OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Diskuze se spoilery

Goto down 
+6
Tik & Tok
Hyger3
Vojta
Darth Soren
Rodann
Shred Naki
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 17 2019, 22:23

Hm, takže Rodann je další z těch, co se dostali na novinářskou projekci... Proč mám pocit, že je to každý, kromě mě?
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 17 2019, 23:43

Uf... Novinářská projekce je hodně silný termín, po tom, co jsem tam viděl za existence. Very Happy
Každopádně, SW sleduji už dekády a 99 % toho, co jsem tu psal je pravda, takže už jsem byl připraven a jen si tu jízdu užíval. Úctyhodné zakončení ságy. Lepší než TLJ a o dvě třídy než TFA. Ovšem zaostává za TESB/RotJ i RotS.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeTue Dec 17 2019, 23:54

99 %? No, tak to jsem tedy zvědav, jak se to bude líbit mně, protože spooousta těch věcí nesedí mému vkusu... A to podotýkám, že jak TFA, tak TLJ se mi líbily hooodně, TLJ faaakt moooc.
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 18 2019, 05:18

Obzvlášť ta poslední iterace v podstatě odpovídá (možná až na vztah Lando - Jannah, který není dobře osvětlen). Jestli je něco vyloženě zápor, tak asi tempo filmu, které se nezastaví. Je ale pravda, že kotel se toho vystříhalo, jinak by to bylo úplně nedatelné pro běžného diváka (např. Věstec). Zítra uvidím znovu a pak ještě několikrát a to jsem naprosto věděl, do čeho jdu, takže nekoho to může lehce odradit a označit to za odpad po prvním shlédnutí.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 18 2019, 14:03

Padlo embargo, tak to sem klidně sypte Very Happy Co jsem zatím četl a slyšel tak i recenze kritiků jsou prý velice velice negativní. Film má v průměru 50-65%. A to je průser. Nejepší na tom je, že i ti co tolik oslavovali TLJ, jsou nyní na opačné straně barikády.
Už se těším na Sword of the Jedi Laughing
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 18 2019, 22:36

Viděno. Dojmy: Meh. Více ve spoileru.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 18 2019, 22:43

Nechce se mi to psát (skoro) celé znovu, takže si to spíš pročti výše, příp. se ptej. Jen konkretizuji hlasy Jediů minulosti, protože byly některé překrývané a i tak nebudou asi komplet:

Anakin
Obi-Wan (Ewan i Alec)
Yoda
Mace
Ahsoka
Ezra
Kanan
Luminara
Aayla
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeWed Dec 18 2019, 23:08

Chybí ti Qui-Gon Jinn. Ty hlasy byly v titulcích, takže jsem si to přečetl.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 19 2019, 00:11

Vzhledem k tomu, že jsem v kině viděl jen TFA a už to pro mě bylo hodně těžký vstřebat, tak musím dát na vaše dojmy. Plus na dojmy x desítek dalších v nejrůznějších FB skupinách, webech atd...

Jediná česká kritika, na kterou dám, tj Fuka a MovieZone, to prakticky ztrhala. Dokonce ještě více než TLJ, což je co říct...

Jinak pak spokojenost dalších se jeví býti zase opět na extrému. Jedni (cca 40%, co to tak vypadá) jsou velmi spokojeni a pak druzí, co hovoří o tragédii.

Teď co si z toho vzít. Very Happy

Ze spoilerů to vypadá, že devítka se fakt težce inspirovala Dark Empire, to muselo všemi zastánci nové trilogie, co děkovali bohu, že EU s debilníma klonama, multiseperzbraněma a hyper Sílou je už pasé, docela zamávat. Very Happy


Naposledy upravil William dne Thu Dec 19 2019, 09:22, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeThu Dec 19 2019, 00:45

Oživení Sidiouse jsem se bál od teaseru, kde se ozval ten jeho smích. Fakt nemám rád oživování mrtvých postav, štvalo mě to u Maula a štve mě to i teď. A štvalo mě to i na EU.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeFri Dec 20 2019, 15:41

Můj názor v kostce, je to se spoilerama,kdo film neviděl, ať na to nekouká.

Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeFri Dec 20 2019, 17:57

tak môj názor na včerajšie sledovanie filmu v kine, nemohol som napísať skorej recenziu, lebo mi vypadol net a opravili ho až dneska po tretej hodine poobede.
Môj názor:
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeFri Dec 20 2019, 21:56

Gralenovi tady jen odpovím na pár věcí, které si možná špatně vyložil:

- Exegol (ta planeta v Neznámých oblastech, kde se Sidious celou dobu ukrýval) nemá být prapůvodní planetou Sithů, ale jen jeden z jimi ovládaných světů; Korriban v novém kánonu normálně existuje, jen je jeho kanonické jméno Moraband; podobně planetou se sithským chrámem je třeba Malachor. No a ti akolyti tam v tom publiku - nejsem si jistý, jestli porušují pravidlo dvou, podle mne spíš ne, to se vztahovalo na sithské lordy...

- Benu Solovi se nezjevil duch (Force ghost) Hana Sola, byla to spíš halucinace (sám tam říká: "You're just a memory."), takže zrovna v tomto bodě o porušení dosavadních pravidel nešlo

- vesmír SW má jiná fyzikální pravidla, než náš, ačkoli uznávám, že sequelová trilogie si s tím neláme hlavu daleko nejvíc ze všech tří (už jen způsob, jakým se dostanou s Millennium Falconem v TFA na Starkiller base)

- souhlas s tím, že trosky Death Star II byly fakt mega "v pohodě", to ale víme už od teaseru

Další věci jsou spíš názorové, tak to nechávám plavat.
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: EPIX - fakta a zajímavosti.   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 21 2019, 16:48

⦁ Finn "je Force-sensitive" podle samotného režiséra J. J. Abramse. Tuto informaci chtěl říct Rey, když byli pohlcování tekutým pískem na Pasaaně. /Academy screening/
⦁ Knights of Ren byla skupina uživatelů Temné strany Síly. Ideologie Ren ji ale nazývala "Shadow." Jejich původním velitelem byl "Ren," což ale nebylo jeho pravé jméno. On jediný používal světelný meč, než se jeho nástupníkem stal Kylo Ren. Dalšími členy byli: Ap'lek, Cardo, Kuruk, Trudgen, Ushar a Vicrul. /The Rise of Kylo Ren/
⦁ Planeta na začátku filmu, kde Kylo získá "wayfinder" je Mustafar. Pozabíjí zde Vaderovy kultisty a z pozemku, kde dříve stávala Vaderova pevnost, sbírá sithký navigátor. Postupně se zotavuje a z mrvté lávové planety se stává úrodná. /Visual Dictionary/
⦁ Exegol je tajný svět Sithů, kam se po pádu Impéria uchýlili sithští akolyté a pomocí "techno-alchymie" se jim podařilo udržet při "životě" mrtvé Palpatinovo tělo posedlé jeho duší. Centrem jejich operací se stala planeta v Unknown Regions, protože Moraband (Korriban) a Malachor byli již známé a volně přítupné. /Visual Dictionary/
⦁ Obří sochy na Exegolu byli nadživotní zobrazení těch nejmocnějších Sithů. Mezi ně jmenovitě patřili: Revan, Andeddu, Tanis, Tenebrous, Phobos, Desolous. /Visual Dictionary/
⦁ Rudé stráže v trůnním sále na Exegolu jsou elitní sithtroopeři nazývaní "Sovereign protectors." /Visual Dictionary/
⦁ Vodní měsíc Endoru, kde se nachází trosky druhé Hvězdy smrti se jmenuje Kef Bir a je jední z 9. Další jsou např. Vix, Korkar, Hual Maka nebo Sharls. /Visual Dictionary/
⦁ Odpor si založil novou základnu operací na planetě Ajan Kloss. Byl na stejné úrovni jako Dantooine nebo Yavin IV. /Visual Dictionary/
⦁ Luke při svých cestách po stopách tajemství Síly mimojiné navštívil Ossus a Tython. Zmíněné jsou také Csilla a Rakata Prime. /Visual Dictionary/
⦁ Luke trénoval Bena Sola 13 let a začal ve stejném roce, kdy se narodila Rey. /Visual Dictionary/
⦁ Luke žil v ústranní na Ahch-To 6 let. /Visual Dictionary/
⦁ Většina Reiných nových schopností pochází z vědění zaznamenaných ve starých textech Jediů, které zacránila na Ahch-To. S překladem jí pomáhal C-3PO a postava Dominica Monaghana, Beaumont Kin - historik a lingvista v řadách Odporu. /Visual Dictionary/
⦁ Rey "vyléčila" Anakinův živoucí kyber krystal, který se rozlomil v souboji o meč s Kylo Renem. /Visual Dictionary/
⦁ Poté, co zemřela Poeva matka Shara Bey, která se účastnila už Bitvy o Endor, se z něj stává pašerák. Později se přidává k Nové republice jako pilot, aby ho následně zrekrutovala generálka Organa do svého Odporu. /Visual Dictionary/
⦁ Plným jménem Ochi z Bestoonu, byl sithský zabiják, který přímo podléhal Palpatinovu velení, resp. jeho rádci Yupe Tashuovi a jeho "Acolytes of the Beyond." Nebyl ovšem citlivý na Sílu. /Visual Dictionary/
⦁ Generál Pryde byl válečný veterán ještě z dob Impéria, kdy soužil Císaři. Po definitivní porážce Impéria v Bitvě o Jakku, byl jako jeden z mála součástí Palpatinova "Contingency Plan" a ukryl se v Unknown Regions, kde postupně vznikl První řád. /Visual Dictionary/
⦁ Na Kijimi má cameo John Williams jako barman Oma Tres, což je anagram k "maestro." /Visual Dictionary/
⦁ Galaxie používá nové datování od aktivace Starkiller Base (vytěžená a přeměněná jedijská planeta Ilum) namísto staršího, odvozeného od bitvy o Yavin. /Visual Dictionary/
⦁ Hvězdné destruktory z Palpatinovy Sithské flotily byly inspirovány těmi imperiálními, ale byly novější. Každý z nich disponoval starověkou sithskou technologií, která umožňovala ničit světy. Stejná byla použita na Starkiller Base a Malachoru. Stejně jako u Hvězd smrti byla ale založená na síle kyber krystalů. /Visual Dictionary/
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 21 2019, 17:50

Tak slovník u nás vyjde 6. ledna, takže většina z toho se tam potvrdí. Jen se mi teda hrubě nelíbí výklad toho, co chce Finn říct Rey, když je pohlcuje ten tekutý písek. NAPROSTÁ VĚTŠINA diváků, o tom jsem skálopevně přesvědčen, si to vyloží tak, že jí chce říct, že ji miluje. A vzhledem k tomu, jak je celá trilogie natočená, to dává daleko větší smysl. Jestli je to opravdu tak, jak píše Rodann, tak je to jen další selhání Abramse.
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSat Dec 21 2019, 18:56

To byla i moje první interpretace, ale Abrams přišel s tímto.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 10:37

Nevím, jak jiným, ale mně odkaz nefunguje.
Návrat nahoru Goto down
Rodann
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 08. 12. 14

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 10:57

A tu?
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 12:46

Jo, tenhle už funguje. Stejně ale trvám na svém původním stanovisku - tohle JJ nezvládl, většina lidí to pochopí jinak.
Návrat nahoru Goto down
Darth Eternal Hatred
Supersith
Supersith
Darth Eternal Hatred


Poeet p?íspivku : 18901
Age : 79
Vyznamenání : ta ženská na ikonce vypadá jako já, že jo?
Registration date : 18. 01. 09

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 16:22

Mě osobně ta teorie s tím, že jí miluje, přišla ujetá. V minulým díle se muckal s Rose a Rey si nijak extra nevšímal (jo, byli každej někde jinde, ale víte asi,jak to myslím). Jistě, že to bylo první, co mě napadlo, ale v kontextu filmu je to blbost.
Návrat nahoru Goto down
http://ynr.xf.cz
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 17:16

DEH: Já si to nemyslím. V osmičce se potkali až na konci, přičemž hned, jak získal od Leiy v bezvědomí ten binární maják, chtěl vzít roha, aby Rey nepadla do těch sraček, ve kterých Odboj byl. A tu pusu mu dala Rose, to bylo jednostranný.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 21:29

Pěkná analýza ROTS

Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 21:38

Sorry, moc dlouhý. Na víc než hodinu a čtvrt dlouhé video jednoho jedince o jednom filmu fakt čučet nebudu, mám lepší věci na práci. Dodám tedy, že na druhé zhlédnutí se výsledek za mě jeví lepší, ale je to dáno tím, že člověk přijme tu premisu několika věcí, které mu vadí, a víc se soustředí na zbytek. Takže se víceméně ztotožňuji se současným číselným vyjádřením kvality na ČSFD, kde má film momentálně 66 % (což je na SW tedy krutě málo; nicméně můj názor je ten, že celá sequelová trilogie tam neoprávněně dostává na budku, protože aby EI a zejména EII měly víc než EVII a EVIII, tak to je padlé na hlavu).
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 21:56

Jo, je to dlouhé, nikoho nenutím na to koukat. To jsem přidal jenom jako takové doplnění - čím dál prohledávám recenze a videa na ytb, tím víc podobných názorů objevuju. To asi mluví za všechno. Upřímně, vím, že jsem v tomhle na druhé straně barikády než ty, ale já (film jsem neviděl, vycházím z leaků a toho co jsem četl a slyšel) bych filmu dal ještě míň než dostává na ČSFD. O mnoho míň a podle mého názoru dostává nová trilogie kritiku oprávněnou. A taky jsem v té menšině diváků, které se prequely libí. Ano, je tam dost chyb i otravných věcí, ale já mám ty filmy (I-III) rád jak po stránce filmařiny, tak po stránce příběhové.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 22:20

Pozor, asi vzhledem k mé obhajobě sedmičky a osmičky vznikl názor, že se mi prequely nelíbí (v jednom příspěvku ve vláknu o Síle se probouzí jsem jim to, pravda, dal sežrat, ale to bylo víceméně úplně všechno, co mě na nich sejří). Reálně to tak není, já je mám taky moc rád (a např. si dodnes myslím, že EIII je bomba film a EI dostává nezasloužené hejty po celých 20 let, co ji tu máme). Jen srovnám-li jedničku a dvojku se sedmičkou a osmičkou, tak pro mě jsou lepšími filmy jednoznačně 7 a hlavně 8. Devítka u mne zase bude dost dole, pravděpodobně i za jedničkou, ačkoli Klony útočí asi zůstanou na chvostu napořád (dialogy Anakina a Padmé jsou fakt zabijácký, bitva sice fajn, ale CGI z toho tak stříká, až hrůza).
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Diskuze se spoilery - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Diskuze se spoilery   Diskuze se spoilery - Stránka 3 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Diskuze se spoilery
Návrat nahoru 
Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» TFU II Konce-SPOILER ALERT
» Solo Diskuse se spoilery
» Diskuze K SW Znalci

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Filmy Star Wars :: Epizoda IX: Vzestup Skywalkera-
Přejdi na: