OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Univerzum Marielly Regan

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeThu Jun 24 2010, 10:56

Je to taková ptákovinka, co mě včera při hraní jedi Academy napadla. Mělo to být vážné, ale ve finále z toho bude něco, na co jste ode mě zvyklí :-))
___________________________________________________________________________________________________________________

Mariella Regan je hlavní postava. Kdysi to bývala slavná vojevůdkyně, co velda svoje armády k vítězství a kolovaly o ní legendy. Byla důležitým členem Řádu ochránců všech a všeho. Jenže když se vesmíru začala zmocňovat nepřátelská frakce, Řád dobyvatelů, byla křivě obvinená a poslaná na vězeňskou planetu s tím nejtěžším trestem. Řád ochránců byl rozprášen a ty co přežili se ukrývaly va zničených planetách. Nejbližší přátelé se Mariellu pokoušeli hledat, a po 250 leteh jí konečně našli. Jenže jim je v patách Ředitel vězeňské planety, marielle se pomalu vrací schopnosti a ještě není připravená se utkat s Dobyvateli….
____________________________________________________________________________________________________________________
To je vše k příběhu, a ted k Univerzu:

Vesmír se spoustou planet… na každé planetě vládne prezident, planety se združují do sektorům těm vládne sektorový prezident a všechny sektory jsou vesmír a tomu vládne Hlavní prezident. V poslední době je to prezidentka, co nemá žádné pravomoce, vládne za ní Řád Dobyvatelů. Ona sama doufá, že zbylí Ochránci všech a všeho najdou Mariellu.

Něco k Řádu Ochránců Všech a Všeho (to budu časem doplňovat)

Řád ochránců

- Skládá se z osob, co jsou nadaní nadpřirozenými schopnostmi. Umějí létat, kouzlit, nebo mají telepatické schopnosti, nadání každého jednotlivce se liší. Vesměs jsou to mírumilovní jedinci, ale najdou se i buňky, co jsou radikálnější. Všichni mají ale společnou jednu věc: nesmrtelnost. Buďto se neustále rodí, rostou, stárnou a umírají, a zase se znovu rodí, nebo dospějí do určitého věku a tak zůstanou třeba stovky let, dokud je někdo nezabije, a pak se znovu narodí. Uchovávají si vzpomínky na minulé životy, takže se staří přátelé zase setkávají. Proto jsou to dobří bojovníci, protože smrt je vlastně pro ně jen něco jako delší odpočinek.

Jejich hlavní zbran – hlavní zbraní je energetický meč. Je ze zvláštní oceli, a v rukojeti má organickou hmotu, co se aktivuje pouhou myšlenkou majitele meče. To pak ostří obklopí elektrické výboje a je velmi snadné sním zabít.

Sídla – sídla mají na planetách se zvláštním energetickým polem, které jim dodává sílu a lépe mohou regenerovat. Většinou se jedná o rozlehlé budovy, budto moderní mrakodrapy, nebo hrady ale může to být i malé městečko.

Tresty – po spáchání nějakého nevrtného zločinu, zrady nebo něčeho podobného může být pachatel zbaven svých schopností pomocí složitého obřadu, ale moc se to nedělá, spíš se odešle na nějakou vězeňskou planetu, kde si odpyká svůj trest, nebo mu je vymazaná paměť.
Počet ochránců všech a všeho bývá několik milionů, v poslední d obě se díly útokům Řádu dobyvatel snížil na tisíce. Dobyvatelé zbavují Ochránce jejich schopností, nebo je posílají na vězeňské planety s vymazanou pamětí.

Rozprášení - Ochránci nejdou jen tak zabít. Dobyvatelé z nich s pomocí speciálníhc krystalů z jejich domovské planety Selvery ale mohou vysát "duši" a tu pak v krystalu uvězní. Sami z nich pak čerpají energii. Krystaly můžou existovat jen na téhle planetě, a duše se dají osvobodit - což je jeden z klíčových úkolů pro Mariellu.


Naposledy upravil Darth Eternal Hatred dne Sat Jul 24 2010, 19:01, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeThu Jun 24 2010, 11:30

Něco k Vězeňským planetám (taky časem něco přidám nebo upravím)
____________________________________________________________________________________

Vězeňské planety

Zeměpis
Je jich několik set, od malých planetek až po velké, Země patří k největším. Pro každou rasu je určena jedna planeta, lidí je nejvíce, je jim tedy určeno asi dvacet planet.
Jejich technologie není příliš vyspělá, jsou o hodně pozadu než celý vesmír. Většinou jsou to planety s nepříznivým klimatem, s absurdním řádem. Vězni žijí ve městech, nebo na vesnicích, někdy živoří, někdy se mají lépe, ale rozhodně to není plnohodnotný život. Byly vybrané schválně ty planety, které vypadají nudně a vězni nemají moc příležitostí tam cokoli zažívat. Vězeňské planety mají 1 měsíc, 1 slunce, málo astronomických úkazů a málo zajímavých druhů zvířat.

Život
vězňům je uměle naprogramovaný celý život včetně nemocí a smrti. Před uvězněním je „duše“ odsouzeného přemístěná do těla novorozeněte, s tím že je mu vymazaná paměť. Duše lze pomocí speciálního obřadu označit, aby se dalo vyhledat, kde bude žít další život.
Do mozku mu je vložen čip, který postupem času spouští různé nemoci a urychluje stárnutí, aby se vězeň dožíval méně let než ve zbytku vesmíru. Někdy má schválně život třeba delší, ale to jen proto, aby při nemoci více trpěl. Záleží na výši trestu.
Mariella byla nespravedlivě odsouzená a byl jí dán nejtěžší trest. Coby Ochránce je vlastně její duše nesmrtelná, takže se rodí znovu a znovu, a pokaždé je scénář stejný: život v nudném městě, osamělost, to do 40 let, a pak dalších 40 let boje s nemoci, po vyléčení z jedné přijde další, takže na smrt čeká jako na smilování, ale když umře, tak se pak zase narodí znovu. Normální vězeň z toho ztěží unikne, spíš vůbec. Kdo si vzpomíná na minulé životy, je zavřen do blázince a tam patřičně „léčen“.
jen málo osobám se povedlo uniknout, jedním z nich je Mariella, co si musela projít spousty obřadů aby se zbavila označení duše a speciálního čipu.

Dozorci a Ředitel
každá planeta má dozorce a Ředitele. Dozorci jsou většinou známí jako elita národů, vědci, lékaři, astronomové, politici, historici, boháči. Astronomové mystifikují vesmír, každé planetě vysvětlují, že jsou ve vesmíru jediní a vesmír že je nekonečná nuda. Vědci představují dávno vynalezené věci, aby si vězni mysleli, že technologie jde dopředu, historici falšují kroniky. Lékaři se starají o to, aby vězni poctivě odpykávali trest, kontolují jejich tělesné funkce, zda pracují v souladu s čipem. V utajení pracují duchovní, co kontrolují zda označení duše je stále viditelné. Politici si vymýšlejí malicherné problémy a spory a drží planety dál od vesmírných konfliktů.
Ředitel je většinou někdo velmi bohatý, kdo je obvykle umělcem, smí vězňům nějak trochu pozměněně podat skutečnou pravdu o vesmíru. Buďto kreslí různé obrazy, nebo o tom skládá hudbu či točí filmy. Může podle libosti cestovat po celém vesmíru.
Ředitel vězeňské planety Země je filmař a jmenuje se George Lucas
Laughing Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeThu Jun 24 2010, 13:03

To je dobre ujety Laughing
mno, ale zatim libi Smile
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeThu Jun 24 2010, 13:04

to jsem ráda. to s řádem jsem dneska improvizovala, vězení jsem vymyslela včera včetně toho lucase Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Jaldithas
SPAMER
SPAMER
Jaldithas


Poeet p?íspivku : 2894
Registration date : 26. 07. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeThu Jun 24 2010, 22:21

je to zajímavé
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeSun Jul 25 2010, 15:49

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Jaldithas
SPAMER
SPAMER
Jaldithas


Poeet p?íspivku : 2894
Registration date : 26. 07. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeMon Jul 26 2010, 00:06

Shocked
dost dobrý začátek
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeMon Jul 26 2010, 15:43

Mno, docela dobry, jen v tom silene vidim Matrix a trochu i Star Trek Laughing
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeMon Jul 26 2010, 16:02

Já bych to definovala takle - co mohlo být vymyšleno, vymyšleno bylo. Stačí jen to všechno splácat dohromady a udělat si z toho legraci. Dodat tomu napětí, zápetku a tak.
Pořád na tom pracuju, mám asi 3 další kapitoly, jen mi dělá zmatky vymýšlet ty jejich stroje, oblečení, rasy, atd. Je to docela sranda, dneska jsem "vymyslela" rasu, co je něco jako cathar dohromady s na ´vi Very Happy
Prostě, věci co "myslím vážně" a někdy bych ráda se i pokusila vydat, tak na net dávat nechci, protože by mi to někdo mohl okopírovat, tak zveřejnuju akorát takové blbosti jako co mám na webu kde si dělám prdel ze star wars nebo jako tohle, kde si dělám legraci ze všeho možného.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitimeMon Jul 26 2010, 20:12

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Sponsored content





Univerzum Marielly Regan Empty
PříspěvekPředmět: Re: Univerzum Marielly Regan   Univerzum Marielly Regan Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Univerzum Marielly Regan
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Mandovo univerzum - WIP
» Caranea (fantasy univerzum)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Off-Topic :: Fanfikce-
Přejdi na: