OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Romány - Právě vychází v ČJ

Goto down 
+48
Hyger3
Gralen
Jaden Korr
Darth Soren
Oliver
Vikinger
Aggofan
Jek Porkins
Cross
Darth Chaos
Satori
czmajkl
bane
kulometcik
Darth Wrai
Waxer
Vojta
taggmaster
Elinor Yall
stalker
Kiwi
Orita-kill
pitris
Vegi
Knight
ScorpiO
joemandel
Syntax
Kiaayla
Xavier
Nelya
Padme von Kell
Darth Eternal Hatred
Rocko
Lance Stone
DexterM
William
Darth Assmondeus
Mandalorian
Delta-38
Undertaker
Darth Gryat
Checkman
darth t-error
RomanArts
Cody
Potan von Kell
Derk Yall
52 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
AutorZpráva
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeTue Feb 28 2017, 01:06

No jo škoda, ale pořád jsem víc ušetřil na egmontu. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeTue Feb 28 2017, 08:01

To ma egmont za to, ze dan sla dolu a ceny nahoru. :-D
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeMon Mar 06 2017, 23:21

Kua, já v Levných knihách nikdy žádné SW knihy neviděl Sad. I když jsem byl jen v těch v Ostravě na hlaváku.
V dubnu po dlouhé době něco z EU vyjde, sice jsem do června v cizině, ale objednám aj tak Cool
Návrat nahoru Goto down
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Mar 09 2017, 19:50

já v Levne knize u Sýkoráku v Ostravě sehnal více než polovinu NJO serie (od Hranice vítězství II), samotřejmě Xwingy a druhy třetí a čtvrtý dil Republic Commanda a dokonce v LK v Kauflandu měli i Dartha Plagueise za 39 což je pořád nejlepší SW kniha co jsem četl Very Happy ale v levne knize byly kdysi když jsem ještě nesbiral knihy všechny EU vydane egmontem včetně mezigalaktické výpravy kterou tak zoufale potřebuju Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Mar 09 2017, 23:45

Tož to tam někdy zajdu, až se vrátím do ČR Laughing
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeWed Mar 29 2017, 14:00

22.5. Druhe vydani Darth Bane - Cesta zkazy
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeWed Mar 29 2017, 22:11

Twisted Evil Twisted Evil No konečně, to ještě nemám
Návrat nahoru Goto down
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeFri May 19 2017, 18:49

Tak cesta zkázy již na pultech. viděl jsem za 299 peněz. Druhé vydání je větším písmem, tudíž je kniha oproti prvnímu vydání 2x hrubší Smile + samozřejmě se štítkem "Legends"
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeFri May 19 2017, 22:44

Co rozmery knihy? Klasika paperback nebo ta vetsi verze ala canon?
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSat May 20 2017, 00:39

Tož to abych objednal king
Návrat nahoru Goto down
Jaden Korr
Padawan
Padawan
Jaden Korr


Poeet p?íspivku : 53
Age : 28
Registration date : 27. 06. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSun May 21 2017, 09:59

Rozměry klasika jako všechny "nekanonické" Very Happy jen jak říkam tloušťka 2x vic jak původně Very Happy


EDIT : nový ediční plán, který některé knihy přesouvá

Červen
Drew Karpyshyn: Darth Bane 1. Cesta zkázy (2. vydání)
Star Wars Rok za rokem. Obrazová kronika

Červenec
Alexander Freed: Rogue One: Star Wars story

Září
Kevin J. Anderson: Akademie Jedi 1. Hledání Jediů (2. vydání)
Drew Karpyshyn: Darth Bane 2. Pravidlo dvou

Říjen
Kevin J. Anderson: Akademie Jedi 2. Temný učedník (2. vydání)
Kevin J. Anderson: Akademie Jedi 3. Nositelé Síly (2. vydání)
Star Wars Knížka na celý rok (nové vydání pro rok 2018)
Star Wars Art: Ralph McQuarrie

Listopad
Drew Karpyshyn: Darth Bane 3. Dynastie zla

Prosinec
Star Wars Epizoda VIII. Obrazový slovník
Star Wars Epizoda VIII. Neuvěřitelné pohledy

Přesunuto na rok 2018
James Luceno: Katalyzátor. Román k Rogue One
Timothy Zahn: Thrawn


po Bloodline ani vidu ani slechu Sad ale koho to zajima to je přeci hnusny disney canon
ale to same platí pro druhé vydání thrawnovy ruky Sad
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeMon Jul 24 2017, 23:16

28.8. Pravidlo dvou

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 4dc9544cc9
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeMon Jul 31 2017, 15:14

Na konci srpna se vracím do ČR, tak si to objednám i s prvním dílem Cool
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSat Aug 05 2017, 13:50

Taky se těším. Koukám, že zase odsunuli Já, Jedi
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSat Aug 05 2017, 14:06

Odsunuli není správný termín, vzhledem k tomu, že z plánu zmizela ta knížka úplně. Very Happy A na co se přesně těšíš? Když jsi to překládal. Very Happy To je jako když mi vychází model v ABC. Se na něj těším, ale vlastně není jedinej důvod, protože stavět už ho znova nebudu a jediné, co s ním udělám, je, že ho založím do desek. Very Happy:D

PS: pořád je to lepší než Kingdome come. Takže pohoda Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSun Aug 06 2017, 18:59

Sorry za OT, ty děláš i modely? Shocked Kdysi jsem lepil jak o dušu, hlavně věci od Richarda Vyškovského a Weinerovy miniboxy, líbílo se mi, že byly malované. Ty novější vystřihovánky mě už pak moc nebraly.

Odpověď na následující post, ať to tu nespamuju: Super, to nevypadá špatně. Já neměl rád takové ty čistě počítačové modely, i když třeba u družic ISS nebo vozítek na Marsu mi to nevadilo, tam to naopak sedělo moc dobře.


Naposledy upravil Hyger3 dne Mon Aug 07 2017, 16:28, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeSun Aug 06 2017, 19:53

Dělám, no, ale je to vážně OT. Very Happy

Staré malované modely jsou jednoznačně hezčí, ale když si porovnáš čas strávený s malováním modelu s penězi, které dostaneš, vyjde ti, že to za to bohužel nestojí. Navíc děti už ani ty modely nelepí, takže to už ani nemůžeš dělat s vědomím, že se sice nadřeš, ale uděláš tím dětem radost. Zvolil jsem tedy kompromis. Sice to nebarvím ručně, jako právě Vyškovský, ale barvím to v Corel Painteru se simulátorem akrylovek, takže to není úplně "počítačový" a tak nějak se to dá.

Příklad:

Konec OT
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeWed Aug 30 2017, 12:20

Pravidlo dvou je doma. 299 kaček v kamenném obchodě. Kniha je tak o 70-100 stran delší, než by byla se starým pismem. Hezky zpusob jak umele navysit cenu, kazdopadne se to cte lepe, uznavam. Strany ubihaji rychleji. :-) Neobsahuje seznam postav a bohužel ani list již vydaných románů v časovém seřazení. Velká škoda. Na zadní straně obálky je ochutnávka toho, jak bude vypadat třetí díl. Překlad nějaký Šebesta... :-D ;-)

Na strane 28 chybí SE u slovesa rozhlédl. Alespon mi to tak teda prijde.

Nebyla Laa bouncerka, jako žena? Podle wookiepedie jo, čili zabili Laau, ne? Hmmm, ja rad stouram. :-D

Btw, uz je to dlouho, co jsem to cetl poprve, ale ted se musim smat, kdyz vidim v textu, jak Drew vazne popisuje, ze Bane usekl hlavu zoldakovi hozenym mecem tak, ze jeste chvili zustala na krku. Asi ma Bane sakra tenkej mec. :-D njn, driv jsem to asi tolik neresil...

Strana 62: Ti kriffští žoldáci- eeee, kriffing je pokud vím ve SW polite varianta slova fucking. Nemělo by tedy být správně ti zatracení nebo zakriffení žoldáci? Razz

Další poznámka: Proč je v hlavičce Darth Bane a ne Pravidlo dvou?
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Aug 31 2017, 09:39

Hmm. To ještě doma nemám.
Říkáš, že to překládal nějaký Šebesta? Pěkné jméno. Podle mě to bude nějaký sympaťák a nejspíš chlapík jak se patří. Very Happy
V mým překladu jsem všechna SE našel. Nejspíš vypadlo u editora.
Máš pravdu. Laa má být žena. To jsem udělal podle Cesty zkázy, kde je taky jako muž (a nenapadlo mě si to ověřit, abych to uvedl na pravou míru).
Tvary kriffing jsou různé a v předchozích českých románech je buď zkriffený nebo kriffský. Já mám zrovna u těch žoldáků "zkriffení", takže tohle nejspíš přepsal editor.
Spíš mě zajímá, jak je sithský kodex. V DB1 a Revanovi je pokaždé trochu jiný a já mám zase jinou (samozřejmě nejpřesnější) verzi.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Aug 31 2017, 10:28

Kriffing editors. Very Happy Šebesta je fakt dobrej. Z textu jsem zatím nikde necítil, že to bylo překládáno z cizího jazyka (narozdíl třeba od Bláznova ujednání Oddanosti, která se díky tomu nedá číst, protože není česky ale tatarsky. Very Happy) A to jsou tam některé věty slušně dlouhé.

Kodex je napsaný skvěle. Ani jsem se nad ním nepozastavil. Smile a krásně ladí s tím, co Bane říká Zannah.

Popravdě zatím mám více výhrad k autoru samotnému. By mě zajímalo, jestli poznámka o tom, že knihu napsal za pouhého půl roku byla pojistkou pro to, kdyby se někdo začal šťourat v tom, proč je tam tolik nelogičností. Viz meč a hlava nebo samotná myšlenka, že nechat někoho přežít, je skvělý způsob jak po sobě zametat stopy. Very Happy

Celkem je zvláštní sledovat, jak s odstupem času člověk vnímá text jinak. Tady je to docela super markantní. Asi jsem za těch 8 let slušně zhořkl, i když při nedávném poslechu Thrawnovy trilogie jsem těch wtf momentů zase tolik nenašel...

PS: no, tak snad v nové verzi cesty zkázy Laa není holka. Very Happy Když už změnili i ten Vaapad.

PPS: Sorry Oddanost se nedala číst, ne Bláznovo ujednání. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeFri Sep 01 2017, 18:13

Bláznovo ujednání se taky nedá číst. To byl jeden z mých prvních překladů a je to dost vidět. Jsem rád, že vidím nějaké zlepšení Very Happy
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeTue Sep 05 2017, 08:15

Tak jsem si zase trošku četl. Baneuv meč chvíli maso řeže jako tenký laser, chvíli zase trhá jak tupá katana. Jed Dxunské kočky je zelený pak najednou barvy rzi. :-D Ach jo, Drew. Půl roku je půl roku, no. :-D
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 21 2017, 09:16

Možná bychom to tu měli přejmenovat na romány, co nevychází. 😀 Akademie jedi byla terminována. Han Solo stále bojuje a o Já, Jedi nic nevím. Ale když zmizela z planu stejně jako Akademie, dá se čekat, že došlo na škrt. Jediná dobrá zpráva je Bane č.3, který vyjde 30.10.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 21 2017, 15:17

pale Evil or Very Mad Mad Odkud to víš? To je fakt k pláči, tohleto... Až mi nějaký Disney vandrák zas bude cpát do ksichtu, že mi přece ty knížky nikdo nebere, tak mu napálím rabbit
EDIT: Aha, už jsem koukl na Egmont FB do komentářů u Banea
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitimeThu Sep 21 2017, 17:17

Jop :/ No, popravdě, canoňáci na tom nejsou o moc lépe. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Sponsored content





Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 21 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Romány - Právě vychází v ČJ
Návrat nahoru 
Strana 21 z 25Jdi na stránku : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: