lord
Sithský lord
Aggofan


Poeet p?íspivku : 304
Registration date : 02. 03. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeThu May 22 2014, 22:26

Od obojího trochu.  Laughing   Sad 

Jinak jsem si všiml nových smajlíků.  Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 55636092 Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 316492147 Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 2764386969 

Moc hezké.  Very Happy 
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeMon Sep 15 2014, 22:46

Spoiler:

A New Dawn je na 127. místě žebříčku USA Today's Best-Selling Books a (dle tohoto znalce EU) je tedy nejhůře se prodávajícím SW románem všech dob. Pro srovnání, kniha FOTJ: Apocalypse se za stejnou dobu dostala na 8. místo v žebříčku New York Times. Nemůžu si pomoct, ale mám z toho škodolibou radost Twisted Evil. Stále doufám, že jim časem dojde, že se starou fanouškovskou základnou se nezametá. Já si na ten Sword of the Jedi klidně počkám Cool
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSun Sep 06 2015, 17:00

https://www.humblebundle.com/books

Audioknihy za dobrou cenu, já určitě podpořím. Procvičení angličtiny Star Wars formou vždy potěší. Zbývají ještě 3 dny.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeMon Sep 07 2015, 11:51

Jo Wilkins, to je opravdovy borec. Fandim jeho snaze a praci. Jednou jsem mu chtel dokonce poslat nase Setkani v mlze, aby mel klenot do sbirky, co si nikdy neprecte. :-D Ale sehnat kopii navic, bez toho, aby clovek zaplatil 250 kacek, ale spise vice, je dnes pomalu nemozne. :-(

_________________

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Logo

Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Thrawn   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeWed Jul 20 2016, 12:46

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Mt5s45ejdm9x

Tak co na to říkáte zapřísáhlí antinewcanoňáci Very Happy Snad jeho cestu novým canonem neukončí poslední díl třetí série Rebels... to že Thrawn bude jak v knize tak v serialu stejný frajer jak v Trilogii, o tom nepochybuju, ale pokud ho zabijou v období ještě před OT tak to ho raději měli nechat tak...
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeWed Jul 20 2016, 21:48

Tady se o tom už diskutuje Smile
Knížku možná koupím, ale to je tak vše, na seriál určitě koukat nebudu. Být frajer a nechat se vyškolit čtrnáctiletým ezrou se totiž vylučuje Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue Jul 26 2016, 14:57

Aspoň, že ho nechali Zahnovi. Tak si snad udrží nějakou úroveň (pokud do toho nebude kačer Donald kecat)
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSat Aug 13 2016, 22:20

Pokud zůstane jen v rukou Zahna, tak má šanci se do novýho canonu dostat dobře. Silně doufam, že ho Zahn nenechá umřít jako ve starým canonu, ale mohl by ho nechta žít.
Návrat nahoru Goto down
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeMon Jan 23 2017, 19:16

takže synopse k Thrawnově knize je tu. jak víme z dřívějška, Egmont s ní počítá

"After Thrawn is rescued from exile by Imperial soldiers, his deadly ingenuity and keen tactical abilities swiftly capture the attention of Emperor Palpatine. And just as quickly, Thrawn proves to be as indispensable to the Empire as he is ambitious; as devoted as its most loyal servant, Darth Vader; and a brilliant warrior never to be underestimated.
  On missions to rout smugglers, snare spies, and defeat pirates, he triumphs time and again—even as his renegade methods infuriate superiors while inspiring ever greater admiration from the Empire. As one promotion follows another in his rapid ascension to greater power, he schools his trusted aide, Ensign Eli Vanto, in the arts of combat and leadership, and the secrets of claiming victory.
  But even though Thrawn dominates the battlefield, he has much to learn in the arena of politics where ruthless administrator Arihnda Pryce holds the power to be a potent ally or a brutal enemy."


Jak Zahn sám řekl, bude tam určitě dost easter eggů, které prý odhalí hlavně ti co četli všechny knihy s Thrawnem. Také myslím, že zde určitě bude jak se stal Velkoadmirálem. Nevím přesně kdy to bylo v EU, přečetl jsem jen Trilogii, ostatní Thrawn knihy na mě čekají (až se mi je podaří koupit za rozumné peníze),  Zahn řekl že ho bere furt jako stejnou postavu a že tomu bude kniha přizpůsobena protože se odehrává v období ve kterém on osobně Thrawna nikdy nepsal. Myslím že ten ceremoniál by tam mohl být popsán stejně jak ho popisoval Maře asi (?) v druhém díle trilogie, ale je jasné že to bude 2BBY a ne někdy 3-4 BBY nebo kdy to bylo v EU.
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue Jan 24 2017, 18:58

Těžko říct, moc mě neláká, že tam bude už podle téhle minimálně jedna postava z toho Filoniho veleskvostu... Ještě si to rozmyslím, možná to koupím kvůli Zahnovi, ale jestli to budu číst, to netuším. I když pokud mu do toho nekecali Filoni a spol., tak s neznalostí širokých "reálií" Rebelů to může být v pohodě.
Návrat nahoru Goto down
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeWed Jan 25 2017, 12:02

já myslím že z Filoniho postav tam bude fakt jen ta Prycová protože ona ho dovedla zpátky v Rebels, Zbytek budou jeho, je to přece jeho postava Very Happy zajímavá je zmínka o zachránění z exilu ... sice Zahn řikal že ta kniha se bude víceméně dát skloubit s ostatníma knihama jeho, ale já nevím no. Nevím kde se ocitnul po mezigalaktické výpravě protože jsem ji ještě bohužel nečetl (jedna z mála českých vydání knih co mi chybí ve sbírce), Ale snad to půjde brát v obou kanonech, při troše dobré vůle a ochotě přejít díry v kontinuitě...
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeWed Jan 25 2017, 14:01

To určitě ne. Pro mě tenhle Thrawn nemá s tím EU Thrawnem nic společného, charakterově může být (a asi i je) stejný, ale je to jiná kontinuita.
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSun Jan 29 2017, 21:12

Ještě jsem nekoupil ani Revana s Tarkinem, a i když tohle je Zahn a Thrawn je srdcovka, tak těm dvěma dam přednost. Aler nakonec si ke mě určitě cestu najde a snad se bude líbit. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeFri Feb 23 2018, 23:02

Mám jeden dotaz. Vyplatí se mi kupovat Imperální komando - 501. Legii jestli jsem nečetl knížky z Republikového komanda? Můžu to číst jako samostatný román, nebo to nějak silně navazuje na předchozí RC knížky od Travissové? Jo, jo já vím, že jsem hodně opozdilej, fujtam, ale série Komando mě nikdy nějak netahala, tak omluvte moji neznalost. A zrovna jsem na to dostal chuť, když jsem scrolloval na martinusu Smile
Návrat nahoru Goto down
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 35
Registration date : 24. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSun Feb 25 2018, 13:49

no je to pekne napojené, ale máš tam pohľad na to, ako pokračovalo plnenie rozkazu 66. Mne sa Republikové komando a aj posledná kniha Imperialní komando - 501. Légie pomerne páčilo. Hlavne je to dosť nasýtené aj Mandalorianskou kultúrou. Mňa len mrzí to, že Travissové už dosť pravdepodobne nebude pokračovať v tejto sérii kníh, a to vďaka politike Disney Sad
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeSun Feb 25 2018, 21:01

501. je plnohodnotný 5. díl série a dost silně navazuje na Rozkaz 66. Přečíst by se to asi dalo, protože jsou tam všechny důležité věci alespoň stručně vysvětlené. Minimálně ten Rozkaz bych ještě doporučoval. Ona ta série vypadá ve zkratce asi takhle: 1. a 2. díl se dávají postavy dohromady, aby bylo jasné, kdo s kým proti komu. 3. díl to víceméně udržuje a mírně rozvíjí. Ve 4. díle (Rozkaz 66) se jede ke šťastnému konci, který zas tak šťastný není. No a v 501. se srovnávají s událostmi v Rozkazu.
6. díl byl nenávratně zrušen už před lety, kdy Travissová opustila SW na protest tomu, co Filoni v té své kreslené grotesce udělal s Mandaloriany. Stručný popis děje je na wookieepedii tady

Co se Thrawna týče, charakterově je dost podobný starým románům, i když má politický rozhled malého dítěte. Jako hlavní soupeř je někdo, kdo se mu téměř vyrovná ve schopnosti geniálního plánování. Občas se tam mihne stará známá postava (třeba H'sishi).
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeTue Jun 26 2018, 21:36

Aha díky, tak se nejdřív poohlédnu po předešlých dílech a když budu mít smůlu, tak si přečtu wookie a koupím rovnou 501. Až takové mezery snad nemám, abych nepochopil co se stalo během rozkazu 66 Very Happy

EDIT:
btw. Takhle by prý měla minimálně pro nadcházejíci comic-con vypadat obálka pro nový román a druhý díl Thrawna od Zahna - Thrawn: Alliances

:

Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeFri Dec 25 2020, 17:34

Nevím, jestli o tom víte, ale v březnu by měl vyjít první svazek kolekce Legends povídek, které vyšly původně v časopise Star Wars Insider. Zde odkaz:

https://www.penguinrandomhouse.com/books/673654/star-wars-insider-fiction-collection-vol-1-by-written-by-titan/9781787736375
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitimeFri Dec 25 2020, 19:37

Ano a musím říct, že je to paráda. K Insideru se dnes jenom tak nedostaneš, takže je skvělé, že když už nic jiného, alespoň vydávají k Legends tyhle omnibusy. Navíc, J.J.Miller psal na twitteru, že příští rok vychází také Old Republic omnibus, na to se taky moc těším.

kód:
https://farawaypress.com/blog/2020/12/23/star-wars-legends-the-old-republic-omnibus-set-for-7-7-21/
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Všeobecné informace   Romány - Všeobecné informace - Stránka 18 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Romány - Všeobecné informace
Návrat nahoru 
Strana 18 z 18Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» Informace o Uvodu Star Wars

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: