OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera

Goto down 
+5
Cody
William
Mandalorian
Padme von Kell
Potan von Kell
9 posters
AutorZpráva
Potan von Kell
Supreme Commander
Supreme Commander
Potan von Kell


Poeet p?íspivku : 21331
Age : 31
Vyznamenání : HZSSA
Registration date : 31. 01. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 15:03

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera StarWarsNovelization"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera 4844

Asi nejstarší SW knížka, jež vyšla v roce 1976, v češtině v roce 1991 v překladu od Ondřeje Neffa.
Nutno říci že mi překlad přišel mnohem lepší než překlady Thrawnovi trilogie Very Happy
Dle mě Císařský křižník (ISD) je přeci jen lepší než imperiální hvězdný torpédoborec Very Happy

Díky svému stáří má i kniha různé odchylky od filmu

Spoiler:


Mě se dostala ted do rukou, výhodně jsem ji koupil po netu Smile
I když věřím, že to bude asi tedka raritka která se jen tak nikde neválí Laughing
Tak, komu se dostala do ruky?
Návrat nahoru Goto down
https://my.bio/potan
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 15:11

me se do ruky dostala, z knihovny, ale nejak sem na ni nemela cas, takze sem ji nestihla ani otevrit.. Neutral
Návrat nahoru Goto down
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 15:32

mel sem ji
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 17:23

Mno, je hezké, že sem píšete jak jste na tom s vlastnictvím tohoto románu, ale to tu až tak moc lidí nezajímá Very Happy. Spíš by byla od věci nějaká ta diskuze k obsahu...
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Potan von Kell
Supreme Commander
Supreme Commander
Potan von Kell


Poeet p?íspivku : 21331
Age : 31
Vyznamenání : HZSSA
Registration date : 31. 01. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 17:27

Tak já nečekal že to

citace :
Tak, komu se dostala do ruky?

vezmou tak doslovně a víc nic Laughing
Návrat nahoru Goto down
https://my.bio/potan
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 17:29

Potan von Kell napsal:
Tak já nečekal že to

citace :
Tak, komu se dostala do ruky?

vezmou tak doslovně a víc nic Laughing

Lidi většinou reagují jen na poslední otázku, a to bez ohledu na předchozí text Very Happy... To je otáza psychologie.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 17:33

tak, tezko k ni muzu rict vic, kdyz sem to necetla Laughing
kazdopadne precetla sem ty rozdily a docela husty...nejvic me dostalo to, ze cisar mel byt jen loutka..
Návrat nahoru Goto down
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 21:30

ono uz je to peknou radku let
to sem este chodil na stredni
a jedine co si pamatuju je to, ze sem ji mel
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeThu Oct 07 2010, 22:06

Já mam doma dvě Very Happy a mam i Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Andrew26
Adept
Adept
Andrew26


Poeet p?íspivku : 40
Age : 27
Registration date : 02. 07. 10

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeMon Jul 25 2011, 16:33

X - wing a Y - wing jsou opravdu přeloženy jako Y-plán a X-plán, nebo se mi to jen zdá? Taky nechápu proč výstřelům z blasterů/děl říkají blesky a jak by mohl někdo říct "ou kej" zvlášť Very Happy:D Jinak, obsahově je to prostě Nová naděje. Nic víc, nic míň.
Návrat nahoru Goto down
Padme von Kell
Císařova ruka
Císařova ruka
Padme von Kell


Poeet p?íspivku : 26708
Registration date : 17. 01. 09

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeMon Jul 25 2011, 18:07

no, holt je to starsi preklad Smile
Návrat nahoru Goto down
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeMon Jul 25 2011, 18:25

no ja som tiež dostal do rúk novú Nadeji, ešte v knižnici. a fakt, dej filmu
Návrat nahoru Goto down
Lance Stone
Sniper
Sniper
Lance Stone


Poeet p?íspivku : 9058
Age : 331
Vyznamenání : F.R.E.A.K.
Registration date : 16. 06. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeMon Jul 25 2011, 19:50

Vlastním. V antikvariátu jsem sehnal za 10 Kč Very Happy

+ ještě Impérium vrací úder.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeSat Sep 24 2011, 01:14

Mám v češtině i slovenštině, český překlad přečtený Very Happy Nejvíc mě (asi přirozeně) zaujaly rozdíly oproti filmu. Jinak četl jsem lepší SW knížky, ale i horší, takže z tohoto hlediska průměr, navíc u novelizace filmové epizody přece jen víte, jak to dopadne Smile a já osobně u ní čekám, co se dozvím navíc. Z novelizací staré trilogie je ale podle mne jednoznačně nejlepší EVI od Jamese Kahna.
Návrat nahoru Goto down
Potan von Kell
Supreme Commander
Supreme Commander
Potan von Kell


Poeet p?íspivku : 21331
Age : 31
Vyznamenání : HZSSA
Registration date : 31. 01. 08

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeSun Sep 25 2011, 23:53

Vojta napsal:
SW knížky, ale i horší

Poděl se, tohle mě OPRAVDU zajímá Smile
Návrat nahoru Goto down
https://my.bio/potan
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitimeMon Sep 26 2011, 14:43

Tak horší mi přišla třeba Akademie Jedi, vzhledem k hromadě blbostí jak dějových, tak co se týče jednotlivých prvků. Potom mi přišla horší novelizace Epizody I - kromě pár pasáží mi přijde taková rozvláčná, nezáživná. Dále jsem nebyl až tak nadšený z Hávu klamu (Cloak of Deception) - na mě až moc přepolitizované, tady to Luce, no přetáhl. V antologii Setkání v mlze se mi míň líbila povídka poslední výstup (The Final Exit) od Patricie A. Jackson; mno a v neposlední řadě jsem byl varován před pár knihami, které jsou buď "mimo" nebo hodně špatné od dalších fanů, takže se přiznám, že jsem se jim vyhnul - např. Splinter of the Mind's Eye nebo Ruins of Dantooine. Ovšem musím předeslat, že všechny jmenované knížky (včetně topicové novelizace EIV) jsem přečetl před několika lety a na druhé kolo se teprve dostane, takže je možné, že se pohled s věkem změní.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Empty
PříspěvekPředmět: Re: "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera   "INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
"INFO O" - Z dobrodružství Luka Skywalkera
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» "INFO O" - Legacy War
» "INFO O" - Darth Plagueis
» "INFO O" - The Old Republic: Revan
» "INFO O" - Trilogie o Darthu Baneovi

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: