OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Imperium Moravium Galacticum

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Aug 20 2008, 21:53

Výtah z Dějin IMG

Imperium Moravium Galacticum, dale jen IMG, je prevážně lidský státní útvar v galaxii zvané za starých dob Mléčná Dráhá, nyní Imperiální Galaxie. Historie IMG začína v 22 století, kdy na Zemi došlo k válce kvůli nedostatku surovin a k ní vedoucí energetické krizi. Ve válce byly použity jaderné a jiné zbraně hromadného ničení ve více než hojném počtu a následkem toho zemřelo víc než 85% pozemské populace, čítající 13 miliard lidí. Tato událost byla tak významná, že vedla k novému datovaní v kalendáři jako Po Zkáze. Rok 2108 po kristu je tedy rokem 0 po zkáze.

Po válce došlo k pádu lidské civilizace k barbarství a na některých místech naprostým ztrátam znalostí. jiná ůzemí byla naprosto zničena, týkalo se to území Společenství Euro Asijského, SeveroAmerické Federace, Spojených Států Afrických, Říše středu a Evropské Unie, tedy nejrozvinutějších států. Na každém z těch území bylo pár vyjímek, třeba Kavkaz v SEU, Minnesota v SAF nebo pro nás důležité území České republiky. plus nějaké zbytky populace na jiných územích.

Česká Republika měla štestí a na její území byla vypálena jen salva tří střel, z nichž cíle doshla jen jedna, ta však nevybuchla a hory okolo ní ochránili její jádro od explozí v bývalé Germanii a jiných zničujicích výsledků války. ČR se skládala ze tří částí, České s hlavním městem a většinou zemědělským průmyslem, vyjma velkých měst a Moravské, s rozvinutým průmyslem, doly a menší částí obyvatelstva v zemědělství, kromě horských oblastí. Poslední část se nazývala Slezko a byla to zemědělská oblast a její význam byl velmi malý, až na bitvu o Opavy, kde se ČR rozdělila na dvě části.

..
..
..
..
..

Dnes je však IMG dominantní silou v naší galaxii a začíná prozkoumávat okolní galaxie.


Další informace budou doplnovany postupne

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Aug 20 2008, 22:33

Zajímavé, víc infa pak přidej. ::derkyaled::
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 03:23

Historie I.: od zkázy a republiky k císařství
0. p.Z. - 52 p.z
2108 n.l- 2160 n.l


Dopady války na ČR byly značné. Byla zničena ropná pole, takže ropovodem dál netekla ropa, EMP pulsy a předchozí letecké udery tak poničili elektrickou rozvodnou sít a infrastrukturu, že oprava nebyla možná. S nedostatkem energii začala ekonomika upadat takřka bleskovým tempem. Bez energie se nepohnuli stroje v továrnách, netěžilo se v dolech, nevyrábělo se, informační kanály mlčely a počítače byly nefunkční, ať už útoky hackerů či prostě kvůli chybějícímu proudu.
V ČR se po dlouhé době začali používat kurýři aby se dala dohromady jakás takás organizace. Ta zůstala nezměněna, okresy, kraje a hlavní město zůstaly. Název taky, jen změna v daních. Většinou nějaké jídlo, či suroviny. Národ byl po takovém rozsahu zkázy po psychické stránce ochromen, a když průzkumy okolních států ukázaly, že v pásmu 52 km od hranic nikdo nepřežil, bylo to o to horší. S tenčícími se zásobami potravin, se drtivá většina obyvatelstva musela angažovat v zemědělství. Ti co nepracovali v zemědělství pracovali většinou v průmyslu, aby ti v zemědělství měli čím pracovat. Celá tato ekonomická situace by se dala přirovnat ke gotické. Docházelo k odchodu lidí z měst. Společnost začala být samostatná v potravinové produkci a pár jedinců dokázalo znovu rozjet fydroponické farmy. Potravin bylo opět víc a tak se víc lidí mohlo věnovat průmyslu. Do jednoho roku došlo k malému technologickému pokroku, oproti situace okamžitě po válce a situace začala být stabilizovaná.

Výbuchy mnoha mnoha jadrných a jiných hlavic, však způsobily nástup malé doby ledové. V té době byly dlouhé zimy a krátké léta s relativně nízkými teplotami. Zemedělství vyjma hydroponických farem bylo v troskách a muselo se reorganizovat. Nicméně jídla byl dostatek a s hydroponickými farmami mohli být sklizně i v zimě.
Jak lidé v ČR později zjistili nepřežili lidé jen v ČR. Přežili i jinde, většinou v ne tak dobrém stavu. Zima zničila úrodu mnohým, ne-li skoro všem skupinám a oni se přeorientovali na lov. Lidé mimo ČR tedy většinou v zimě procházela krajinou a lovila zvěr. Zvěře bylo většinou dost. . Kvůli nedostatku potravy se lidé brzy naučili žít ve skupinách, spolupracovat při lovu a práci ve skupině, avšak nikdy nepřijímali lidí z cizí skupiny, ani jim nedávali jídlo. Když se tehdy při cestách za zvěří potkali dvě skupiny, odešla z místa setkáni jen jedna, protože se skupiny mezi sebou vždy vymlátili a vítěz si vzal jídlo a ve vyjímečných případech i otroky. V létě vždy zůstali na nějakém místě, zaseli, sklidili a v zimě šli dál. Lidé co procházeli neměli důvody ani podmínky k udržovaní nějaké technologické úrovně a proto jediné co brzo zvládly byla jen obsluha složitějších technických zařízení, které když rozbili, zahodili ho a doufali že najdou nerozbit kus. Takto tedy došlo k nástupu éry barbarství. Barbarství nebylo všude, některé skupiny se dovedly udržet navzdory nepříznivým podmínkám. Éra barbarství byla tedy charakteristická boji o jídlo.

Lovci v zimě táhli krajinou a lovili zvěř. Běda však osadě která se jim připletla do cesty. Pokud vypadala slabě, zkusili ji dobít a sebrat jídlo. Z osadníků co přežili se po vypálení osady stali také lovci, ať už u dobyvatelů, či na vlastní pěst. Někteří lovci při svých toulkách dosáhli i hranic ČR, kde někdy dostali jídlo, ale většina z nich to při pohledu na zdejší osady nezkoušela. Došlo však i k jejich útokům, kdy zcela vyhladili obyvatelstvo osad a vesnic v západních čechách, jižní moravě a valašsku. Po sebrání lupu vetšinou opustili ČR, ale někteří šli dál a většinou narazili na osadu, která se dokázala ubránit. Proto se přeživší vraceli zpět.
Češi tedy zjistili že nejsou jediní přeživší. Prezident Tomáš Novotný proto vydal zákon o obraně, který dovoloval každou osadu opevnit a vyzbrojit. Dále umožnil vznik armády, která byla přetím zrušena k obraně republiky. Armáda byla tvořena několika desítkami jezdců na koních, kterí však mohli ochránit jen území okolo Prahy. V zákoně byla též možnost vytvořit si vlastní obrané síly, které měli statut armády, nicméně nemohli být použity mimo místo vzniku. Tato podmínka byla dost přísně vynucována. Ostatní větší města toho využila a zřídila si vlastní ochrané síly. Malé vesnice si nemohli dovolit vydržovat nějaké síly a proto se v zimě obyvatelé stáhli do nejbližšího velkého města se vším svým přenosným majetkem jako jídlem, zvířaty, šaty atd. Vě větším množství se dokázali lépe bránit.
V zimě opět přišli lovci, bylo to mnohonásobné zvýšení počtu útoků různých skupin. Někdy docházelo k synchronizovaným útokům několika skupin. Zřejmě přišli na to, že je výhodnejší se domluvit a rozdělit se o kořist. V zimu v roce 3 po Zkáze se dokonce jedna velká skupina lavců dostala až k Praze. V roce 3 se také loci nevydávali dál, ale stáhli se z dohledu a tam rozbili své tábory, zaseli a vyčkávali zimy.

Po této události došlo po 118 letch k rozpadu ČR a jejím nahrazení Českým královstvím. Hlava království byl král Tomáš Novotný, který byl volen 12 hejtmany. Pražským, Středočeským, Budějovickým, Plzeňským, Karlovarlským, Ústeckým, Libereckým, Jihlavským, Ostravským, Vsetínským, Olomouckým a Brněnským. Ti byli voleni na sjezdu starostů osad, měst a obcí. Všichni byli voleni na 3 roky. Daně se odváděli krajům, které odváděli část království. Významně změněn byl Zákon o Obraně, který opět dával statut armády obraným silám, dále jen Gardě v kraji či Milici v obci. Zároveň dal povinost každé obci mít Milici a kraji Gardu. Dále byla zřízena Královská Armáda, pod velením krále. Armáda byla nadřízena Gardě a ona Milici. Každá jednotka nyní mohla útočit kde chtěla, né však na jiné osady na území královstí jenž byla věrna králi. Počet vojáků v Milici/gardě nebyl určen, avšak většinou se pohyboval v létě okolo 1-3% obyvatel daného místa. Došlo také k úpravě ve stěhovaní, opevňovat se nyní mělo každé místo, kde se v zimě měli obyvatelé usadit. Byla obnovena vojenská služba, nyní však jen ve formě tréninku a výcviku. Do služby byl vzat každý jedinec od 15 let věku. Zároveň měl jedinec povinost se účastnit dalších cvičení a služeb a sám se zdokonalovat cvičením.
Výzbroj obranných sil byla různorodá. V celém králoství bylo jen jediné místo, kde se dali vyrábět automatické zbraně a jejich výroba byla časově, finančně a surovinově značně náročná. Rovněž byl problém s municí do nich a většinou se používaly zbraně ze skladů Civilní Obrany. Jednorázové palné zbraně nabíjené zepředu se vyráběli v každém krajském městě ve větších počtech, nicméně většina bojovníků na obou stranách byla vybavena zbraněmi chladnými. Tedy meče, sekery, kopí, oštěpy plus nějaká ta zbroj. Všeobecně platilo že Království mělo lepší zbroje i zbraně.
Kvůli komunikaci byli zřízeni Kurýři, velmi schopní jedinci, kteří na koni předávali zprávy sem a tam a potom tam a sem.
Opatření slavila úspěch. V zimě na přelomu let 3 a 4 byly dobity jen dvě osady. Gardy z Olomoucka a Vsetínska svedla s Lovci první bitvu v poli 8 km od hradem Vsetína. Vsetínská bitva byla první větší bitva po Zkáze a skončila vítězstvím královstí. Obě gardy potom s Milicí ze Vsetina a přilehlých obcí provedla odvetnou akci na území Sloveny.
V létě potom proběhlo ve znamení zbrojení a opevňování. V zimě došlo k několika menším potyčkám bez dobytých osad. nicméně bylo zaznamenán vyšší počet střelných zbraní na straně Lovců.
V lednu roku 8. přitáhla ke Vsetínu doposud nejpočetnější armáda lovců s obléhacími zbraněmi v počtu jedno dělo ráže 95 mm, 3 předová děla a 2 katapulty. Ke Vsetínu přispěchala na pomoc Olomoucká, Brněnská a Ostravská Garda a jezdectvo královské armády. 22. ledna roku 8 došlo k druhé bitvě u Vsetína. Opět skončila vítezstvím království, ale po bitvě zůstalo na bojišti přes 3000 padlých na straně Království a srovnatelný počet na straně lovců. Království však získalo 2 děla a jeden katapult.
Po bitvě byla zřízena 2. královská armáda se sídlem v Olomouci a provedeny úpravy v všech opevněních. Zvýšen počet střelných zbraní v každé pevnosti a vyrobeno pro každou pevnost několik katapultů. Ve vetších městech byly zřízeny posádky 3. královské armády. Bylo započato i s výrobou obléhacích prostředků a osady na východ od Vsetína mají být na zimu opuštěny. Lovci z východu přestali být lovci a stali se barbary ze Sloveny.


V roce 9 opět přitáhli ze Sloveny ke Vsetínu s děly. Palbou poškodili hradby, ale před příjezdem královkých posil se stáhli. Král Tomáš Novotný pod vlivem událostí vyslal ještě v zimě několik jezdců, aby sledovali barbary a zjistili kde vyrábí děla. Z 60 jezdců se vrátilo 8 a jejich mise se stala základem mnoha krásnych děl z té doby. Přes velké ztráty se jim podařilo zjistit kde vyrábí děla a král přesunul 1 a 2 královskou armádu do ostravy a spolu z podporou Olomoucké, Středočeské a Budějovické gardy vyrazil z Ostravy do Sloveny. Jednalo se o 1. akci královské armády mimo království. Armáda dorazila do Žilyn a pobila všechny kdo včas neutekl. Poté varazila dál na jih a oblehla sído zvané Matrin, kde se vyráběli děla. Sloveny se bránili statečně, ale proti moci krále a jeho armády se i přes jejich převahu v dělech neubránili. Matrin padl a král nechal všechny nabodnout na kůl, aby ostatní viděli jak dopadnou, když půjdou na Království. Nechal na živu jen 20 Slovenů a ty poslal jako posly o tomto dni a dělníky a konstruktéry v dílně děl. Ty nechal poslat i se všemi jejich děli, surovinami i kořistí do Ostravy v doprovodu budějvické Gardy. Král dále cestoval na jih a postupoval dle předchozích popisů. Co mohl dobyl a koho mohl ty pobil. Před Bratislavou se střetl v poli s tamní armádou. Nepřátelskou armádu vylákal na své pravé křídlo a v bitvě ustoupil s ním. Barbaři to viděli a většina se jich hnala za ustupujícím křídlem a král tak mohl zaútočit levým křídlem na oslabené křídlo protivníka a vydal se sledovat nepřátele pronásledujícími jeho druhé křídlo. Nepřítele obklíčil a porazil. Pokračoval dál k Bratislavě a ta požádala o mír, s tím že se vykoupí. Král když viděl jejich opevnění to přijal a dostal ohromné výkupné, 2000 otroků a architekty Bratislavského opevnění.
Král se vrátil domů s ohromnou kořistí a byl oslavován jako hrdina. Okamžitě zapřáhl otroky vyráběče děl a nechal vylepšit každé opevnění v králoství. Architekti moc nechtěli, ale když jim pohrozil zazděním, spolupracovali jedna radost. V králoství se tedy vylepšovalo, zbrojilo a postavila se nová zbrojírna v Kladně. Došlo k menší reorganizaci armády dle římského vzoru v taktice a organizaci. V zimě nedošlo k žádnemu utoku ze Sloveny a král byl na vrcholu populatiry. V roce 10 král uspořádal do každeho kraje, ze kterého přišli útočnici jednu trestnou výpravu. Vyrazil s 1 královskou armádou na Slovenu. Tentokrát se spokojil jen s několika sty otroky, vypálením vesnic a skromnou kořistí. V Polsku nenarazil na žádný odpor, ani armádu a ani město co by stálo za dobytí a tak vzal otroky a vyrazil do Germanie. V Germanii narazil na několik menších kmenů, které rozprášil po krajině a vrácel se domů. Bohužel v horách nedaleko Karlových Varů se mu v bouřce splašil kůň a král se z pádem z něho zabil dne 10. 8. 10.
Král byl pochován ve Svatovítské katedrále vedle králů z davných dob a byl zvolen nový král. Králem byl zvolen Petr Wiznyr a ten pokračoval v politice nájezdů, kterou rozjel jeho předchůdce. Království se v té době stalo úplným rájem na té postapokaliptické planetě. Jedinou vadou na době jeho vlády bylo povstání otroků. Otroci mysleli, že po smrti krále Novotného otroctví končí a mohou se vrátit domů. Když však zjistili, že v království oproti jejich zemím toto pravidlo neplatí, velmi se rozčíli a vzbouřili. Na potlačení vzpoury byla povolána 1. královská armáda a spolu s Gardou a Milicí ji do rána rázně ukončila. Přeživší otroci pak museli před vojáky a potom diváky bojovat na život a na smrt. Diváci se této atrakce nemohli nabažit a tak se na tyto souboje začali pořizovat i jiní původní otroci.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími


Naposledy upravil Mandalorian dne Thu Aug 21 2008, 03:27, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 03:25

Part II.


V roce 52 došlo ke krizi za vlády dalšího krále Jiřího Malého. Po zkáze a bojích se Sloveny a lovci bylo potřeba, po ztrátách jimi způsobenou, zvednout populaci a jelikož v monogamii populace neroste tak rychle jako v mnohoženství, nebylo trestné mít více žen. Pod podmínkou že měli všechny stejná práva, nebylo jim ubližováno a jiných tomu žehnala i církev. Nyní však král Jiří Malý, spolu s Kristovou církví, býválá Římskokatolická, ale když nevíte zda existuje řím, je potřeba změnit název, usiloval o to, aby mnohoženství bylo zrušeno a klasifikováno jako trestný čin. V Čechách to prošlo bez problémů, avšak na Moravě a Slezku, kde byl počet mnohožentistů větší to způsobilo doslova bouři. Moravané byli ostře proti tomu, Čechové ostře proti nim, Hejtmani proti tomu, král a církev zase pro, ženy moravanů byli proti, ty druhé zase pro. Nakonec to skončilo, když král ten zákon vydal. Kraje na moravě ihned vydaly vyhlášky, které zákon obcházeli. Nicméně král je zrušil a nechal zatknout hejtmana Vsetínského kraje Josefa Hýla. Emoce byly rozvášněné a tento králův akt vyvolal bouři.
Pod rouškou tmy se mladí sympatizanti dostali do paláce a osvobodili hejtmana. Když se to král dověděl strašně se rozzuřil a zatímco se jeho policisté snažili vnajít hejtmana, kněží v čechách kázali pro krále a proti mnohoženství,a le na moravě bylo ticho. Moravští hejtmané obvinili církev ze vměšování se a král se přidal na stranu církve. Vyslal svoji 1. armádu na moravu a dal rozkaz 2. armádě a jednotkám 3. armády, aby zatkla všechny hejtmany a starosty, kteří se dopouštějí mnohoženství.
To ale neměl dělat. Moravané, nesoucí hlavní tíhu útoků ze Sloveny se rozzuřili sebráním jejich práva a postavili se nejprve 3. armádě ve Vyškově. Velitel Ajfa proto požádal o pomoc Milici. Ta sice přišla na místo, ale přidala se na stranu občanů. Ajfa vydal rokaz k útoku, který však jeho podřízení odmítli vykonat. Rozzuřen neuposlechnutím rozkazu se vrhl na jednoho ze svých důstojníků a chtěl ho zabít. Byl však zabit dřív svoji jednotkou. Tak tedy zachvátil Vyškov požár povstání. Mnohá města ho následovala, celá morava a slezko a pár měst v čechách. 3. Armáda se většinou přidala na stranu proti králi, kde však ne, došlo k prvním bitvám mezi royalisty a vzbouřenci. Oproti 3 armádě se 2 přidála 100% na stranu vzpoury. Jaká slova řekl velitel 1. královské armády když zjistil, že proti němu stojí 2. armáda s podporou Gardy se nedochovala, ale bylo je slyšet prý až na Olomouckých hradbách.

1. armáda se stáhla zpátky do čech, kde dostala králův rozkaz vzbouřence porazit. Armáda se tedy vrátila, ale když se chystala překročit Orlici, na druhem břehu stála 2. armáda a protože se žádné armádě nechtělo zbavit se své výhody pebného břehu, stáli proti sobě deset dní. Po 10 dnech snědli všechno své jídlo a obě armády se vrátili do měst, odkud přišli. Klid zbraní mezi armádami neznamena klid zbraní celkově. Středočeká Garda provedla útok do Jihlavského kraje a Budějovická a Karlovarská do Brněnského. Docházelo k menším či větším bitkám, ale k největší bitvě ještě nedošlo. Král vzal 1. armádu, nově zformovanou 4. armádu, Gardu Pražskou a Středočeskou a vyrazil do Moravy oklikou přes Polsko. Jeden sympatizant se to dověděl a poslal po kurýrech zprávu o cílech krále. Na moravě nemeškali a vyrazili králi naproti s 2. a 3. armádou, Ostravskou a Vsetínskou Gardou, Milicí z Brna a sborem dobrovolníků.
Dne 12. září 52 se obě armády setkali před hradbami města Opavy. Velitelé seřadili své jednotky do linie a připravili do útoku. K bitvě došlo k poledni, král zaútočil náhle bez dělostřelecké podpory. Zautočil 1. armádou na střed, kde byly jednotky Gardy. Garda musela pod tlakem nepřítele ustoupit, zatímco křídla držena 2. armádou stála na místě. Pohyboval se jen střed, a to garda jenom garda, na kterou dorážela 1. armáda. Když už nechybělo mnoho k tomu, aby garda opustila linii, podpořily jenotky 3. armády a milice spolu se sborem dobrovolníků a jízdou provedly obchvat a armáda krále byla obklíčena. Obklíčení bojovali statečně, vzbouřenci na ně doráželi, ale stále neměla ani jedna strana navrch. Bitva se táhla do večera, kdy ani jedna strana nemohla tvrdit že vyhrála. Obě strany mohly tvrdit, že mají strašné ztráty. Ztráty na obou stranách dosahovali zhruba 40%. S tak oslabenou armádou nemohl král doufat, že se mu povede Moravu dobýt a Morava zas nemohla dobýt jeho. Ale on byl stále v obklíčení. Proto se rozhodl, že výměnou za propuštění své a své armády uzná nezávislost Moravy a mezi Královstvím a Moravou bude mír na 15 let. Moravští velitélé s tim souhlasili a smlouva byla podepsána v Opavě dne 14. září 52. Ještě toho dne byla Morava přejmenována na Moravské Impérium, a tohoto názvu se drží dodnes.

Moravské Impéium vzniklo 14. září 52 a skládalo se z kraje Ostravského, Olomouckého, Brněnského, Vsetínského a Jihlavského. Hlavním městem je Olomouc, měna Tolar. Hlava státu je císař. Je volen na 4 roky sjezdem hejtmanů. Hejtmani jsou voleni na 3 roky sjezdem starostů v kraji a ti jsou voleni na 3 roky občany obce, populace 2 mil.

České královstí po 14. září 52 se skládalo z kraje Pražského, Středočeského, Budějovického, Karlovarského, Plzeňského a Libereckého. Hlavním městem je Praha, měna Koruna. Hlava státu je král. Je volen na 3 roky sjezdem hejtmanů. Hejtmani jsou voleni na 3 roky sjezdem starostů v kraji a ti jsou voleni na 3 roky občany obce, populace 3 mil.

Přehled králů čekého Království
3 10 Tomáš Novotný
10 19 Petr Wiznyr
19 21 Petr Novotný
21 24 Alan Basta
24 36 Petr Fajtl
36 43 Franta Wiznyr
43 52 Petr Exotik
52 52 Jiří Malý


Spoiler:

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími


Naposledy upravil Mandalorian dne Thu Aug 21 2008, 17:33, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 03:28

Parádní článek, dost zajímavá historie ::derkyaled::
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 03:35

zitra, rozumej dnes po vyspani zkusim dopsat war mezi imperiem a kralovstvim, jen by me zajimalo kolik je maximalni velikost prisevku

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 03:37

To sán nevim, ale když je double, či tripl kvůly max velikosti, tak tě to omlouvá.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Aug 21 2008, 17:35

Historie II.: mezi královstvím a císařstvím
52 p.z. - 71 p.z.
2160 n.l. - 2179 n.l.


České království se tedy rozpadlo na dvě části. Na české království a moravské impérium. Mezi oběma státy byl uzavřen mír na 15 let.
České království mělo sice více lidí, ale menší průmyslovou základnu. Většina lidí v něm pracovala v zemědělství a průmysl byl spíše civilního zaměření. Průmyslovým srdcem čech byla Praha a Kladno. Populace v praze čítající na 400 tisíc lidí, byla v té době po odtržení Moravy neudržitelná, ať už kvůli špatné infrastruktuře, ale hlavně kvůli tomu, že jídlo z Jihlavského kraje tvořilo většinu importu na pražské stoly. Přišla druhá vlna vystěhovávání se z města a zůstalo v něm 100 tisíc lidí. Většina z nich pracovala v průmyslu, ve státní zprávě, v armádě a studovala v knihovně. Státní vědecká knihovna v Praze byl největší poklad co Praha měla. Po pádu počítačů byly knihy jediným zdrojem informací a v té knihovně jich bylo nejvíc v celé bývalé ČR. V knihovně dnem i nocí sedávalo několik desítek učenců a přemýšleli, dohadovali se a uvažovali co z těch krásných předválečných věcí se dá postavit, využít, upravit a tak podobně. Král Malý po návratu z moravy nechal přeorganizovat průmysl na válečný a Postavilo se pár nových zbrojovek. Kristova církev se stala jedinou církví.
Moravské impérium mělo zhruba 2/3 počtu obyvatel království, ale měla přístup do Sloveny, snadnému to zdroji otroků a kvůli útokům z ní rozvinutější průmysl, jak vojenský, tak civilní. Díky mnohoženství měla také zaručené vyšší porodnost a díky tomu vyšší růst populace. Kristova církev byla oficiálně zrušena, ale kvůli nedostatku jiných větších církví a náboženství stále měla nespočetnější skupinu členů. Knihovny v Impériu nebyly vybaveny tolika svazky jako v Království, ale i přesto se v nich dělo to samé. Impérium mělo tu výhodu, že díky silnějšímu průmyslu mohla dělat více projektů a nemuselo se moc rozhodovat kterému projektu dá přednost ve výrobě. Některé díla chyběla uplně a Imperiálové museli vymyslet vlastní způsoby.
V obou částech se horečně opevňovalo, opravovali se silnice, mosty, dělali nové brody. Rozvíjela se težba dřeva, hlíny, cihel, PET lahví jako jediného dostupného zdroje plastu, železo se získávalo z trosek měst a vesnic.
Docházelo k reorganizaci a přezbrojování armád. V království zůstali stejné jednotky, jen se změnili jejich určení. Milice teď tvořila hlavní obranou sílu a neměla vůbec chodit do bitev. Měla jen dbát na pořádek a hlídat hradby. Garda se stala silou útočnou, která mohla plnit i průzkum bojem. A nakonec Armáda se stala jedinou silou s obléhacími zbraněmi. Vojenský výcvik trval rok a půl.
V impériu plnila úlohy Milice Domobrana, která ještě měla plnit průzkumnou úlohu ve značně omezeném rozsahu. Ale chyběla tu garda. Úlohu Gardy a Armády převzala Legie.
Pod vlivem děl o 60 jezdcích vznikali i elitní útvary, jako třeba Budějovická Námořní Pěchota, Pražští Krysaříci, Královští Utočníci, Imperiální stráž a Císařova Garda.

V letech 62 a 63 se začali projevovat výsledky hledání v knihovnách. V království třeba zjednodušení procesu VZT, tedy procesu, díky kterému šlo díky přidávání a ubírání elektronů a protonů udělat z jednoho prvku jiný prvek, či způsob výroby umělé ropy. V impériu zase antigravitační zařízení a nový způob výroby hliníku, jenž nebyl tak ekonomicky náročný. Obě strany udělalali přibližně stejný pokrok ve zbrojírenství a jiných oborech. Další pokroky na sebe nenechali dlouho čekat.

V roce 67 skončila platnost Opavského míru a armády obou států na sebe dělali urážlivá gesta přes hranice. Ne že by se nebojovalo, ale byly to většinou menší potyčky, jako vypálení podhradí, drancování a tak podobně. Ke střetu Armády a Gardy proti Legii do roku 71 nedošlo.
V roce 71 se český král Vicent Arnošt s 2. a 3. armádou prohnal přes Ústí nad Orlicí a zamířil si to přímo k Olomouci, hlavnímu městu Impéria a oblehl ho. V přibližne stejno dobu se 1. armáda a Gardy z Prahy a středních Čech pokusili zmocnit Brna. U Brna však byly jednotky království poraženy 2. a 4. Legií spolu s Brněnskou domobranou. Legie potom vyrazili na pomoc Císaři Arnoldovi Hýlovi do Olomouce. Když to Král zjistil ustoupil s armádami přes Ústí nad Orlicí do Pardubic a tam se opevnil. Císař s 1., 2. ,4. Legii obklíčil Pardubice a snažili se je dobýt. 3. legie mezitím dobila České Budějovice i přes zoufalou snahu tamní Gardy a Námořní Pěchoty. 3. Legie potom plenila střední čechy a znervozńovala Prahu.
Dne 17. října 71 dobyla Imperiální Legie Pardubice, nicméně krále tam nenašli. Král uprchl ten samý den do Prahy, kde potom s dorazivšími posilami a 4. a částečně zformovanou 5. Armádou obklíčil v Mělníku 3. Legii, která vydržela bojovat až další 3 dny, než se objevil císař se svou armádou. Král se nenechal donutit k bitvě všechno nebo nic a ustoupil do Prahy. Nastalo nejkrvavější období války. Obléhání se táhlo 53 dní. Celou tu dobu se imperiálové snažili prolomit obranu města. Obránci každý pokus o to odrazili. Obě strany uvízly v kruhu naprosté bezhlavé destrukce. Nakonec však impérium obešlo opevnění tím, že 7. prosince téhož roku vešla do Prahy přes zamrzlou Vltavu. Císař nejprve dobil pravý břeh, zatímco jeho Garda a Imperiální stráž drželi mosty a bránili nepříteli je obsadit či zničit. Po dobytí pravého břehu soustředil své jednotky na levém břehu a zaútočil na Pražský Hrad. Legie se nedostali ani do půlce svahu, když jim vstříc vyšel posel s bílou vlajkou a poselstvím, že král nabízí bezpodmínečnou kapitulaci Českého království, pod podmínkou, že se se zajatci bude zacházet slušně. Císař ji přijal a dne 7. prosince 71 válka mezi Českým královstvím a Moravským Impériem skončila. O den později císař oficiálně připojil Království k Impériu jako nedílnou součást Impéria.

Vzhledem k vyššímu počtu obyvatel království, teď už čech, oproti moravě, byl nucen spolu s hejtmany změnit podmínky voleb. Před válkou byly v obou státech 2 skupiny obyvatel, občan a otrok. Občan byl ten kdo se narodil občanům a měl svá práva, plus právo volit a být volen. Otrok měl jen právo na nejnutnější věci nutné k přežití. Nyní však byly skupiny 3. Občan, obyvatel a otrok. Občan byl roven původnímu občanu. Obyvatel byl normální občan, akorát neměl právo volit. A otrok zůstal beze změn. Občanství bylo možné získat jen za záslužné činy, jako nějaký významný vynáz, nebo a to hlavně službou v Imperiální armádě. Tím že obyvatele království ještě nemohli 33 let sloužit v armádě, jen v domobraně, bylo na 33 let zaručeno výsadní právo původních Imperiálů na vládu. K zákonu byl však připojen zmírňující prvek a to ten, že obyvatelé každého území, tedy čech či moravy, mohli zvolit za každé území jednoho člena sjezdu. Další změna byla v referendu. Když bylo referendu, mohli volit všichni vyjma otroků. Ovšem hlas občana se počítal za 2,2 hlasy a obyvatel za 1.

Oproti předchozím válkám, byla tato válka na území čech či moravy, a tak byly všem pěkně na očích. Pobořené Ústí, Olomouc, zdevastovaná Praha, vypálený Mělník. Plus pár tisíc mrtvých na obou stranách. Jedním z mála plusů byl přístup Impéria ke Státní knihovně v Praze. Protože i v té době informace znamenali moc, a kde jinde jich mohlo být víc, než tam. Oblasti kde byla se boj vyhnul. Dalším bylo plusem bylo získání VZT Impériem a dalších poznatků. S VZT bylo snadné udělat mnoho drátů pro elektrická vedení a do dvou let bylo 80% Imperia elektrifikováno. Politickým důsledkem bylo sjednocení dvou států na stejné urovni a vytvoření tak nejmocnějšího státu ve střední evropě.


Přehled českých králu a imperiálních císařů
52 55 Jiří Malý 52 60 Josef Hýl
55 67 Jiří Gross 60 64 Ámos Jan
67 71 Vincent Arnošt 64 76 Arnold Hýl

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Sep 10 2008, 23:30

Historie III.: Císařství proti Evropě
71 p.z. - 95 p.z.
2179 n.l. - 2203 n.l.


Moravské Impérium tedy sjednotilo obě části bývalé České Republiky ve válce a řídila se Hýlovým ediktem do dalšího císaře. V referendu ohledně třech stavů byla naprostá většina obyvatel i občanů proti ediktu, ale zachování lhůty 33 let. pro volby do Impéria. Edikt byl proto zrušen a opět byla obnovena demokracie ve formě známé z České Republiky, vyjma otroctví. To zůstávalo beze změny. Království bylo anektováno Impériem a jeho správní a vojenský aparát přeorganizován na Imperiální verzi. Hlavním městem zůstal Olomouc.
Za tři roky se dokázalo Impérium vypořádat s válečnými škodami a elektrifikovat celý stát. Poprvé se Impérium v některých oblastech dostalo dál, než ČR před válkou, například ve výzkumu. Metoda VZT a antigravitační jednotka byli prvními vlaštovkami pokročilého vývoje, které následovaly setrvačností jímka, vylepšení antigravu a mnoha jiných. Ale jeden objev byl na svoji dobu převratný. V roce 73 po zkáze byl v Impériu spuštěn první prototyp pasivní dálkové energetické ochranné bariéry. V průběhu doby se pro ně vžil jiný název: ŠTÍT. V tomto roce byl v brněnských výzkumných laboratoří při tamní vědecké knihovně opakovaně zapnut a vypnut první prototyp. Další oblasti bylo lékařství, hydroponie a jiné. Zvláště v lékařství bylo dosaženo obrovských pokroků v genové léčbě, léčbě degenerativních nemocí, rakoviny a nemoci z ozáření.
Průmysl se dostal na úroveň tehdejších nejvyspělejších států druhé poloviny 20. stol. S elektrifikací se podařilo rozjet některé stroje,ale ukázalo se, že většina z nich byla zevnitř znehodnocena časem. Ať už naprostým rozpadem, rozpadem částí, mechanickou závadou, odvezena do šrotu, ukradena či jinak. Impérium ví jak používat stroje těsně před zkázou, ale ty jsou rozbité, takže si je bude muset vyrobit. A dostat se na úroveň, kdy je bude moci vyrobit potrvá nějakou dobu.
Armáda byla přezbrojována na automatické útočné pušky. Bylo jich více typů, ze začátku to byl nejčastěji samopal vz. 58, vyráběný přesně v době odpovídající průmyslové úrovni. Některé kusy v armádě byly také v té době vyrobeny. Dále to byly další typy z armády, či muzeí. Zbraně z dřívějška byly dávány Domobraně. Většinou to byly opakovací pušky, ale i jednoranné pušky předovky z dob vzniku Impéria. Vzhledem k úrovni zbraní nepřátel byla snížena výroba těžkých obléhacích zbraní a zvýšena výroba těžkých ručních jako plamenomety, granátomety, kulomety a kanóny. Výstroj vojáků byla tvořena jakousi formou neprůstřelných vest s hrudím pancířem, ocelovou helmou, těžkými pokovenými botami a holeními a loketními chrániči. K tomu vše fasovali uniformu, většina armády v šedé. Maskáčové vzory měli jen speciální jednotky, elitní útvary měli jiné barvy.K tomu ochranné pomůcky, Geigerův počítač a další nezbytné věci pro vojáka plus některé jednotky začaly dostávat první typy štítu.

V roce 76 p. z. začala vlna dobyvačných útoků Impéria proti svým sousedům a jejich sousedům. Mělo se to týkat i Sloveny, ale Slovena byla už tak zvyklá na útoky a braní otroků, že když byla neúroda tak před zimou stáli před hranicemi s Impériem a doslova prosili o otroctví. Útočit a dobývat Slovenu by tedy relativně přineslo malý užitek a navíc se začaly šířit myšlenky ohledně připojení Sloveny k Impériu. V tomto období probíhalo na Sloveně jenom stavba Imperiálních strážních pevností.
Ostatních území se to ale netýkalo. První přišlo na řadu Polsko. Jeho rozdělené města a městečka se nemohli rovnat síle tak mocné vojenské mašinérie jakým byla Imperiální 2. Armáda tvořená 3. ,5. a 6. Legií. Za týden se dostalo k Warschafě, kde porazila na hlavu místní armádu. Město se po dvou denním obléhání vzdalo a 2. Armáda pokračovala na sever, kde se všichni houfně vzdávali. První problémy se objevili u Gdaňsku, kde se také projevily první nedostatky Imperiálních štítů. Armáda obléhala Gdaňsk 2 týdny, avšak dobila jen podhradí a část města za prvním prstencem hradeb. Po 2 týdnech se stáhla do Warschafy, kde doplnila stavy a munici a vydala se za východní hranici Sloveny, kde pobořili pár vesnic a když nenašli žádné větší město vrátili se v zimě zpět.

Na jihu se 1. Armáda s 4. ,5. a 7. Legií vydala do Rakous, vypálila Wídeň a zahnala armádu spojených měst z Rakous daleko do Alp. Následovala cesta do Maďar a Budapešt. Budapešt byl dobyt přímo z pochodu a byl držen tři týdny. Po této době přišly jednotky Maďarského sněmu a začala bitva v Budapešti, která trvala nepřetržitě tři dny. Legie začaly Maďary zatlačovat, ale přihnala se povodeň z Alp a strhla mosty. Přes rozvodněný Dunaj se nešlo dostat na druhou stranu a tak se Legie spokojily s vypleněním západního břehu a vrátily se zpět z Maďar do Impéria.
Ostatní oblasti jako Itálie, Litevsko, Yugia, Albany, Rumunsko, Galie a jiné byly prozkoumány jen pomocí jízdy.
Problémy byly v Germanii. Germánská Hanza byla založena aby zlikvidovala Impérium. Zřejmě to byla jedna z mála oblastí co s dokázala ve větší míře ubránit Lovcům. Po nájezdě českého krále Tomáše Novotného si uvědomili jakou hrozbu pro ně Impérium znamená a strávili celou dobu připravováním na válku. Jako dezinformační strategii zavedli opuštění vesnic 68 km od hranic s Impériem, až na malé vesnice, a dál od hranic se připravovali na válku. Jejich diplomacie se podřídila jediné věci, najít dost spojenců proti Impériu. A byla dost úspěšná, jako spojenci se k nim přidali ještě, před naším útokům Galie, Anglické Ostrovy, Tálie a po útocích Impéria Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Rakousko. Z větších států bylo neutrální Hispánie, ta měla nějaké své války a severské státy, tam zase byly moc velké mrazy a dlouhé zimy a tamní obyvatelé měli co dělat aby přežili, než aby se účastnili nějaké války.
Ještě v roce 76 vtrhly do Impéria a na Slovenu armády států Protiimperiální Ligy. Na Sloveně musela být opuštěna většina budovaných pevností. Na území Impéria se dostali k Brnu, Ostravě a českým Budějovicím. Všechna města se ubránila, i když Budějovice byly málem dobity. Pod vlivem útoků se Slovena přidala k Impériu jako spojenec. Její technologická úroveň byla skoro stejná jako u nepřátel, ale byla poměrně hustě osídlená a s Imperiálními zbraněmi mohla postavit do boje dost vojáků na to, aby se s ní dalo počítat.

V zimě se opravovala a zlepšovala opevnění. Bylo poprvé využito antigravů ve větší míře. Ať už typu paprskového, vysílá paprsek, který „neutralizuje” gravitaci, takže za pomocí minimální síly/tažného paprsku dokážete umístit na hradby blok kamene o váze třeba 10 tun za 5 minut. Druhý typ byl páskový, který se musel přivázat k onomu tělesu co chcete zvednout. Oba typy měli základní omezení, dokázali eliminovat gravitaci u těles do určité hmotnosti a těleso musí bát volně položené. Takže kdyby byl obvázán strom, tak antigrav vyhoří nebo exploduje, protože nemá dost energie na eliminaci gravitace celé země.
Jádro zdí pevností bylo z tvrdých kamenů zalitých betonem, vyztuženým železem, pokrytého z vnější strany opevnění měkčím, taky zalitý betonem, vyztuženým železem a byla přidána kovová mřížka jako ochrana před destruktivními účinky střel s vysokou kinetickou energií.
Zdi byly zpevněny nízkými věžemi, které měli zdi stejného typu. Na hradbách a zdech byl ochoz, stejně jako vevnitř zdí a věží. Opevnění mohlo být ve více vrstvách okolo daného města. Na ochozech a ve zdech opevnění byly střílny pro zbraně různých typů a ráží. Před hradbami byla menší zeď z relativně snadno zničitelného materiálu, většinou dřeva, valy a několik příkopů.Cesta přes příkopy šla přes klasický most, který se před bránou změnil v padací. Materiál toho mostu bylo v menších městech železem pobyté dřevo, ale ve městech a pevnostech to byl železobeton. V budově bráně byly další brány, padací mříže, pasti a střílny i dovnitř budovy. V okolí 1,5 km nesměl stát žádný strom, ani zděná budova. Zákopy se tehdy nedělaly.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Sep 10 2008, 23:31

part II.


V zimě 76 p.z. se 2. Armáda vracela přes Polsko do Impéria a byla napadena menší skupinou vojáků z Protiimperiální Ligy. Armáda je snadno porazila a ukořistila několik zajatců. Po výslechu, který žádný ze zajatců nepřežil, zamířila celá Armáda na Warschafu. Cestou vypálila každou vesnici kolem které procházela a pobila všechny osoby mužského pohlaví od 14 do 60 let. Za pár dní se dostala k Warschavě, která byla informována ohněm z vesnic, kterými Impérium procházelo a připravila se k boji. 2. Armáda oblehla město a obklíčila jej, dva dny útočila na jeho hradby a ty padly. Imperiálové však neprovedli zteč, ale dále útočili těžkými zbraněmi na město. Po dalších třech dnech, kdy bylo město totálně zničené, vstoupili jednotky 2. Armády a rázně se vypořádali s odporem co přežil bombardování. Každého desátého přeživšího nabodli na kůl a kůl umístili před hradby. Město poté vydrancovali a vypálili. Poté se i s lupem a otroky, každý 3. obyvatel města, vrátili do Impéria.
***
Na jaře 77 p.z. překročila vojska Ligy hranice a blížila se k Budějovicím, které oblehla. Obléhání trvalo tři týdny. Útok střídal protiútok, protiútok střídal útok. Takto to šlo celé tři týdny. Poslední den obléhání se nepřátelům podařilo prolomit opevnění na severní straně města. Celé jejich vojsko se tam nahrnulo, aby bojovalo s Imperiály tváří v tvář v jejich vlastním městě. V nastalé řeži se útočníkům podařilo dostat přes hradby a dobýt s obrovskými ztrátami několik ulic a domů. K večeru se armáda Ligy stáhla z města a i z území Impéria. Přišly útoky i z Gemánie na Karlovy Vary a Ústí nad Labem, Brno a Hodonín z Rakous a Bratislava na Sloveně byla z části vypálená spojenými vojsky Maďarskými a Rumunskými.
Vrchní velení armády začalo preferovat taktiku kdy bránila své území a útočila na jeden stát, a do jeho úplného poražení.

Protože 2. Armáda v zimě zničila všechny vesnice na trase z Impéria do Warschaf a obyvatelstvo Warschaf umřelo v zimě hlady v poraženém a vypáleném městě, bylo na řadě Maďarsko a jeho soused Rumunsko.Zničení těchto států by otevřelo cestu do Yugie, Albany a Rakous a eliminovala většinu hrozby pro Slovenu. V květnu roku 77 p.z. vyrazila ze Sloveny do Maďarska skupina armád Jih, obsahující 1. ,2. ,4. ,6. ,8. ,10. ,12. ,14. , a 19. Legii. Ještě téhož měsíce byla Budapešť obklíčena a po intenzivní dělostřelecké palbě dobyta. Do dvou týdnů následoval Debrecín a Szeged. Miskolc byl dobyt jednotkami ze Sloveny. Před městem Pésc došlo k bitvě mezi zbytky maďarské armády, armádami rumunské republiky, makedonského království, černohorského knížectví, a federace Yugia proti Imperiálním a Slovenským silám. Bitva trvala dva dny a Impérium muselo ustoupit, aby předešlo odříznutí od zásobování od přicházející Rakouské armády.
Skupina armád se stáhla do Budapeště, u které porazila Rakušáky. V Budapešti si také počkala na nepřátele od Pésce. Přišli však jen nepřátele z Maďarska, Rumunska a Makedonie, které byl ten samý den co přišli poraženy.
V červenci téhož roku se skupina armád, po doplnění zásob a stavu vydala k Pésci, který dobyla. Dobytím tohoto posledního města se Maďarsko stalo Imperiálním protektorátem. Pár jednotek ze Sloveny a 13. Legie byly určeny, aby udrželi pořádek v Maďarsku a přišly sem nové Legie, které měli držet Rakušáky dál od Maďarska.
V srpnu se Jih vydal do Rumunska. V Rumunsku se svedla celá řada bitev proti armádám z východní části Ligy, ale ani v jedné bitvě nedosáhli větších úspěchů. V listopadu se Legie dostali až k Bukurešti, která padla bez boje. Koncem listopadu se legie dostaly před brány hlavního města makedonského království. Před bránou stál král a nabídl bezpodmínečnou kapitulaci do rukou nejvyššího velitele Legií. Kapitulace Makedonie byla přijata a Legie zde zůstaly přes zimu.
***
V březnu 78 p.z. pod vlivem zpráv o častých útocích z Germánie se Legie vydaly na sever, prohnali se přes Albany do Yugijské Federace, kde ještě tentž měsíc dobyly Sarajevo a příští Bělegrad. Poté se vrátili do Rumunska, kde neutralizovali povstání rumunské armády a nastolili mír a řád. Ze Sloveny a Impéria přišly posily, 4 Legie a pár Divizí. Slovenské jednotky byly většinou nechávány na dobytém území, jako dohlížitelé a Imperiální legie a dvě Slovenské divize byly začleněny do skupiny armád Jih a vyrazily do Záhřebu, který padl koncem dubna a osvobodily Lubljanu od armád Federace. V Lubljaně byly Imperiální jednotky vítány jako osvoboditelé a tak také s nimi bylo zacházeno. Celé Slovinsko pod vlivem těchto událostí mělo zájem o připojení se k Impériu.
Impérium dobytím jihovýchodních států zajistilo hranice Sloveny a mohlo se soustředit na zbylé větší hráče. Skupina Jih byla ve výhodné pozici, kdy mohla ohrožovat sever Tálie a jih Rakous. Oba tyto státy podnikly akce na vyhnání legií a dosáhli menších vítězství, zatlačili je až do Lubljany, avšak nedobily ji.
V červnu 78 p.z. vyrazila z Brna 4. Armáda složená ze tří Legií a 5 Divizí a vyrazila do Rakous. Chabě opevněná Wídeň opět neodolala útokům a byla dobyta, následoval Linc a Salzburk. Zbylé jednotky armády Rakous byly zahnány do Germánie. V tomtéž měsíci skupina Jih doplněná Slovinskými dobrovolníky a několika pluky z Makedonie a zmocnili se severu Tálie. Impérium nyní mohlo zaútočit na Germánskou Hanzu přes Polsko, ze svého vlastního území či z Rakous. V dosahu se ocitla i Gálie a třetina Tálie byla už dobyta.

V červenci 78 p.z. byla Slovena oficiálně připojena k Impériu, jejím občanům byla dána stejná práva jako občanům Impéria s podmínkou, že 33 let nesmí volit. Otroci ze Sloveny mohli být po skončení války propuštěni na svobodu, s tím, že stát zaplatí určité procento jejich ceny. Tatéž možnost byla nabídnuta Slovinsku a Makedonii. Zbylé dobyté státy byly prohlášeny za Imperiální kolonie.

V říjnu 78 p.z. byl dobyt Řím a armáda se dostala až do Neapole, kde přečkala zimu. V březnu Jih pokračoval v postupu napříč Itálií a před vyloděním na Sicílií Tálie bezpodmínečně kapitulovala.
Vzhledem k tomu, že Impérium už ovládalo dost pobřeží Středozemního moře začalo budovat válečné námořnictvo. I s převahou v technologiích byly výsledky válečného loďstva poměrně nevalné a proto byla úloha námořnictva z pronikání nájezdů do nepřátelských vod změněna na obranu vlastních a transport pozemních vojsk. Zbytek roku 78 proběhl poměrně v klidu, skupina Jih byla rozpuštěna a některé bojem vyčerpané Legie přesunuty ke strážním účelům a většina byla přeložena do skupin Sever nebo Sever II. V zimě roku 78 nabídky na připojení k Impériu všechny dotazované státy přijaly.
**
V březnu došlo k několika Imperiálním nájezdům do oblasti Saska a Bavorska. Duben 79 p.z. se nesl ve znamení ofenzívy proti Germánské Hanze. Skupina Sever II. tvořena 5 Legiemi, 3 Divizemi a nepočetným kontingentem vyrazila z Ostravy přes Polsko do Germánie. V polovině měsíce skupina překročila Odru a obklíčila Berlín, který ani po týdnu nedobyla a proto se přesunula k Magdenburku, který byl dobyt po 5 dnech obléhání.
Skupina Sever vyrazila z Rakous přes Mnichov, Stutgart a Franktfurt do Porýní. V Porýní došlo k zatím největší bitvě mezi Impériem a Ligou.
Proti Legiím stáli spojené armády Germánie, Galie a Britských ostrovů. Liga zaútočila první na střed Imperiální formace. Její vojska byla přivítána masivní dělostřeleckou palbou a střelbou z těžkých ručních zbraní., to ji však nezastavilo. Brzy se bitva stala bitvou se střelbou na velmi blízké cíle. Imperiální jednotky měly výhodu ve vybavení a zbraních, Liga zase v počtu a těžkých dělech. Když po 10 hodinách nepřetržitého boje došlo na štábní velitelství informace o stále tenčícím se množství munice, tak se Legie stáhly z bojiště.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Sep 10 2008, 23:32

Part III.


Skupina Sever se stáhla do Franktfurtu, kde byla obležena jednotkami Ligy. Skupině Sever okamžitě vyrazila na pomoc skupina Sever II. a třetí Spolková armáda, která operovala ve Švýcarské Germánii. Germáni se však skrz všechny jednotky dokázali probít zpátky do Porýní. Bohužel po těchto událostech nebyla Imperiální armáda schopna dosáhnout v tomto roce jiných úspěchů krom dobytí Berlína.

V únoru 79. provedli Germáni protiútok do oblasti Rakous a dostali se až k Wídni., odkud byli vyhnáni až červnu téhož roku, po protiofenzívě směřující z Berlína do Porýní. Germánům se nedostávalo mužů a proto se stáhli. Imperiální jednotky z Tálie a Slovinska obsadili část jižní Galie. Oblast od germánské Ženevy přes Lyon do Toulous a odtud k moři byla za 4 měsíce plně pod Imperiální kontrolou. Třetí spolková armáda mezitím vyrazila od Ženevy podél Germánsko-Galiiských hranic na sever, aby omezila přísun posil z Galie a Ostrovů do Germánie. Dostala se až do města Lucemburk. Nyní byl mezi Porýním a hlavním městem Galie významný opěrný bod. Ani jeden z těch dvou států nemohl podniknout nic proti Lucemburku, pokud by zároveň neodkryl svá slabá místa. Impérium taky nebylo v pozici, kdy by z tohoto místa šlo útočit, ale zpomalila přísun zásob. Útok z Berlína se dostal až k řece Rýn, kdy byly strženy mosty a nebylo možno řeku přebrodit. V prosinci 79. se skupina Sever dostala přes zamrzlý Rýn a zastavila se až v Amstrodamu. Germánie byla v zoufalé situaci.. Impériu by stačilo obsadit úsek dlouhý zhruba 200km a Germánská Hanza by byla odříznuta od svých spojenců. Proto zaútočila vším co měla na území Impéria. Města Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Plzeň. Všechna města se až na Karlovy Vary ubránila. Karlovy Vary byly dobyty a vypáleny. Hanzovní armáda byla však u Karlových Varů napadena Císařskou Gardou a Imperiální stráží a v bitvě odehrávající se v rozvalinách města byla poražena a tak byla eliminována největší hrozba Germánské armády v Impériu. Zbývalo jen dobýt zbývající města Hanzovního spolku, která dosud odolávala síle Impéria.
**
V červnu 80, dva měsíce po vypálení Karlových Varů se Imperiální armády pohnuly směrem do Porýní. Skupina Sever vyrazila z Franktfurtu přímo po řece do Porýní a oblehla Bonn, u kterého zůstala dva týdny. Po jeho dobytí se přesunula dále na sever přes Kolín do Duseldorfu, který oblehla koncem července roku 80. Druhá spolková armáda vyrazila z Lucemburku do Bruselu a zabránila tak zásobovat Gemánii z Galie. Sever II. se vydal z Amstrodamu na jihovýchod přes poslední nejzápadnější velkou pevnost Hanzy jménem Arnhem. Arnhem padl v polovině srpna roku 80 p.z. a obě skupiny s názvem Sever se tak mohli setkat před Dortmundem, posledním městem Hanzy. Dortmund byl, jakožto poslední a hlavní město bráněn velmi urputně a odhodlaně takřka do posledního muže a padl až ke konci září po tocích vzducholodí. Dobytím Dortmundu byla Germánská Hanza pod plnou kontrolou Impéria a jeho pozornost mohla být přesunuta ke Galii a Anglickým Ostrovům. V Germánii dále zůstal vyšší počet Imperiálních a spojeneckých jednotek, aby potlačovala spontánně se množící a šířící povstání. Éra povstání se vlekla 15 let, až do dobytí Anglických ostrovů, kdy začal být používaná doktrína vypáleného okolí, do té doby byla Germánie neoficiálním výcvikovým prostorem. Všechny sídla do 5 km od povstaleckého byla vypálena a obyvatelé prodání do otroctví. Po použití doktríny v Berlíně a Bohemském lese povstání přestala.

Vzhledem k problémům Imperiálního loďstva a nedostatku zbraní schopných zničit lodě hluboko na moři byla vyvinuta nová zbraň Imperiální armády. Vědci a technici dali dohromady antigravitační jednotku, kinetický štít, loď a Metač Blesků.
Metač Blesků byla první energetická zbraň používaná a vyvinutá v Impériu. Byla to zbraň s poměrně slabým plošným účinkem a relativně nepřesná. Ale za to s obrovským dostřelem, první verze měli přes 6 km přičemž paprsky létaly rychlostí světla, takže zasáhnout pohyblivý cíl nebylo težké. Bohužel nestřílela po balistických křivkách.
Trup vzducholodě byl válec, ze začátku se používaly trupy lodí, později už speciálně vyrobené trupy, na přídi a na zádi vybaven antigravitačními jednotkami, kinetickými štíty o kapacitě co se používala u měst a reaktorem. Výzbroj byla shromážděná ve spodní polovině trupu. První typy měly 4 Metače Blesků, dále pak 10 děl ráže 100+, 8 děl ráže 75+ a 16 palpostů pro kanóny od ráže 20mm do 45mm, plus 6 kulometů ráže 12,7mm. Posledním zbraňovým systémem bylo 16 střel Nebeské Kladivo.
Vzducholoď byla ve své době největší zbraňovým systémem a v Evropě jediným co létal. Její tvar dokázal zbudit ve městě či armádě takovou hrůzu, že se nepřátelé radši ve velkém vzdávali.

Po dobytí Germánie byly vzducholodě poslány na Paříž. Tehdy ještě nebyly tak známé a tak se předvedli. Tři vzducholodě použili všechny své zbraně a čtvrtina Paříže lehla popelem ve velkém požáru. Impérium jinak zbytek roku doplňovalo stavy a zásoby u svých jednotek a velení promýšlelo strategii.
**
V březnu 81 p.z. se vydala skupina Sever z Bruselu na Paříž. Tento útok byl podporován třemi vzducholoděmi a síla nové zbraně byla prokázána postupem tak rychlým, jak jen vojáci mohli jít. Jakmile se Sever dostal k Paříží se třemi vzducholoďmi ve vzduchu, tak město otevřelo brány a kapitulovalo. Zbytek Galie byl obsazován z jihu jednotkami shromážděnými v Tálii. V dubnu téhož roku se Sever II. vydal přes Dánsko, které požádalo o připojení k Impériu do severských států. Norského sněmu, Švédského království a Finského knížectví. Poslední tři jmenované státy, měly veliké problémy kvůli malé době ledové. Byly moc na severu a většinu jejich území pokrýval ledovec. Většina jejich obyvatelstva se živila lovem a zemědělstvím, na boj neměli ani pomyšlení. Impérium ji učinilo nabídku. Připojení k Impériu za jejich území, s tím že oni se přestěhují na území Polska, které bylo takřka liduprázdné po útocích ze zimy 76. Všechny státy nadšeně přijaly a jejich loajalita k Impériu byla skoro větší, než v zemích bývalé České Republiky.
V září 81 byla Galie plně v moci Impéria.
**
V dubnu 82 se u Dankirku vylodila vojska z Anglických Ostrovů s novým spojencem, Mexickým Svatým Císařstvím. Mexické Svaté Císařství byl státní útvar vzniklý z Mexického Císařství a po zkáze dobyté Severoamerické Federace spolu celou jižní Amerikou. Tedy ovládalo obě Ameriky a Císařství bylo fanaticky oddáno ideje křesťanství. Anglické Ostrovy je zřejmě kontaktovali přes podmořský kabel ještě z dob před válkou a Císařství nemohlo nechat stát, jehož 63% procent obyvatelstva bylo ateistického vyznání, ovládnout Evropu.
Začátkem května dobyli Brusel a ke konci května byl jejich postup zastaven před Duseldorfem, odkud byla donucena ustoupit k Bruselu, který Impérium v červenci oblehlo. V polovině července byl Brusel dobyt a to hlavně díky vzducholodím, což byl zpočátku největší bič na mexičany, a v září obě nepřátelé ustoupili do Dankirku a koncem září proběhla evakuace jejich vojska z Galie. Válka se dostala do mrtvého bodu.
Mexicčtí vojáci používali standardně střelné zbraně na principu Gauss, což byl pro velení šok, protože Impérium nebylo schopno vytvořit lehčí přenosnou verzi. Gauss zbraně však byly neutralizovány kinetickými štíty. Nejhorší zbraň co mělo Mexiko ve výzbroji bylo Mexické Plasmové Dělo (MPD). I když se první nepoškozené zbraně podařilo získat v Bruselu, trvalo 10 let, než Imperiální vědci pochopili jak funguje a jak ho vyrábět. MPD bylo nejhorší protože střílelo energetické projektily a na ty kinetické štít nereagoval. Což byl pro vojáky šok. Byli zvyklí útočit v sevřených formacích, tak aby pokryli svými zbraněmi co největší prostor a takto jich MPD mohl zničit na jednu ránu větší počet. Navíc vzhledem k nepotřebnosti těžkých obléhacích zbraní v Imperiální armádě jich nebylo ze začátku tolik, aby svým větším dostřelem dokázali zničit každý MPD co kde byl. Nejlepší se na likvidaci MPD ukázaly být vzducholodě. Průzkumné týmy lokalizovaly MPD a vysílačkou informovaly vzducholoď o pozici a naváděli na MPD její palbu. Postup to však byl pomalý.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Sep 10 2008, 23:33

part IV.


V letech 82-95 válka nijak výrazněji nepokročila. Obě strany opevňovaly své pozice, cvičili nové vojáky a vyráběli nové zbraně. Významnými události pro další vývoj události bylo připojení Hispánie a Řecka k Impériu. Oba tyto státy byly později pod útoky Muslimského Kalifátu, které však se však nikdy nedostali dál, než pár kilometrů do vnitrozemí. Další významnou událostí bylo objevení Hordy a Říše Středu.
Vzhledem k nechráněnosti a neprozkoumané oblasti u východních hranic Impéria, bylo rozhodnuto o stavbě mocných pevností. V roce 93 p.z. se k jedné takové stavbě přiblížila armáda Hordy. Armáda to byla velmi početná, převyšující Imperiální posádku v nedostavěné pevnosti zhruba 20:1. Velitel tamní posádky proto zabavil antigravitační jednotky paprskového typu, co byly na stavbě a rozestavěl je před děla na poli před pevností. Když armáda hordy viděla jednotky Impéria před pevností, rozhodla se pro frontální útok. Velitel počkal až se první nepřátelské jednotky dostanou do zhruba poloviny dosahu antigravů a potom je zapnul. První jednotky se vznesly do vzduchu a byly zvednuty do výše zhruba 50 metrů, ostatní jednotky postupovaly dál vstříc Imperiálům. Když byly nově příchozí jednotky zhruba v polovině tak byly antigravy vypnuty a první jednotky se zřítili na druhé. Nemusím zde popisovat jaké to mělo účinky jak na jednotky pod nimi, tak na morálky obou stran. Tento postup byl aplikován znova a znova, ale i přesto se Horda pořád přibližovala. Nakonec vznikla bitva, ale to už byl poměr sil 5:1 a s tím si imperiální vojáci se svojí technikou a výcvikem, zvyklé bojovat proti přesile, poradily.

Výzkumu se v těch letech podařilo přijít s novým typem štítu, proti MPD, ale byl tak těžký, že se nedal použít na pěšáky. Mohl být používán jako stacionární štít pro důležitou oblast jako město, dělostřelecká baterie, vzducholoď a později byl používán v projektu Těžká Pěchota. Vzducholodě byly modifikované, byly změněn jejich pohon, přidán nový druh štítu. Další změnou bylo přidání hangáru pro letadla, místo pro výsadkovou posádku a změněny zbraně. MB byly nahrazeny novým typem, použitelným i proti letadlům i střelám z MPD, byly doplněny zbraně na bázi MPD. Tedy několik děl a o něco více kanónů, plus doplněny normální zbraně. Trup byl zvětšen aby se do něj úpravy vešly a reaktor upraven na větší výkon.
**
Ke konci roku 95 p.z. začala bitva o Atlantik, kdy se Impérium snažilo zabránit přísunu posil a zboží na Anglické Ostrovy. Císařství poprvé nasadilo do akce svá letadla, ale jelikož nové typy vzducholodí byly silně modifikované a vybavené vlastními stíhači, neměla tato strategie větší úspěchy. Stejný úspěch však měla i bitva. Vzducholodě letící ve výšce několika set metrů mohly najít vše co plulo pod nimi, ale ne to co bylo za obzorem. Tehdejší senzory v Impériu byly ještě primitivní a Císařství je mělo lepší a tak se jejich lodě dokázaly vyhnout většině vzducholodí. Větší úspěchy mělo nasazení stíhačů jako průzkumníků. Pokud loď našli, navedli na ni vzducholoď a ta z ní svými zbraněmi udělala další vrak na dně oceánu. Ve stejném roce byla zahájena stavba invazní flotily, skládající se převážně z transportních lodí.
**
V lednu 96 se přes zcela zamrzlý kanál La Manche dostává armáda Anglických Ostrovů a Mexického Svatého Císařství do Galie a postupuje k Paříži. Je však zastavena u Amiens invazní armádou a několika vzducholoďmi a po dvou bitvách severněji zahnána zpátky na Ostrovy. Při jejich ústupu přes kanál je palbou 6 vzducholodí za použití všech jejich děl a střel Boží Kladivo rozbit led tvořící cestu po které ustupující armáda šla. Většina mužů se utopila v prasklinách a zbytek zůstal uvězněn na jednotlivých krách. Je zaznamenán případ kdy v roce 145 narazila obchodní loď na jednu takovou kru, kde byly ostatky 40 vojáků.
V březnu 96 p.z. se vyloďuje na pobřeží Anglických Ostrovů armáda Impéria a jeho spojenců u Ipswiče. Armádu tvoří 21 legií Impéria a 18 divizí spojenců. Válka vstupuje do nejkrvavějšího období. Ipswič obležen a za dva dny je dobyt a vypálen. Devět divizí a dvě legie postupují na sever na Norwič, který dobývají. Zbytek armády postupuje k Londýnu, který vzdoruje obléhaní dva měsíce. Po dvou měsících bombardování z děl a vzducholodí je díky jednotce Těžké Pěchoty obsazena brána na Lutton a Impérium vstupuje do Londýna, kde se bude bojovat ještě dva týdny. V srpnu je Londýn dobyt a zůstává zde divize aby udržela pořádek. Zbylé jednotky směřují na Plymouth. Každé město na které narazí jim vzdoruje, ale jednotky jsou z dobývaní Londýna a tak žádné město nevzdoruje déle než týden. Po dobytí Plymouthu se armáda stáčí na sever a postupu na Manchester, kde se spojuje s jednotkami co dobývaly Norwič a střední oblast. Z Manchesteru armáda přezimuje.
**
V únoru se Císařství povede husarský kousek, kdy dostane svoji transportní flotilu přes napůl zamrzlé moře a hlídky vzducholodí a vyloďuje svoji armádu u Liverpoolu. Císařská armáda obléhá Manchester i s přezimující Imperiální armádou a snaží se ho dobýt. Po dvou týdnech bojů odchází s nepoříznou na sever, kde se spojí s vyloděnou Císařskou armádou u Edinburgu. Obležená Imperiální armáda doplní zásoby a s čerstvými posilami vyráží na sever k Edinburgu. Císařští se stáhnou z Edinburgu do Glasgow, kde se opevní a připravují se na bitvu.

Impérium a Anglické Ostrovy spolu s Mexickým Svatým Císařstvím u Glasgow se proti sobě postaví 15. března 97 p.z. Proti imperiální jednotky se přiblíží tak blízko, že vzducholodě nemůžou pálit naplno, aby nezasáhly spřátelené jednotky. V této bitvě dochází také k prvnímu střetnutí baterií MPD proti Těžké Pěchotě, kdy Těžká Pěchota měla obsadit či zničit MPD střílející po Imperiálních jednotkách v otevřeném terénu. V nastalé přestřelce ztratí jednotka 25% svých mužů, ale MPD zničila. Celá tato bitva trvá dva dny a Impérium poprvé ztratí bez 200 mužů celou legii. Dne 17. března 97 bitva skončí vítězstvím Impéria a Impérium obléhá Glasgow, které se ten samý den vzdává.Zbytky nepřítele se dostávají do Irska, kam je Impérium v červnu následuje. V noci ze dne 18. na 19. června se vzducholoď VIA-TT-12 jménem Ed proplíží do dublinského přístavu, vysazuje výsadek Imperiální Stráže na střechu pevnosti a stahuje se do výšky. Výsadek v tichosti dobývá pevnost a poškozuje děla namířená na moře. Imperiální námořnictvo se tak může klidně vylodit přímo v přístavu. 20. června Dublin kapituluje a z jeho bran vychází tři armády. Každá z nich jiným směrem a dobývají Irsko do dvou měsíců, přičemž obklíčí Císařskou armádu ve vnitrozemí a ta skládá zbraně. Dne 18. srpna roku 97 p.z. skončila válka Impéria s Evropou.
**
Důsledkem války byl vznik mnoha imperiálních kolonií jako Anglické ostrovy, Galie, Maďarsko a připojení různých státu k Impériu pod podmínkou 33 let, kdy se neúčastní voleb. Jednalo se o státy Slovinsko, Makedonské království, Slovena, Hispánský Spolek, Norského sněmu, Švédského království a Finského knížectví. Tímto činem se obyvatelstvo Impéria několikanásobně zvětšilo a Impérium ovládalo celou Evropu, vyjma nejvýchodnějších částí a několika ostrovů ve středozemním moři. Impérium se dovědělo o třech nových státech. Mexické Svaté Císařství, vyspělý stát za oceánem, Muslimský Kalifát a Říše Středu.

přehled imperiálních císařů
71 77 Izidor Černý
77 80 Josef Napo
80 83 Petr Vozka
83 92 Petr Mach
92 98 Pavel Urbi

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Sep 11 2008, 16:42

Parádní čtění, myslím, že by jsi klidně mohl sepsat povídku, či knihu Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Undertaker
Legend Killer
Legend Killer
Undertaker


Poeet p?íspivku : 2762
Vyznamenání : Metalista 1. stupně.
Registration date : 03. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeThu Sep 11 2008, 17:48

Derk Yall napsal:
Parádní čtění, myslím, že by jsi klidně mohl sepsat povídku, či knihu Wink
Sice jsme to nedočetl (skončil jsme před prvníma dvouma hvězdičkama, a pak jsme to vzal odzadu, jeden odstavec...ale i tak jde vidět zajímavý čtení.. Wink
Návrat nahoru Goto down
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:12

Dlouho zde nic nového nebylo, očekávám nadšeně informace nové Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:13

prace stoji na 3. strance

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:21

A techniku máš?
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:28

ne, jediná část která by se dala zveřejnit je souhrn všech velmocí, ktere budou hrát v posledním dějství sjednocovaní země roli. původně ty části měly být dvě (proti mexiku a dobyvání ostatních), ale nevěděl jsem jak to rozělit a tak jsou v jedné, takže očekávám tak 10-12 A4

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Derk Yall
Grand Moff
Grand Moff
Derk Yall


Poeet p?íspivku : 11775
Age : 31
Registration date : 03. 02. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:35

A kdy mohu očekávat ty další sttránky? Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.ostarwars.profitux.cz
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeSun Oct 05 2008, 22:42

no, zkusim s tim pohnout tedka v tomto tydnu,a le to zalezi na kamoskach, skole, ceskych drahach a jinych nepredvidatelnych faktorech

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Nov 19 2008, 21:40

Historie IV.: Císařství proti Impériu
95 p.z. – 126 p.z.
2203 n.l. – 2329 n.


Impérium dobylo skoro celou Evropu a stalo se tak vskutku světovou velmocí. Mezi velmoci se dále řadilo Mexické Svaté Císařství, Říše Středu Muslimský Kalifát a Svobodný Kontinent Australský. Výčet těchto státu nezahrnuje všechny státní celky, ale ty nejvýznamnější.

Impérium Moravium (MI, Impérium)
Předchůdce IGM, v té době se rozkládalo skoro na celém území evropské části bývalého Euro-Asijského společenství. Skládalo se ze dvou druhů zemí, Imperiální země a kolonie. Imperiální země byl stát plně připojen k Impériu se stejnými právy, výhodami i povinnostmi jako původní Impérium a kolonie byla země dobytá Imperiálním vojskem, kde však bylo obyvatelstvo proti připojení. A než riskovat další válku, byla země prohlášena za kolonii. Hlavou státu byl císař, kterého volili zastupitelé územních celků všech částí Impéria,kterým skončila doba 33 let po připojení, kdy nemohly volit nic ohledně Impéria. Všichni starostové, hejtmani a císař, byli voleni na 5 let. Dříve to byly roky 3, ale vzhledem k dlouhodobým plánům a rozlehlosti území bylo v referendu rozhodnuto o prodloužení volebního období. Hlavním městem Impéria byla Olomouc, měnou byl Tolar plus nějaké místní měny pouze na daném území. Místní měny se už však nerazily a byly nahrazovány imperiální měnou. Impérium mělo se společně s MSC těšilo největší životní úrovně obyvatelstva.

Mexické Svaté Císařství (MSC, Císařství)
MSC vzniklo ze členského státu Severoamerické Federace, Mexika. Po válce, kdy byly zbylé státy značně poškozeny byl u moci prezident Chavez, který byl jako ostatní Mexičani fanatický přívrženec Křesťanství. S Mexickou armádou dobyl zdevastované státy na severu a po jejich dobytí se ohlásil vznik MSC a prohlásil se Císařem. Poté soustředil svou pozornost ke státům na jihu, kterými bez větších problému pronikal hlouběji do jižní Ameriky, kde se na výraznější odpor zmohla jen Andská Dohoda ze států Peru, Ekvádor a Chile. Ty však byly po nasazení biologických a chemických zbraní ze strany MSC za velmi velkých ztrát na straně vojenského personálu i civilistů dobyty. Hlavním městem bylo Svaté Město Mexiko a měnou mexický dollar. Spolu s MI nejvíc rozvinutá země s mocným průmyslem a vývojem na velmi dobré úrovni. Jejich vývojová základna vychází z toho, že Spojené Státy Americké, zvláštně severní státy, měli jednu z nejmocnějších vývojových základen na zemi. Císař není volen, ale je dosazován dle rodové linie mužského pohlaví.

Říše Středu (RS, Asijci)
RS je spolek zahrnující skoro celou Čínu a Indii, Koreu a Japonsko a kus nejvýchodnější části Euro-Asijského Společenství. Vznikla z Číny, která se dobyvačnými válkami roztáhla po celé jihovýchodní Asii. Avšak problém, který chtěla vyřešit prohloubila. Má velmi velký počet obyvatel a velmi chabé zemědělství, proto vedla války za účelem získání nových zdrojů, zemědělské půdy a jídla. Bohužel však ve válkách zničila právě to, co nejvíc potřebovala, zemědělství v okolních státech. Nyní má RS největší armádu, kterou výměnou za suroviny, hlavně jídlo, od svých sousedů nepoužívá. Průmysl je slabý, s výjimkou Japonska a Koreje.
Hlavním městem byl Peking a měnou Říšský jun. Hlavou státu je Triumvirát, ve kterém sedí vrchní generál Čínské Armády, Šogun japonské republiky a indický prezident.

Muslimský Kalifát (MK)
Kalifát ovládal území blízkého východu, až k hranicím s RS na východě, IM na severu a celou severní a střední Afriku. Muslimský Kalifát je další náboženský stát vzniklý pro změnu na základě Islámu. Kalifát měl po Říši Středu nejpočetnější populaci, zřejmě kvůli nízké strategickému významu, kdy na něj nebyly vypáleny střely v takovém počtu na vyspělejší státy. Hlavním městem Kalifátu byla Kajra a měnou Barell. Sultán byl jejich hlavou státu a jemu podřízení lídři jiných zemí byly Šejci, kteří jej volili na 15 let.


Svobodný Kontinent Australský (SKA, Austrálie)
Poslední ze států, který by se dal považovat za velmoc. I přes škody způsobené válkou se jedná o poslední demokratický stát s přímou demokracií, kde má volební právo každý starší 21 let. Hlavou státu byl Občan Prezident. Občan tam byl proto, aby zdůraznil že je navzdory výsadám prezidentského úřadu stále občan. Tento stát se, jak už název vypovídá rozkládá v Austrálii a přilehlém ostrově Nový Zéland (tehdy to byl jeden ostrov) a mnoha dalších ostrovech v tichomoří. O většinu ostrovů však přichází kvůli třenicím s Říší Středu. Jejich poslední velký nápor se jim povedlo zastavit až na Guinejském souostroví, kde Austrálie vyhrála díky své technologické převaze. Ta převaha nebyla moc velká, ale měli v té oblasti více těžkého dělostřelectva a velitel čínské armády se rozhodl pro frontální útok. Výsledkem byla pěkná hromada mrtvých na straně Říše Středu a vratké příměří mezi těmito státy, udržovaného navzdory Říšským útokům na ostrovy . Z tohoto důvodu se SKA stal prvním spojencem IGM a spolu dostali do kleští Říši Středu a omezili obchod mezi Mexickým Císařstvím, Říší Středu a Carským Ruskem. Spojenectví SKA a IGM vydrželo až do zlikvidování hrozby ze strany Kalifátu, kdy SKA vystoupil ze spojenectví a přidal se k alianci, která chtěla IGM zničit za použití jaderné zbraně ke zničení Kajru. Měna byla Euro a hlavním městem Perth.

*******************************************************************************************

V letech 95 až 97 nastalo krátké období míru. Tedy spíš klidu před bouří, protože žádný mír nebyl až do roku 98 uzavřen. V té době se podle dochovaných dokumentů z MSC zvažovala možnost použití zbraní hromadné ničení. Tato možnost byla zavrhnuta kvůli problémům s dopravou střel s těmito zbraněmi na území IGM.
V těch letech se oba státy připravovali na další kolo války. Stavělo se opevnění, cvičili se noví vojáci, mapovalo se nejbližší okolní území Impéria a do výzkumu šly doslova astronomické částky.
Průzkum okolních území odhalil že mezi IGM a MSC je na území severního pólu ledovec astronomických rozměrů. Zasahoval od Švédska až do Kanady a tak tvořil most mezi dvěma nepřátelskými státy. Okamžitě bylo rozhodnuto o stavbě opevnění v několika liniích. Při stavbě pevností v blízkosti severního pólu došlo ke kontaktům s jednotkami MSC, avšak nedošlo k násilnostem. Vědomí, že MSC dělá to samé donutilo vrchní velení imperiální armády k dodatečným úpravám plánů. Ty byly jednoduché, víc zbraní, pevnosti, vojáků. u ledovce bylo připravených 15 legií v bojové pohotovosti, připravených kdykoliv zasáhnout. V roce 59 byly dokončeny první linie a prohlášeny za bojeschopné a počet legií před ledovcem byl zredukován na 10 a byla jim zrušena bojová pohotovost.
Dále byly navázány diplomatické kontakty s Muslimským Kalifátem, který byl před tímto krokem vystaven bombardování pobřežních oblastí v okolí Hispánie a Řecka v reakci na loupeživé nájezdy, které podnikal proti IGM. Pod vlivem těchto náletů uzavřel Muslimský Kalifát s Impérium Moravium mír. Pro obě strany to byl mír přechodný. Oba státy se hodlali zmocnit území toho druhého, ale zatímco Kalifát musel nejprve vylepšit své technologie a armádu, Impérium Moravium se soustředilo na vyřešení problému s Mexickým Svatým Císařstvím a nechtělo štěpit síly v boji na více frontách. Na východě situace byla naprosto jiná. Za hranicemi chráněnými mocnými pevnostmi se nacházelo hned několik států, ať už titěrných, malých nebo velkých. Žádný z nich sám o sobě nebo ve spojenectví nemohl ohrozit moc a postavení Impéria a Říše Středu se nacházela až za nimi. Jelikož Impérium se rozhodlo neplatit Říši Středu za mír dala se očekávat adekvátní reakce z jejich strany. V obraně Impérium spoléhalo na obrovskou vzdálenost mezi oběma státy a různé misie, které byly zřízeny na území států mezi IM a RS.
V roce 99 byl navázán kontakt se Svobodným Kontinentem Australským na základě starých map a informací získaných z Říše Středu. Po menších diplomatických přestřelkách způsobené mylným výkladem slovo Impérium v názvu a tak i politikou bylo uzavřeno spojenectví a Impérium tak získalo základny,odkud mohlo útočit na Říší středu a bylo možné je využít i při útocích na Svaté Mexické Císařství. Jako jeden z mála státu, ve kterém přetrvávaly ideje a názory z předválečných dob, měly problémy s Impériem, jelikož se nechtěli spolčit s nějakým diktátorským císařem a když zjistili, že Impérium se rozhodlo ostatním státům přinést tytéž ideály, jaké jsou v Austrálii bylo rozhodnuto, že se Austrálie přidá ne jako členský stát Impéria, ale jako nezávislý stát.
V roce 100 tedy vznikla Aliance pro obnovu demokracie a jejími členy se stalo Impérium Moravium a Svobodný Kontinent Australský spolu s Volžským Svazem, Maltou a Kozáckým Kazachstánem, která si vytyčila nesnadný cíl obnovit demokracii a právo ve všech koutech domovské planety.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Nov 19 2008, 21:41

Part II.


V roce 103 zjistil Imperiální Bezpečnostní Úřad, že Muslimský Kalifát nakupuje technologie od Mexického Císařství. Úřad rozjel rozsáhlou akci, ve které se mu podařilo nakoupit a získat některé z technologií Císařství, přičemž se jeho agenti vydávali za úředníky z Turecké oblasti. Císařští na to v roce 105 přišli a tamní organizaci rozehnali, dále však pokračovali v zásobování Kalifátu technologiemi. Impérium jim však dokázalo zachytit dost lodí, aby to výrazně zásobování zpomalilo a dostalo se tak k dalším technologiím, využívajíc při tom skutečnosti, že mezi Impériem a Císařstvím stále válečný stav. V roce 106 bylo zjištěno, že Císařství vezlo na zadržené lodi plány a návod k výrobě zbraní hromadného ničení. Tato skutečnost přinutila Impérium zatlačit na Kalifát, aby mu dovolil vykonat velmi důkladné kontroly, přičemž využilo mírové smlouvy, kterou oba státy podepsaly a byla v ní zmínka o technologickém vybavení armád a jeho získaní, kde bylo zakázáno kupovat vojenské technologie, a pohrozilo vypověděním smlouvy, pokud Kalifát se kalifát nepodvolí.
Kalif vědom si toho, že by jeho armáda proti Imperiální ani s novými technologiemi neobstála ustoupil a dovolil IM provést kontroly.

Imperiální kontroloři prováděli kontroly všude možně. Každou továru, nemocnici, kasárnu a pevnost prohledali. Trvalo jim to dva měsíce a za tu dobu získali dost užitečných informací o složení Kalifské armády a o jejich pevnostech a nalezli pár výrobních zařízení na výrobu zbraní hromadného ničení. Ty byly zničeny i s celou budovou a jejich stavitelé a technici ke značné nelibosti kalifátu popraveni. Stejný osud potkal techniky a vojenské poradce z Císařství a jejich snaha, zachránit se odjezdem se minula účinkem, protože mexické lodi byly potápěny na potkání a Muslimské prohledávány.
Postřílení jejich techniků vedlo k tomu, že Mexické Svaté Císařství obnovilo válečné operace na dobytí Impéria. Prvním krokem bylo získání námořní nadvlády.Za tímto účelem vypravilo flotilu z Islandu k Irsku, kde bombarduje námořní základnu a město Belfast. Po krátkém bombardování flotila ustupuje a Imperiální námořnictvo ji pronásleduje. Zhruba v polovině cesty mezi Islandem a Irskem je pronásledující flotila donucena k souboji se dvěma flotilami Císařského námořnictva, ve které utrpí 40% ztráty a po porážce se stáhne zpět do Irska, které bylo doslova obklíčeno loděmi z Císařského námořnictva.
Když byly Irsko neutralizováno obklíčením, provedla Císařská Armáda invazi u Liverpoolu, kde se bez odporu vylodí. Postupuje k pevnostem střežící Liverpool a obléhá je. U pevností se blíže seznamuje s Plazmovou Výškovou Minou (PVM) a i s velkými ztrátami se stále snaží pevnosti dobýt. Desátý den obklíčení, kdy už hrozí, že pevnosti padnou provedou vzducholodě i přes těžkou obranu bombardování střelami Nebeské Kladivo které těžce poškodí pevnosti, ale obrátí Císařské na ústup a místo vylodění, kde se naloďují ustupující Císařské jednotky je poté vystaveno těžkému bombardování bombardéry a vzducholoďmi. Kterým se kvůli početnému nepřátelskému letectvo nepodaří způsobit větší škody. Později je Irské obklíčení prolomeno bombardováním vzducholodí vybavených střelami Nebeské Kladivo I a II, přičemž střely II mají lepší účinek proti pohyblivým cílům, jelikož jsou naváděné a střely I jsou původní střely Nebeské Kladivo bez možnosti změny směru. Mexické Císařství se nadále pokoušelo vytvořit si předmostí v Evropě, odkud by ho bylo nemožné vytlačit, ale k tomu potřebovalo převézt přes moře tolik vojáku, že to bylo i přes jeho námořní převahu zhola nemožné- Množství lodí potřebných k jejich převezení by zajisté neušlo pozornosti Impéria a jeho vzducholodí a flotila by byla napadána vzducholoděmi až by se k břehům Evropy dostal jen zlomek původní síly. Proto Císařství upřelo své naděje k severnímu pólu a ledovci na něm. K tažení, které vejde ve známost jako bitva o severní pól.

Bitva o severní je zavádějící pojem, protože to nebyla jedna rozhodující bitva, ale spíš série mnoha bitev na ledovci, který by vítězi umožnil přesun suchou nohou na druhou stranu k nepříteli. Obě strany si toho byly vědomy a budovali opevnění.
Bitvy v této bitvě se vyznačovali masovým nasazováním všeho co bylo k dispozici. Vojáků, zbraní, techniky. V těchto bitvách bylo charakteristické nasazováni bojové techniky v opravdu hojném množství.
Důvody používaní bojové techniky byly velmi jednoduché. Strašná zima, která omezovala pohyb a dobu pobytu vojáků na ledovci. Nebylo se kde krýt, protože led byl na začátku bitvy o severní pól povětšinou plochý, jen místy se vytvořilo něco co se dalo označit za kopec. Většinu kopců však měly na svědomí hory, u kterých se nahromadil led, nebo dosahovaly takové výše že vyčnívaly nad ledovec. Taková místa se stala parcelou pro pevnosti, ale tyto hory se rozkládali na pevnině pod ledovcem, takže plocha nad severním ledovým oceánem byla zcela plochá. Projektily dopadající na led měly navíc za následek vznik ledové tříště, drobných úlomků ledu letících značnou rychlostí, která se rozlétávala na značnou vzdálenost a její účinky byly totožné s účinky střepin z útočných granátů. Tyto problémy vyřešilo nasazení bojové techniky. V jejích útrobách se dala udržovat stabilní příjemná teplota, a dokud měli palivo mohli jezdit kam se jim zlíbilo a mnohem větší rychlostí než jakou se pohybovala pěchota. Jejich pancíř je kryl posádku před smrtonosnými účinky střepin a nepřímým zásahům z nepřátelských zbraní. Technika sice vyžadovala pravidelné dodávky paliva, ale výhody převážily nad nevýhodami a tak se stala bitva o severní pól hlavně tažením techniky.
Ono to s technikou nebylo po válce jednoduchý. Lidé potřebovaly jiné věci než dělat tanky a samohybná děla a proto se povětšinou používala technika z dob před zkázou získaných většinou z armádních zásob, muzeí a podobně. Teprve v 60. letech 1. století se mohlo začít s vývojem a stavbou techniky. Kvůli technologicky slabším nepřátelům byla v Impériu dána přednost létajícím strojům před pozemními stroji hlavně kvůli důvodům nekvalitní infrastruktury na nových územích a nedostatečnému počtu rafinérií. O situaci zavádění techniky v jiných státech nezůstalo moc informací, ale má se za to, že většina států používala techniku z dob před zkázou doplněnou tu a tam vlastní produkcí, většinou nevalné kvality, ale někdy originálního konstrukčního řešení po kterých se mohli imperiální vojenští inženýři přímo utlouct. Výjimkou byla Austrálie, kde se stále vyráběly tanky z předválečné doby a Mexické císařství, které začalo s vývojem mnohem dříve než Impérium.

V létě roku 106 se Mexická armáda vydá přes severní pól do Impéria. V červenci se probíjí první z linií z Pólové linie a pokračovala dále k pevninskému území Impéria. V srpnu překonali druhou a třetí linii, aby na přelomu srpna a září oblehli pevnost Stockholm která byla už mimo ledovec. Při obléháni se střetli s narychlo povolanými legiemi ze Sloveny, Moravy, Severského spolku a Germánie u pevnosti Stockholm. Následující obléhaní pevnosti a oblehání obléhatelů posloužilo jako další důkaz rostoucího významu bojové techniky. Impérium, stejně jako ostatní státy na pěšáky, avšak v této bitvě se pěšáci proti zakopané Císařské technice moc neprosadili. Ani bombardování ze vzduchu nepomohlo prolomit nepřátelské linie a tak se bitva stala bitvou opotřebovací, která trvala do té doby, než Mexičanům začala docházet munice, kdy se pokusili prolomit obklíčení a stáhnout se. Několika jejich jednotkám se podařilo dostat se skrz Imperiální linie, ale domů se nevrátil ani jeden. Všichni buď padli při pronásledování, nebo zmrzli. V zimě 107 provádí Imperiální jednotky zimní pochod, při kterém se jim i přes nesnáze způsobené arktickým mrazem podaří probít se mexickou linií na několika místech a V. sboru se dokonce jako první Imperiální jednotce podařilo dostat na Mexickou pevninu, kde vypálil pár měst a pak se stáhl.
Tyto události dokázali, že je možné se skrz ledovec dostat na druhou stranu a že obě strany mají svoji obranu nedostatečnou.

Císařství se podařilo opravit své pevnosti dříve, než Impériu a jeho armáda donutila Impérium stáhnout frontu o pár set kilometrů blíže k Evropě. Císařství tak s těžkými ztrátami získalo dvě linie Imperiálních pevností, kdežto Impérium se muselo spokojit se svoji záložní linií. Tato linie byla i přes zimu a polární noc zesílena a upravena. Neobešlo se to sice beze ztrát, ale co Impérium ztratilo na počtu linií si vynahradilo na palebné síle ve své jediné linii obsažené. Podle dobových dokumentů by tam mělo být 3,5x více těžkých zbraní než na všech Mexických pevnostech dohromady. Díky převaze v těžkých a jiných zbraních se Císařským nepodařilo nikdy dobít ani jednu z pevností v linii, která byla po úspěchu V. Sboru pojmenovaná na Lykantskou linii, podle jejich maskota.
V roce 112 se Impérium dostává ke své první linii, nyní v držení Mexika. V. sbor se opět vyznamenal a útokem na zteč nad pevností ILP Warshav vlaje opět vlajka Impéria. Série prudkých Mexických protiútoků na sebe nenechá dlouho čekat, ale V. sbor drží pevnost do příchodu posil. Tažená se komplikuje, protože Mexika ovládá všechny pevnosti až na jednu a vysílá z nich útoky na Warshav, která Impériu slouží jako předmostí v linii. Předcházející tažení bývala dlouhavá, protože překonat vzdálenosti mezi liniemi nebylo jednoduché. Ale nyní obě armády vychází z míst od sebe vzdálených pár kilometrů, čemuž také odpovídá intenzita a počet útoků. Tzv. bitva o ztracenou linii je sled akcí a reakcí na dobytí Warshavy a celá tato bitva trvá rok a půl. Tato bitva se tak stává jednou z nejdelších v dějinách země a Imperiální armády vůbec. V listopadu je dobyta poslední pevnost ze ztracené linie a válka se opět přesouvá do prostoru, který je na obou koncích ohraničen liniemi pevností. Po dvou letech se bitva mění v zákopovou a opět se rozhořívá v roce 119 s válkou s Říší Středu

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Nov 19 2008, 21:41

Part III.


V roce 118 došlo k velkým záplavám jak v Číně, tak v Indii a Říše Středu tak stojí na pokraji zhroucení. Vypovídá tedy příměří s Austrálií a obnovuje vojenské akce. Aliance pro obnovu demokracie podpoří Austrálii ve válečném úsilí a Impérium posílá své jednotky do Indie. Na podzim roku 118 se Imperiální jednotky dostávají na území Indie. Jednotky RS nejsou schopny odolat náporu a Říše středu je nucena ustupovat. Když se k tomu přidaly i úspěchy Australského Loďstva, kterému se podařilo takřka zastavit nákladní dopravu mezi Japonskem a Koreou a Čínou, byla Říše Středu na pokraji zhroucení. Požádala tedy o spojenectví Mexické Císařství, které jej přijalo a v roce 119 zaútočí na ztracenou linii. Útok je odražen, avšak Impérium je nuceno omezit podporu svých vojsk v Indii. Postup v Indii se zastavuje a Muslimský Kalifát vypovídá příměří. V červenci 119 se jednotky Muslimského Kalifátu vyloďují v Itálii a Hispánii a jeho jednotky zabrání zásobování jednotek v Indii. Indický kontingent se stahuje k pobřeží a Australské námořnictvo jej evakuuje na Austrálii, odkud putuje zpátky do Impéria. V roce 120 je dobyta Malta a Carské Rusko dobývá Kozácký Kazachstán. Impériu se podaří dostat do Kazachstánu několik Legií, které však nedokáží zabránit Carskému Rusku v dobytí Kazachstánu. Itálie je pod kontrolou Kalifátu, avšak z Hispánie jsou jeho jednotky vytlačeny. V roce 120 je tedy Aliance pro obnovu demokracie v troskách a Austrálie je donucena k defenzivní strategii. V roce 121 jsou jednotky Kalifátu vytlačovány z Itálie a IX. a XII. sbor vyslán do Ruska, aby dobyl pár měst na jeho hranicích s Říší Středu a Impérium tak získalo několik opěrných bodů v oblasti. Oba sbory jsou však odraženy spojenou armádou Kalifátu a Ruska a stahují se zpět. Cestou zpátky narazí na zbytky státu České Federace, který byl založen českými vojáky v prvních letech po zkáze. Stát vydržel asi 70 let, kdy byl zvětší části dobyt Ruskem. Po dobytí jeho větší části se stát rozpadl a na zbytku území vznikla řada menších království. V jednom z těch království se našly zbytky výstroje České armády, nějaká technika a dokonce dva přeživší vojáci. Nikdo z vojáků tomu nechtěl věřit,ale jejich znalost staré češtiny byla výtečná a měli dokonce i čipy, nástupce psích známek. Když požádali o návrat do Čech, bylo jim vyhověno a oni dva i s rodinnými příslušníky, celé obyvatelstvo onoho státu a ukořistěnou technikou byly dopraveni do Impéria. Celá tato událost vyvolala spoustu otázek a ti dva vojáci byly pár let podrobeni důkladným vyšetřením, aby doktoři přišli na to, proč žijí tak dlouho.
V roce 122 je celá Itálie zbavena kalifských vojsk Impérium podniká sérii nájezdů na pobřežní města Kalifátu. V tomtéž roce překoná Impérium Mexickou linii a pokračuje v cestě na Americký kontinent. V březnu 122 je zastaven spojenými jednotkami Císařství a Říše a Impérium se stahuje zpátky k Mexické linii. V červnu 122 p.z. dochází k bitvě mezi jednotkami Impéria, Císařství a Říše u Mexické linie, kterou však záhy ukončí věc nevídaná. Jedna dobývaná mexická pevnost se v poledne začala chvět a obě strany z té pevnosti a jejího okolí utekly. O hodinu později se okolo ní objevily hluboké praskliny a o tři a půl hodiny později klesla pevnost na dno oceánu.

Tato událost vyvolala v obou armádách doslova paniku a Mexické a Říšské jednotky se stáhli. Imperiální jednotky je ani nepronásledovali a radši se spokojilo se ubráněním pevností. Rozsáhlý průzkum ledovce přinesl špatné zprávy. Ledovec se začal rozpadat. Procento prachu v atmosféře se snížilo a teplota se začala přibližovat před válečným teplotám. Bylo ironií, že to oč se bojovalo 16 let a co stálo nesčetně životů se začalo rozpadat, aby z toho ani jedna strana nemohla mít nic. Další průzkumy tvrdili, že se ledovec do tří let rozláme na několik větších kusů a zůstane jen nějaký ledovec okolo severního polárního pásu. Po těchto zprávách stáhlo Impérium své jednotky a vzducholoděmi urychlila rozpad ledovce. Ledovec byl roztříštěn na několik kusů a zbytek ledovce byl hlídán vzducholoďmi. Mexiko podniklo pár útoků, ale když zjistilo že ledovec už netvoří most zanechalo útoků a tak v roce 123 neslavně skončila bitva o severní pól.
V roce 124 došlo k poslednímu pokusu o vylodění ze strany Mexika v Hispánii, ale sotva se ve vzduchu objevilo několik vzducholodí nabral konvoj opačný kurs a zmizel na západě. Dochází k vylodění v Tunissu, jednoho ze států Kalifátu, který si Imperiální jednotky podrobují za čtyři dny. Po osmi dnech však do Tunissu přijíždí Mexická armáda s kalifskou armádou a dobývají jednu pozici po druhé, až jsou imperiální jednotky donuceny se nalodit a odplout zpátky do Galie. Mexiko se po zanecháni pokusů probít se severní cestou zkusilo cestu jižní a podařilo se mu vylodit na území kalifátu svoji armádu. V kalifátu se nyní shromažďovala Mexická armáda a blížila se i Říšská armáda. Pokud by se tyto jednotky vylodili v Impériu tak by se válečná situace stala kritickou. Proto se impérium rozhodlo uzavřít mír se všemi válčícími stranami. V květnu 124 přiletělo do Kajru letadlo s vyjednavači. Nepřátelští velitelé a kalifský Sultán si je vyslechli a místo odpovědi nechali celé poselstvo až na pilota pobít. Potom je nechali naložit do letadla a nechali ho odletět do Olomouce. V impériu zavládla panika a zděšení, když přiletělo letadlo s jejich poselstvem a chystali se plány obrany, ať už se vylodí nepřátele kdekoliv.

V červenci 124 bylo zřejmé, že se nepřátelé rozhodli pro přesun po pevnině. Celá armáda se vydala na pochod k Rusku, aby se tam spojila s posilami z Říše středu a okolo černého moře se dostala suchou nohou do Impéria. Nepřátele navíc zvolili pochod v rozptýlené formaci, takže proti nim byly neúčinné i údery vzducholodí. Impérium vyslalo své vojsko naproti nepříteli, aby připravili pasti, zničili mosty a připravili opevnění. Ale nepřátel bylo tolik, že je nebylo možno zastavit, jen zpomalit.
Tehdy udělal kapitán Petr Gruber rozporuplný čin. V prvé řadě zničil většinu nepřátelských sil, zabránil invazi a zachránil impérium, ale na druhou stranu jeho čin rozbil Alianci a vedl k daleko hrůznější válce.
Kapitán Gruber, pilot onoho vyslaneckého letadla a manžel jedné vyslankyně v červenci ukradl nevybuchlou jadernou bombu z chrámu svatého Víta a opustil se svojí vzducholodí své stanoviště. Na vzducholodi se mu podařilo obejít zařízení zabraňující odpálení jaderné bomby a i se vzducholodí zamířil na Kajro. Jeho vzducholoď byla vystavena útokům nepřátelských stíhačů, ale i s poškozenou lodí se mu podařilo dostat ke Kajru. Okolo Kajru právě pochodovaly nepřátelské armády a on shodil pár kilometrů od města termojadernou nálož. Vzducholoď nabrala kurz zpátky do Impéria a po jedné hodině 27. července 124 p.z aktivoval nálož. Co udělala termojaderná nálož s několika miliónovou armádu v terénu a městy v dosahu není třeba se zmiňovat. Jeho vzducholoď to odnesla těžkým poškozením a on sám a jeho posádka byly ozářeni. S vypětím všech sil se jim povedlo dostat se na Slovenu, kde jim byla poskytnuta lékařská péče.

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími


Naposledy upravil Mandalorian dne Wed Nov 19 2008, 21:42, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeWed Nov 19 2008, 21:42

Part IV.


Odpálením termojaderné zbraně zničil kapitán Gruber 12 měst, 500 vesnic a 37 armád a zabil přibližně 9 300 000 lidí ve zbrani. Jeho soud se mohl táhnout roky, ale byl povolán zpět do služby aby velel vzducholodi Boží Hněv. Reakce obyvatelstva byla rozporuplná, ale v prvé řadě byli hlavně rádi, že zničil invazní armádu. Reakce armády byla taková, že ho soudili za opuštění stanoviště a byl odsouzen k 10 letům žaláře. Zato zahraniční reakce byla jednoznačná. Okamžité a jednohlasné odsouzení všech Imperiálních válečných činů jako válečné zločiny a zrušení všech smluv a dohod s Impériem. Všechny státy uzavřely dohodu o boji do naprostého zničení Impéria a Austrálie vyráběla pro Mexiku mezikontinentální rakety, které byly používány proti Impériu. Nejprve byly použity klasické výbušniny, potom se přešlo k chemickým zbraním a uvažovalo se o jaderných zbraních. Impérium při likvidaci raket spoléhalo v prvé řadě na vzducholodě. Vzducholodě tvořily okolo Impéria jakýsi obraný štít. Letěli ve velké výšce a ze země byly naváděny na rakety, které za pomocí MB ničili. Potom zde byli stíhači, kteří tvořili druhou linii a nakonec pozemní obrana a štíty.
Když Australané přišli na způsob jak nechat procházet rakety štítem, dalo velení povel ke zničení městských štítů v Austrálii. Jejich štíty byly zbudovány jako spojenecký dar a nyní sloužili k vylepšovaní jejich techniky pro průnik štíty.
Povolán byl kapitán Gruber, který i přes své sporné činy, měl nespornou kvalifikaci, odbornost a vědomosti o vzducholodi Boží Hněv. Boží Hněv byla upravená vzducholoď. Byla zbavená většiny obrané výzbroje a posílena její bombardovací výzbroj, ubral se prostor pro pěšáky a posádku a hangár nabyl symbolického významu. Byla uzpůsobena pro let ve velkých výškách na hranici atmosféry. V této výšce se mohla nerušeně pohybovat a z velké výšky bombardovat své cíle.

Prvním cílem byly Australské generátory štítu. Nebeskému Hněvu se povedl nepozorované přiblížení, že se mu podařilo zaměřit všechny generátory v hlavním městě. Když střely dopadly byl už nad Sydny a nerušeně zaměřoval generátory. Po vystřelení salvy zamířil k Wellingtonu, poslednímu generátoru, který však už stačili nahodit. Po několika salvách, které štít zneškodnil se rozhodl shodit elektrickou síť na ostrově. Nechal vytipovat cíle a ty zničil. Když byl v poslední tetině vybraných cílů ostrov pod ním zhasnul a on nechal bombardovat předpokládané místo generátoru. Zničil všechny generátor a bohužel při tom zničil několik čtvrtí obytných domů.
Po návratu domů byl kapitán Gruber oslavován jako hrdina a povýšen na majora. Celá jeho posádka byla v impériu za hrdiny, zato v cizině to byla jen cháska vrahů a Gruber samotný ďábel. Ale hlavní bylo, že Gruberova mise dokázala zastavit vývoj střel schopných projít štíty. Nicméně nepřátele přišli s novou taktikou: po jednom městě vystřelit stovky střel a tak zahltit obranu a nějaké rakety dostat skrz štít. Jejich taktika nebyla moc úspěšná, ale jednou se jim podařilo odpálit jadernou bombu nad Olomoucí.

Dne 12. listopadu 126 p.z. se australská sebevražedná raketa s mexickou jadernou náloží dostala přes zahlcenou obranu nad Impérium. Pilot letěl nízko a čistou náhodu se mu podařilo dostat nad Olomouc, kde se rozhodl ukončit svůj let. Naštěstí si jeho náletu všimli na jednom stanovišti protiletadlové palby a ihned zahájili palbu. Okamžitě došlo k nouzovému spuštění štítu a do aktivujícího se štítu narazila ta raketa. Štít byl bohužel slabý a tak se raketa nevypařila, ale jen rozlomila a po štítě sjela na zem, kde se atomovka odpálila. V té chvíli byl už štít silnější, ale i tak došlo k průniku radiace a mnoha ztrátám na životech. Exploze si vyžádala 12 000 mrtvých a mezi nimi byl i Pavel Frydrich, Imperiální císař.
Nový císař, Petra Krajtská, požadovala aby armáda okamžitě vyřešila problém Mexika. Bohužel pro Mexiko, se v Mexiku vyráběli bomby na mnoha ukrytých místech a tak se sáhlo ke konečnému řečení. Operace dostala název Vulkán.
Cílem Vulkánu bylo rozpoutat erupci supervulkánu, který se nalézal pod Yellowstonským parkem. Jeho erupce by měla dostat do vzduchu tolik popela, že by následující ochlazení bylo třikrát delší než po jaderné válce. Císař dal svolení a obyvatelé severního Impéria byly přemístěni na jih, nebo do větších měst. 26. prosince 126 p.z. odstartoval Boží Hněv pod velením majora Grubera ke své poslední bojové misi. Dne 27. prosince 126 p.z. se vzducholoď dostala do bombardovací zóny. Po hodině manévrování se konečně docílilo vhodné polohy a náklad byl shozen. Jako první letěly střely Nebeské Kladivo, které měly připravit zem pro druhou salvu střel Nebeské Kladivo. Po dopadu druhé salvy Nebeských Kladiv dopadl Císařův Žal, zbraň která se zahloubila pár set metrů do hloubky do hloubky a odpálila se. Explozí došlo ke stlačení magmatu v supervulkánu a jeho následné erupci. Erupce byla tak silná jak předpokládal plán a do atmosféry se nejdříve dostal sopečný popel, který poškodil a znehodnotil techniku v širokém okolí a potom se rozptýlil v atmosféře s dalšími plyny a prachem. Tento štít zahalil celou zemi a odrážel sluneční světlo tak moc, že došlo k ochlazeni o 22 stupňů. Na svět se vrátila dlouhá doba ledová a jen impérium na ni bylo připraveno

_________________
"Light your way in the darkness with the pyres of burning heretics" unknown Priest
Predešlý příspěvek NETŘEBA CITOVAT
RIP Dr. Lexie Grey May 10, 2007- May 17, 2012
Out of mana...
Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
nejneobhospodařovávatelnějšími
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Jaldithas
SPAMER
SPAMER
Jaldithas


Poeet p?íspivku : 2894
Registration date : 26. 07. 09

Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitimeFri Jul 31 2009, 23:56

prosím o pokračování
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Imperium Moravium Galacticum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Imperium Moravium Galacticum   Imperium Moravium Galacticum Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Imperium Moravium Galacticum
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Off-Topic :: Fanfikce-
Přejdi na: