OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Výcvik - Joemandel

Goto down 
2 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 07:35

Coruscant, Chrám jediů

Sedíš u sebe v pokoji a medituješ. Pořád nemůžeš uvěřit tomu že tvůj mistr je mrtvý, nikoho jiného jsi neměl. Dost dobře víš, co říká kodex jediů o bolesti a smutku, ale začínáš o tom vážně pochybovat.
život není takový jaký se zdá. nelze potlačit svoje pocity.
Na vteřinu tě napadne, že by jsi mohl řád opustit a žít normálním životem, ale uprostřed války by to šlo asi těžko. Ostatně kam bys šel?
Jsi v pořádné nejistotě a nevíš, co bude dál, jestli tě bez mistra někam vyšlou, nebo jestli urychleně skončí tvůj výcvik a samotného tě prohlásí mistrem a udělí ti padawana...
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 09:29

Coruscant, Chrám jediů

Sedím vo svojej izbe ponorený do meditácie. Je to jediná možnosť, ako sa zbaviť tej strašnej skúsenosti.
Majster Grandel bol najlepší človek, akého som kedy poznal. Nikdy neukazoval slabosť, či pochybnosti o
akomkoľvek jeho skutku. Mám sto chutí odísť z Chrámu a žiť normálnym životom. Opäť navštíviť svoju rodinu,
priateľov na Naboo. Ale stále akoby ma tu niečo držalo. Tie putá sa už nedajú spretŕhať. Je jasné, že je vojna
a tak Rada asi vynesie nad mojim ďalším osudom radikálne rozhodnutie. Nemám inú možnosť ako čakať.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 09:49

Coruscant, chrám jediů

Náhle ti zazvoní holofon. Mace Windu. takže to znamená, že se o tvé budoucnosti už rozhodlo.
"zdravím tě, padawane. Rada rozhodla, že tvůj výcvik bude dokončen pod vedením mistra Eetha Kotha." Nic neříkáš, jen čekáš, co bude dál. Mistra Kotha trochu znáš, ale nikdy jsi s ním nemluvil. jen jsi ho občas viděl projít po chodbách chrámu nebo se k tobě donesly zprávy o jeho hrdinských činech, cítíš se být polichocen, že máš mít takového mistra.
"vidím, že tě to překvapilo", pokračuje Mace, "ale na úžas teď není čas. Mistr Koth je se svými jednotky na Naboo a řeší obranu jednoho menšího města nedaleko Theedu. Je to tam, kde je velkovýrobna nápojů, co mají léčivé účinky, prý jsou tam nějaké léčivé prameny. Obáváme se, že je někdo chce otrávit. To by byla nedozírná katastrofa. a pokud já vím, v té oblasti se vyznáš.
No ano, vyznáš. přesně z toho města pocházíš. Máš sto chutí maceovi oznámit, že tě posílá tam, odkud je tvoje rodina a že je to nepřípustné, ale nakonec mlčíš. On nejspíš ví, proč to dělá. A hlavně, dává ti šanci se s rodinou setkat.
"Takže je ti vše jasné, padawane?"
"ano mistře" odpovíš, a jdeš do hangárů pro svého astrodroida a pro lod co tě přepraví na Naboo.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 10:05

Coruscant, hangár

Cestou do hangáru som sa zamyslel.
Majster Koth...aká česť.
Ale misia je misia. Aspoň prídem na iné myšlienky, hoci... je neprípustné ísť na Naboo. Majser Windu vie,
odkiaľ pochádzam, ale nikdy by neporušil kódex. Neviem, či je to dobré. Obávam sa, že keď
znova uvidím rodinu, nebudem chcieť odtiaľ odísť. Chytám sa za hlavu. Som trochu zmätený. Musím
myslieť na misiu a na nič iné! Prídem do hangáru, kde už na mňa čaká Zelený, čiže R4-D12.
Ahoj Zelený. Tak ťa dali zasa do kopy?
Píííp pííp pip túúútúúút!
Som rád, že sa tešíš. Vyrážame na misiu.
Pííp túútúúút píííp.
Jasné. Je loď v poriadku?
Túút píííp!
Výborne. Tak vyrazíme.

Nasadnem do svojej Delty 7 a vzlietnem na orbitu planéty, kde sa pripravujem na prechod na hyperpohon.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 10:36

Hluboký vesmír

Loď tiše hučí a šine se hyperpohonem. Máš čas na přemýšlení, ale popravdě řečeno, nejradši bys všechno z hlavy vytěsnil. navíc jsi nervózní ze setkání s mistrem Kothem, máš dojem že se vedle něj budeš cítit jako neschopná nula. pak ale pokrčíš rameny.
On mistr Koth má jistě daleko jinačí starosti než se zabývat mnou, maximálně mi udělí nějaké pokyny a já budu někde opodál tvrdnout ve snaze moc se mu neplést do cesty.

Naboo, hangáry u města Keeys
v klidu jsi přistál u města, které je ti dobře známé, okolní hory poznáváš a velkou továrnu taky. všude se potulují klonoví vojáci a ty se cítíš trochu nesvůj. Máš pořád dojem, žejsi někde kde bys správně neměl být.
Nevíš, kde je mistr Koth a tak vyjdeš ven z hangáru a čekáš, až někdo přijde.
"a tady jsi!" ozve se po chvilce za tebou. trhneš sebou a otočíš se.
"promiňte, nevěděl jsem, že - uh!" stojí tam mistr Koth a tváří se pobaveně.
"No vida, nějakého lekavého padawana mi sem poslali. Ty budeš Trey Adana, nebo Strašpytel?" nevíš, co si máš myslet, mistr koth se pořád tváří pobaveně a rozhodně jsi nečekal jediho, co bude trousit žerty.
"A vy budete mistr Koth?" blábolíš a nejradši by sis nafackoval. No jasně že je to koth, ty vole, kolik zabraků je mezi jedii nepočítám li Agena Kolara ale toho jsem dneska viděl v Chrámu... pomyslíš si a cítíš, jak v obličeji rudneš.
"No to asi budu", usmál se, "mám za to že nejsi špeh separatistů, ale skutečný padawan trey Adana... hmm, vím o tvé ztrátě a i o tom, jak moc tě zasáhla. budeš se přes to muset přenést, máme spousty práce a mrtvým nikdo už život nevrátí..." Když spatřil, nebo spíše pocítil, jak moc zle ti je, objal tě kolem ramen.
"no nic, padawane, nechtěl jsem tě rozesmutnit. Pomysli na kodex jediů... a teď bych ti měl ukázat továrnu. Předpokládám, že jsi v ní nikdy nebyl, ačkoli okolí ti je známé."
Společně odcházíte směrem továrna na léčivé nápoje v keeysu.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 12:25

Naboo, hangáry u města Keeys

Tak toto je majster Kotha. Nikdy som s ním nehovoril, ale zdá sa byť celkom v pohode. Avšak hociako
mi môže pomáhať, zabudnúť na majstra Grandela budem musieť ja sám. Tak hovorí kódex, ktorý
som vždy rešpektoval a verím v neho. Som rád, že majster chápe moju situáciu.

Naboo, továreň na liečivé nápoje

Prišli sme k továrni. Bola trochu iná, ako v tých časoch, keď nás odtiaľto ešte ako malé deti vyháňali,
lebo rodičia považovali toto miesto za príliš nebezpečné na hranie aj keď sa v nej vyrábajú liečivé
nápoje.
Hehe...pravdou je, že som v nej nikdy nebol, ale tu po okolí sme sa zvykli hrávať. Sú to síce len útržky
spomienok, ale sú celkom jasné. S cieľom misie som už bol oboznámený, ale zaujíma ma, čo si o tom
myslíte vy?

Položil som otázku majstrovi s cieľom zistiť jeho postoj.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 13:11

Naboo, továrna na léčivé nápoje

Mistr koth se zamyslí.
"je dobře, že se mě na to ptáš, učedníku. Já to beru jako svou povinnost vůči řádu jedi, vůči republice a vůči míru na Naboo..." čekal jsi že mistr něco takového řekne. trochu tě to zklamalo, a než jsi se stačil vzpamatovat, došlo ti že toto říkáš nahlas:
"můj mistr Grandel by nikdy nemluvil jako nějaká jedijská loutka, vy jste to řekl tak jako by to řekl každý jiný, ptal jsem se na váš názor ne na to co vám nařizuje kodex... sakra promiňte..." Eeth Koth si povzdechl.
"no dobře. Nejsem zvyklý že se mě někdo ptá na moje pocity a názory... já si myslím že továrna je ve velkém nebezpečí a toto nebezpečí je podceňováno. ano, jsou důležitější místa kde se bojuje o daleko víc, ale mám dojem, že tady něco smrdí a přísady do nápojů to zrovna nejsou. Továrna má sice dobrou pověst, dobré poslání ale cítím nějakou temnotu co by tu být neměla. ano, zaměstnanci a klony jsou v pohodě, protože nejsou citliví k Síle, ale já mám dojem že je za tím něco víc nežli bránit aby separatisté nenasypali místo bylin do pití jed." Koukáš na něj jako u vytržení. a to sis myslel, že se bude jednat jen o procházení se po dlouhých chodbách a kontrolování kvality pití a zda se někde neplíží droidi.
"nekoukej tak na mě, padawane. říkám ti to proto, žes to slyšet chtěl, jinak bych tě tím nezatěžoval tak ze začátku - ale ty by sis o mě myslel že jsem nějaká loutka rady nebo co... No tak, hybaj dovnitř, vem si tady helmu a oděv kontolorů a následuj mě."
oblékl sis uniformu kontrolorů, abys nebudil podezření, mistr koth udělal to samé, jen si nevzal helmu protože by se mu do ní nevešly růžky. několik klonových vojáků rovněž v přestrojení se za vámi vydalo.
co temného asi tak může v relativně klidné továrně čekat?
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 13:25

Naboo, továrna na léčivé nápoje

Majster mal pravdu. Neviem, možno som to od neho nemal vynucovať. Dosť!
Musím už prestať myslieť na majstra Grandela. Teraz som tu len ja a majster Koth.
Nasáčkoval som sa do skafandru. Kto by mohol urobiť niečo také? Najmä Gunganom.
Pasú tu svoj dobytok a ten pije vodu z rieky. Možno, že čoskoro bude otrávená aj tá.
Majster Koth, neviem, je to len moja domnienka. Na tejto planéte sú niektoré vzácne rastliny
a sú tu dobré podmienky na ich výskum. Myslím, že by tu niekde na planéte mohlo byť skryté
laboratórium alebo niečo také. Možno niečo schopné vyvolať nákazu...biologickú zbraň.

Pocit temnoty sa približoval ale cítil som, že to nie je v tej továrni ale niekde inde.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 13:32

Naboo, továrna na léčivé nápoje

"O to tu jde, abysme tohle popřípadě vypátrali." příkývl mistr koth, "bude to hodně těžké, ale stačí trochu použít Sílu.. tedy chci říct, tu a tam se vhodně zeptat a porovnat zda se továrna schoduje se stavebními plány, na tom už naši muži pracují. ředitel továrny je velmi vstřícný, a opravdu necítím, že by lhal."
"no jo mistře, jenže najít tajnou laboratoř může trvat věky, může to být malinká místnost někde místo já nevím, přístěnku na vysavače!" protestuješ. Mistr koth se na tebe spiklenecky podívá: "No, pokud budeš cítit něco neprávného u nějakého přístěnku na vysavače, tak mi dej vědět. Věř, že špatné myšlenky na místě, kde je plno... jak bych to řekl... "dobra"... se dobře čtou. něco jako ostrý kámen v písku."
nejsi z jeho slov moc moudrý, ale to už se otevřou vrata a ty, Eeth a několik klonů vjedete na továrním vozíčku dovnitř haly.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 13:48

Naboo, továrna na léčivé nápoje

Aký to paradox. Miesto, ktoré by malo vyrábať lieky vytvára živnú pôdu pre výrobu jedov a otráv.
Ak by prišlo na nákazu, bola by to katastrofa. Vošli sme do veľkej výrobnej haly. Droidi a iné stroje tam
vykonávali väčšinu práce. Naozaj nemám predstavu, čo by sme tu mali hľadať. Tak som teda iba chodil a
pozoroval okolie.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 13:54

Naboo, továrna na léčivé nápoje


Zdálo se, že je všechno v pořádku. Droidy hlídali "normální" zaměstnanci, takže vše se zdálo být pod kotrolou. Celý den jste pátrali ale nic kloudného jste nenašli.
"no nic," řekl Eeth, "nejlepší bude, když si teď odpočineme a pak se každý rozdělíme a půjdeme na nenápadné výzvědy do města." mrkl na tebe.
Tak to je pro mě příliš velké pokušení. Do města, tam kde jsem se narodil. Jestli cestou někde potkám někoho z rodiny.. nebo jestli půjdu kolem rodného baráku... nahlas však nic neříkáš. Mistr Eeth má zřejmě za to, že si na moc nepamatuješ, nebo ti prostě jen věří. nebo mu to je jedno, jestli se setkáš s rodinou nebo ne. Rozhodl ses, že mu o ničem nepovíš a až bude vhodná chvíle, podíváš se k vašemu domu, zda je někdo doma.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 14:10

Naboo, pred továrnou na léčivé nápoje

Vyšiel som z továrne, vyzliekol sa zo skafandra. Majster dostal dobrý nápad, ale neviem, či by som mal.
Najlepšie bude, keď o tom pred majstrom pomlčím. Koniec koncov, nemôže sa stať nič zlé. Ale veľmi si
želám, aby tam neboli.
Majster Koth, ak sa neurazíte, potreboval by som byť na chvíľu sám. Najlepšie bude, keď sa ubytujem niekde
v pohostinstve, aby som nevzbudil podozrenie u možných miestnych špiónov. Keby ste niečo chceli, tak
ma kontaktujte cez holonet.

Otočím sa na droida.
Tak poď Zelený. Dnes toho bolo akurát dosť.

Naboo, neďaleké pohostinstvo

Ubytoval som sa v malom pohostinstve. Nesnažil som sa použiť nejaký trik, nakoľko
som si miestnych ľudí vážil a nepovažoval som to za nutné.
Keď zajtra pôjdem do mesta, musím sa zahaliť tak, aby mi nebolo vidno do tváre. Meditáciu vystriedal
spánok, ale nebol to úplne normálny spánok. Nahováram si, že spím, ale nie je to tak. V Sile som vycítil
nepatrné výkyvy.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 14:22

Naboo, nedalké pohostinství

Výkyvy v Síle byly neobvyklé, ale radši jsi je nebral na lehkou váhu. Ráno jsi byl celkem odpočatý, zavolal jsi mistru Kothovi, že je vše v pořádku, jsi živý, zdravý, odpočatý, nic zlého se nestalo... a sešel jsi dolů, prozkoumávat město.

Ulice, kterými jsi kráčel ti byly důvěrně známé, jako když se ti vrátí někdo ze starých přátel. Točila se ti z toho hlava a musel ses opřít o zeď a ovládat se. Klika, že mě mistr Koth nevidí, jak tady vrávorám. To by si myslel, že jsem ještě větší nemehlo, než jak jsem se mu ukázal.
šel jsi ještě dál, a pak jsi spatřil váš dům.
na zápraží stála tvoje sestra, tvoje dívčí kopie a divně se na tebe koukala.
Ajta...
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 14:37

Naboo, mesto

Išiel som zahalený v plášti od hlavy po päty. Hlavu som mal sklonenú, aby mi nebolo vidno
do tváre. Všetko naokolo sa mi zdalo známe. Domy, stromy, všetko na okolí. Odrazu som
pohľadom zavadil o môj rodný dom. Bol to určite on. Bol som síce ešte malý, keď ma zobrali
na Coruscant, ale zbadal som svoju sestru. Vyzerala ako by mi z oka vypadla. Koryan vyzerala
ako ja. Sleduje ma. Niečo ma núti zastaviť sa, ale snažím sa prinútiť sa hýbať sa ďalej. Slzy ľútosti
sa mi skotúľali po lícach. Nebolo mi vidieť do očí. Bolo mi ľúto, že nemôžem ju čo i len pozdraviť.
Obávam sa, že by ma matka spoznala. Ešte aj ten strom, ktorý otec zasadil už vyrástol. Rád by som vedel
ako žijú a tak, ale nesmiem sklamať majstra. Veď mi tak dôveruje. Ťažkými krokmi sa poberám ďalej
cítiac Koryanin pohľad na mne. Je to ponurý okamih a Zelený ho len dopĺňa svojim pípaním a obiehaním
okolo mňa. Odrazu sa neovládnem a zastavím sa.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 14:44

nabooo, město

"počkej!" zavolá na tebe najednou Koryan, "zastav se, mám dojem, že bych tě měla znát!" Nemáš sílu se zase otočit nazpátek a jít pryč. Navíc... navíc oslovila jako první ona mě, ne já jí... a já si neprosil sem jet....
To už k tobě přibíhá. Sundáš si kapucu a podíváš se na ní.
"No páááni!" protáhne Koryan úžasem, "tyjo, kdysi jsem měla bratra, ale pak si hoodvedli jediové. To mě podrž, jestli to nejsi ty!"
"no, jsem to já."
"tak to je síla. Vážně, fakt! Tomu rodiče nebudou věřit." nasucho polkneš. Do téhle debaty ses nikdy neměl pouštět.
"rodiče?"
"mno jasně, máma s tátou, heh, nedivím se, žes na ně zapoměl za ta léta... né dělám si srandu, nezapoměl. Oni taky ne, a jsou moc pyšní že mají syna jedie. a víš co?? Celou dobu věřili tomu, že je přijedeš navštívit, že ten kodex jediů nebude zase tak tvdrej!" směje se a táhne tě směrem k rodnému domu. nemáš sílu se jí vytrhnout a utéct, to by ti definitivně zlomilo srdce a možná otočilo i na temnou stranu, v poslední době je tvá rovnováha křehká. srovnáš s energickou sestrou její krok a to už jste v rodném domě, kde mají tví rodiče soukromou pekárnu.
"mami, tati!" ječí koryan, "že nevíte, kdo tady je!"
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeWed Mar 10 2010, 18:55

nabooo, město

Nedokázal som to ovládnuť. Koryan ma spoznala a než som spamätal, ťahala ma k nášmu domu.
Na jednej strane som bol smutný, že som zasa porušil kódex a od majstra Kotha asi dostanem
pekne tvrdý pohlavok...a ak sa to dozvie Rada...jejda. No na druhej strane sa mi uľavilo. Niečo vo
mne si želalo, aby sa toto stalo a bolo ťažké tomu vzdorovať. A navyše, malá návšteva snáď nič nepokazí.
Matka s otcom stále žijú. Zdá sa, že čas im prial. Som na nich zvedavý. Vojdem teda do vnútra domu,
kde žijú Adanovci. Všade rozvoniavalo pečivo. Občas som si ako malý ukradol niečo a často som sa aj popálil.
Bolo to také idylické, akoby nikoho nič netrápilo. Možno im ale teraz hrozí nebezpečenstvo.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeThu Mar 11 2010, 19:31

Naboo, dům tvých rodičů

"koho pak to vedeš, koryan, snad né tvého ženicha?" zazněl pobaveně matčin hlas z hloubi pekárny. Zatrnulo v tobě a máš dojem, že se rozbrečíš.
"kdepak! Mami, mami kde je táta? Hlásím návrad ztraceného syna!" pohyb v pekárně ustal.
"co... co... snad ne..." vyšla ven. Opravdu, byla to tvoje matka, jen o něco starší. vlasy jí akorát o něco prošedivěly.
"Trey, jsi to ty, synku...?" pravila váhavě.
"ano jsem to já..." chvíli bylo ticho.
"Co se to tady děje?" ozval se za tebou mužský hlas, "koryan, kdo je ten sympatický mladý muž?"
"tvůj syn Trey."
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeThu Mar 11 2010, 20:13

Naboo, dům tvých rodičů

Otče, matka...
Dostal som zo seba ťažko. Nemohol som uveriť, že som doma. Popri tom som sa cítil previnilo.
Zelený sa len ukrýval poza moj chrbát.
Hej Zelený, mohol by si nás nechať a počkať von? A ak sa niekde v okolí objaví majster Koth, tak
sa radšej schovaj.

Povedal som mu ticho a on odpochodoval von.
Tak, ako sa tu máte?
Spýtal som sa s miernym úsmevom na perách.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeFri Mar 12 2010, 14:23

Naboo, dům rodičů

"to není možné!"
vykřikl tvůj otec a všechny housky, co nesl mu spadly na zem z pekáče, "to... oh bohové... myslel jsem si, že jediové mají zakázáno se stýkat se svojí rodinou"!
"no, ano, to ano," odpověděl jsi rozpačitě, "oni neví že tu jsem. Totiž... jsem tu pracovně a náhodou jsem šel kolem vašeho totiž našeho domu." čekáš co se bude dít dál. Cítíš jejich emoce.
Sestra je příjemně překvapená, a schopná mě hnedka vzít představit svým kamarádkám. matka, ta je opravdu šokovaná a otec, no u něj těžko říct, ale vypadá to že je rád, ačkoli to vždy byl člověk akceptující pravidla a nařízení.
"Synku musíš nám toho tolik vyprávět.. půjdeme si sednout" řekla matka a odebrali jste se do obýváku.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeFri Mar 12 2010, 16:28

Naboo, dům rodičů

Videl som ich. To mi vlialo mnoho síl a vole žiť aj bez majstra Grandela. Už len pohľad
na nich ma psychicky uspokojoval. Na jazyku mi ale stále viazne mnoho slov, ale nemožem
im povedať pravý dovod. Nič, čo sa týka misie im nemožem povedať a navyše sa tu možem
zdržať len krátko. Usadili sme sa v obývačke.
Matka, otec, Koryan. Je mi ľúto, ale možem sa tu zdržať len chvíľu.
Vydýchol som si a s čistou mysľou som začal.
Viete, ten jedi, ktorý ma tu pred rokmi objavil...on...nedávno zomrel. Chcel som sa vykašľať na
celý rád Jedi a vrátiť sa sem...ale...ako dni plynú...

Doľahli na mňa nepatrné emócie. Snažil som sa to ukrývať, ale sú tam moji rodičia. Tí to spoznajú.
...akoby som mal pocit, že ma tam stále niečo drží. Občas ma niekto zobudí uprostred noci a kričí:
Ešte si tu neskončil Trey Adana. Neodídeš, kým z teba nebude Jedi.

Odklonil som hlavu.
Teraz už iste chápete prečo...bál som sa sem ísť. Ale úplne mi stačilo, že som vás videl. Nič viac už
nepotrebujem.

Snažil som sa im to vysvetliť, aby prečítali medzi riadkami to, že chcem pokračovať vo výcviku a že verím
v kódex Jedi.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeMon Mar 15 2010, 13:34

naboo, dům rodičů

oba rodiče se tvářili chápavě, ale tvoje sestra začínala vypadat naštvaně.
"To je tedy pěkný kodex, když nesmíte mít nihoko rádi, ani rodinu... nelíbí se mi to!"
"Jenže pochop Koryan," pravil jsi smířlivě, "být jedim neznamená jen sedět v chrámu a poučovat jiné. kor když je válka, všude zuří plno bitev a jediové jsou posílání v prvních řadách. Hodně jich zemře, a takle pro ně nebude nikdo truchlit. žádná manželka, žádné děti, žádné rodiče. Jen možná nejbližší přátelé z chrámu... něco jako se stalo u mě a mého mistra. Pochop to, ochránci míru nemůžou..." opět ti ropzčileně skočila do řeči.
"Jakýho míru, je válka. Ano, dřív možná jediové byli mírotvůrci ale dnes jsou z nich generálové. je to celé postavené na hlavu..."
"Koryan, no tak..." snažil se otec jí uklidnit. když v tu chvíli se ozvalo zaklepání na dveře.
A sakra... ve dveřích stanul Eeth Koth!
"myslel jsem, že tě tu najdu, padawane!" řekl neutrálním tónem, "tvůj astrodroid se neumí vůbec skrývat, to je jedna věc, a druhá, tvoje emoce jsou cítit až k hangárům za městem... "
"promiňte, mistře, ale já jsem jenom člověk... já.. nemám disciplínu jako vy..." rozhlédl ses po své rodině. Otec a matka vypadali zkroušeně, ale ty citíš že něco v nich je šťastné. A sestra... sestra civí na urostlého zabrackého mistra jako u vytržení. Pak tě chytne za ruku.
"A eh... já půjdu s vámi! Můžu být hodně nápomocná, vyznám se v celém městě, znám hodně drbů no a jestli něco skřípe ohledně továrny, jsem ten pravý člověk, který může pomoci s řešením!" mrkla na tebe a pak na Eetha.
"no týjo..." pravil jsi, "jak víš o tý továrně??"
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeMon Mar 15 2010, 15:49

naboo, dům rodičů

Toto nie je dobré.
Prehnalo sa mi hlavou, keď som zbadal majstra Kotha. Ak sa toto dozvie Najvyššia Rada...
Necítil som smútok. Bol som rád, že aj majster Koth poznal moju rodinu. Teda aspoň v rámci
možností. Potom sa Koryan ponúkla, že pôjde s nami.
To teda nie!
Rázne som odmietol.
Nepáči sa mi to. Čo ak sa ti niečo stane? Mám dosť čo robiť so sebou, ešte aby som mal dávať pozor na teba. Ibaže...
Otočil som tvár na majstra Kotha a rodičov.
...by ste súhlasili vy.
Aj keď som urobil to, čo som urobil, nepáčilo sa mi to, hoci prečo nie? Veď čo môže hroziť? Ale tiež som nechcel podceniť tie výkyvy v Sile. Mohlo to znamenať niečo zlé.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeTue Mar 16 2010, 13:25

naboo, dům rodičů

V pokoji je ticho, nikdo nemluví. Koryan stojí a spolu s mistrem Kothem se přeměřují pohledy. ze sestřiného výrazu a držení těla poznáš, jak se jí Eeth líbí. Pak se podíváš na něj. tváří se zmateně a nepřístupně, ale v síle cítíš že by...
ale ne, že by rád aby s vámi Koryan šla. takže ono to asi tak s tím kodexem nebude tolik horký.. ale co, o nic nejde, on se jen rozmýšlí, jasně, on se jen rozmýšlí co má dělat... tvoje myšlenky v tobě zmateně víří. Ticho prolomí až otec. odkašle si a praví:
"tak... jako mistře... továrna na léčivé nápoje je pro naše město důležitá... kdyby naše rodina mohlajakkoli pomoct, tak pomůžeme. jestli Koryan chce jít, má moje svolení." pak promluví matka.
"pokud se to nějak.. nepříčí... vašem zákonům, tak by taky mohla jít. v pekárně máme několik pomocníků, a nechcemejí tu držet věčně, třeba se jako... hmm, pomocný detektiv osvědčí. A hlavně bude s bratrem. tolik na něj vzpomínala..."
Jsi na jednu stranu rád, že se situace takle vyvíjí.
"tak dobře, Koryan." souhlasí eeth Koth, "tak jo. Já mám teď nějakou práci v ovocných sadech, a vy běžte sehnat nějaké informace do kantýny. na shledanou!" Pokyne tvým rodičům a odejde z pokoje.
"joooo!" rozradostní se Koryan a obejme tě.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
joemandel
High Jedi General
High Jedi General
joemandel


Poeet p?íspivku : 1303
Age : 35
Vyznamenání : sivý jedi hľadajúci medzi temnou a svetlou stranou
Registration date : 06. 03. 10

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeTue Mar 16 2010, 13:38

Naboo, cesta do kantýny

Ako starší brat som musel urobiť výnimočné opatrenia a dať jej malú kázeň.
Takže...
Nasadil som vážny výraz.
Viem, že to tu poznáš, ale odo mňa alebo od majstra Kotha sa radšej nevzdiaľ na viac ako jeden a pol metra.
Kantýna je to najpovolanejšie miesto, kde by sa dalo hocičo dozvedieť. Ale ako všade inde, zbiehajú sa tam rôzne individuá, aj keď toto je Naboo a zdržujú sa tu väčšinou počestní cestovatelia a obchodníci.

Naboo, kantýna


Keď sme vošli do vnútra, všetci akoby stíchli. Ja som si nič nevšímal a pokračoval som k pultu.
Ku Koryan sa hneď priblížila jedna twillečanka zhruba v jej veku. V rukách držala tácku. Zdalo sa,
že tie dve sa poznajú.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitimeTue Mar 16 2010, 14:24

Naboo, kantýna

kantýna se zdála být relativně čistá, tedy čistší než jiné kantýny, které jsi navštívil. Ano, sedělo tam spoustu různých tvorů a vyhrávala bithská kapela, ale nebyl tam takový strašný rámus jako v jiných kantýnách. měl jsi dojem, že všichni poznali jediho, ačkoli jsi byl převlečen v normálním oblečení, něco mezi turistou a obchodníkem.
Blížila se k vám jakási twilečská číšnice.
"Ahoj Koryan, koho to přivádíš?" mrkla na tebe.
"To je jeden můj známý, dlouho jsme se neviděli a konečně se tu taky ukázal." zalhala sestra pohotově. Chtěl jsi něco namítnout, ostatně jste si velice podobní, ale vzápětí to došlo že ne-lidské rasy od sebe lidi moc nerozlišují, stejně jako lidem přijdou například všechni modří twilekové stejní.
"Jo aha. dáte si něco k pití?" Koryan objednala nealkoholický džus a ty jsi si rozhodl dát do džusu příměs léčivého nápoje. Twilečka se pak s Koryan bavila o někom jménem markus, který je udajně velmi hezký a chodí sem každý večer, ale pak jsi se rozhodl dát se do práce.
"to pití je velmi dobré, slečno. Ta příměs v tom, to se vyrábí tady v továrně?"
"ano, zajisté pane," souhlasila zdvořile, "naše město je známé výrobou léčivých nápojů." Pak se k vám sklonila a spiklenecky zašeptala:
"hele tady s Koryan se dlouho známe, a vy vypadáte taky důvěryhodně tak vám to můžu říct: ty nápoje jsou sice dost drahý, ale jestli byste chtěli, mohla bych vás seznámit s někým, kdo by vám je prodal levněji - a ještě trochu poupravený!"
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Sponsored content





Výcvik - Joemandel Empty
PříspěvekPředmět: Re: Výcvik - Joemandel   Výcvik - Joemandel Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Výcvik - Joemandel
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: O Star Wars: The Text Story :: O Star Wars Game :: The Clone Wars-
Přejdi na: