OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Romány - Právě vychází v ČJ

Goto down 
+48
Hyger3
Gralen
Jaden Korr
Darth Soren
Oliver
Vikinger
Aggofan
Jek Porkins
Cross
Darth Chaos
Satori
czmajkl
bane
kulometcik
Darth Wrai
Waxer
Vojta
taggmaster
Elinor Yall
stalker
Kiwi
Orita-kill
pitris
Vegi
Knight
ScorpiO
joemandel
Syntax
Kiaayla
Xavier
Nelya
Padme von Kell
Darth Eternal Hatred
Rocko
Lance Stone
DexterM
William
Darth Assmondeus
Mandalorian
Delta-38
Undertaker
Darth Gryat
Checkman
darth t-error
RomanArts
Cody
Potan von Kell
Derk Yall
52 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next
AutorZpráva
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeMon Sep 14 2020, 15:45

Very Happy Very Happy Very Happy
Na té wookieepedii jsem to takhle upravil já, protože to tam původně bylo taky blbě.
K překladu jsem dostal hardcover, ale vyžádal jsem si i pdf, ze kterého se mi to dělá líp. Tam jsem najednou narazil na zmínku o majorovi, a když jsem to porovnal s pevnou knihou, tam byl jako plukovník. Všechny odkazy na netu vycházely z e-booku, jenom na jednom fóru se někdo ptal, jak to s tou hodností vlastně je.
Tak jsem kontaktoval přímo Zahna a od něj mám informaci, že to je pořád plukovník a že chyba bude u editorů. Aby v tom bylo jasno, upravil jsem příspěvek na wookieepedii. Když jsem překlad odevzdával, na tohle jsem upozorňoval, ale v procesu na to zase zapomněli a nejspíš měli načtený e-book.
Proto mě to tak štve. Já se snažím, hledám, pátrám, zjišťuju a ono houby.
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeMon Sep 14 2020, 19:51

Very Happy Aha, tak to mě nenapadlo Very Happy Tak to tě obdivuju, že sis s tím dal takovou práci. Zajímalo by mě, jak se může stát, že někdo zamění plukovníka za majora.
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeMon May 10 2021, 23:34

Návrat nahoru Goto down
Rhaegar
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 66
Registration date : 31. 01. 18

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue May 25 2021, 21:44

Mě se líbí, že konečně pokročili do 21. století a vydali e-knihy. Byl bych rád kdyby všechny česky vydané knihy dostali takovou to péči, protože některé neoficiální scany jsou dost pochybné, ale vím, že je to utopie.
Jsem rád za to, že alespoň následující knihy budou dostávat tuto péči Smile
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeThu Jul 15 2021, 22:43

Na konec prázdnin plánuje nakladatelství Egmont nové vydání duologie Ruka Thrawnova (tedy romány Přízrak minulosti a Vize budoucnosti) Very Happy

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77831521/star-wars-prizrak-minulosti/

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/77831541/star-wars-vize-budoucnosti/
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeFri Jul 16 2021, 11:11

Good, good... alespoň jednou za uherský rok myslí na fandy Legend. Jako upřímně mi to je k ničemu protože mám anglický originál a také elektronickou českou verzi. Ale pravděpodobně si to koupím, jenom abych podpořil Legendy.
Návrat nahoru Goto down
Rhaegar
Padawan
Padawan



Poeet p?íspivku : 66
Registration date : 31. 01. 18

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeWed Jul 21 2021, 14:48

To je super. Originální českou verzi nemám a tak si rád koupím ještě tu reedici.
Stejně tak jako Novou vznešenou Republiku a Leiu. Není to nic moc, ale když to nebudeme kupovat Egmont nám nedá vůbec nic Very Happy
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Aug 24 2021, 16:56

Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Aug 24 2021, 21:09

Ale ale, nějak to Egmont teď s Legendama sype... Duologii Ruky jsem si koupil v předobjednávce, takže teď už jenom čekám až mi to doručí.
Je hezký, že to vydávají, to určitě. Alespoň víme, že Legendy neutnuli úplně. Škoda, že zatím vydávají jenom knížky od Zahna - jako ano, je to vlajkový autor SW v našich končinách, ale nebránil bych se ani jiným publikacím, jako třeba X-wingy, knihy z období Klonových válek a pod. Nových překladů se totiž asi nedočkáme (Ahoj I, Jedi...)

EDIT 6/22: Tak prý Egmont připravuje dotisky hned několika EU/Legends knih: The Old Republic: Revan a celou trilogii Darth Bane. Jestli sem ještě někdo chodí a nemá je, tak kupujte a podporujte Legendy! Šup šup!
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeFri Oct 07 2022, 19:07

Na začátek listopadu plánuje nakladatelství Egmont nové vydání románů Pouť pozůstalého a Mezigalaktická výprava od Timothyho Zahna Smile
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeWed Oct 12 2022, 07:56

To mám naštěstí původní, ale nemám Banea a Obi-Wana
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeWed Oct 12 2022, 20:10

Zahna mají za vlajkovou loď SW. A po posledním dílu Ascendence se Mezigalaktická výprava úplně nabízí. Tk je z ní přímo úryvek.
Návrat nahoru Goto down
vojta_skywalker
Osoba citlivá na Sílu
Osoba citlivá na Sílu



Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 26. 08. 22

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeSat Oct 15 2022, 18:41

Cody napsal:
To mám naštěstí původní, ale nemám Banea a Obi-Wana


Celá trilogie Darth Banea vyšla teď v srpnu jako dotisk. Co se týče kenobiho, ten už je asi beznadějně vyprodaný Sad
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeSun Oct 16 2022, 17:06

Paráda, to je skvělá správa. Pouť pozůstalého a Mezigalaktickou výpravu mám jenom v AJ, takže koupě je jasná věc.
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Oct 18 2022, 10:27

Jojo, Banea plánuju dokoupit dotisk, až budou korunky navíc, ale Kenobi holt smůla, chtěl bych si to přečíst, jistě to bude úplně jiné a lepší než Disneyho paskvil.

Jinak mezigalaktickou výpravu mám původní a vizi a přízrak taky, ty dvě jsem tenkrát sehnal když nikde nebyli, za nějakých 8 stovek. Teď po dlouhé době dělají dotisk...

Měl jsem i původní akademii, ale tu jsem prodal, tak jsem zvědav jestli taky dotisknou.
Návrat nahoru Goto down
vojta_skywalker
Osoba citlivá na Sílu
Osoba citlivá na Sílu



Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 26. 08. 22

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Oct 18 2022, 12:36

[quote="Cody"]

Kenobiho jsem četl a skutečně jde o kvalitnější - byť o něco komornější - příběh než seriál
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Oct 18 2022, 18:23

Tak, Výprava a Pouť předobjednané Laughing Už to je na martinusu, kdyby měl někdo zájem.
Kdyby vydali Akademii, bylo by to fajn. Nebo klidně i X-wingy. Osobně je sice mám v AJ ale... teď nevím jestli je to znakem toho, že jsem moc velký fanda, nebo moc velký blb scratch když jde o Legendy (EU), tak to skupuju všechno.

Kenobi je skvělý, teda ten knižní. Seriál jsem neviděl ani se k tomu nechystám. Kniha je mnohem mnohem mnohem lepší než to co dělá nový Lucasfilm. Jako ani bych neřekl že to bylo komorní, spíš mi přijde, zejména co se týče zahraniči hodně nedoceněná. Takový mix starých dobrých Star Wars, jo i toho westernu a detektivky. Hodně dobrá věc. Před pár lety jsem tomu na cswl dal 9 z 10. Když se dívám zpětně, možná trochu moc, ale 8 z 10 dnes určite i objektivně.
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Oct 18 2022, 18:46

Akademii podle mě nedotisknou. Teda ne, že by to byla škoda. Za mě to je asi to nejslabší, co v SW je. Komiksy se Andersonovi celkem dařily, ale z knih jsem nikdy dobrý pocit neměl.
I když by mohli udělat dotisk Akademie a X-wingů a pak konečně vydat Já, Jedi, která obě série spojuje.

Jinak na aukru teď někdo prodává komplet sérii X-wing.
Návrat nahoru Goto down
Cody
Mandalorian Trooper
Cody


Poeet p?íspivku : 7508
Age : 36
Vyznamenání : Poslední svého druhu.
Registration date : 31. 01. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Oct 25 2022, 10:39

Sérii x-wing mám knižně v cz, ale ještě jsem neměl čas to číst.... lol!
V angličtině nemám nic, jen pár komiksů.

Tak ano, akademie je slabá, ale úplně špatný mi to nepřišlo.

Když jsi neviděl seriálového kenobiho, tak jsi o nic nepřišel. Laughing
Ale zatím mi přijde za poslední dobu od Disneyho nejlepší Andor, je lepší i než Boba Fett (ten se moc nepovedl, ale taky lepší než Kenobi).

vojta_skywalker likes this post

Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeMon Oct 31 2022, 15:33

Cody napsal:
Tak ano, akademie je slabá, ale úplně špatný mi to nepřišlo.

Když jsi neviděl seriálového kenobiho, tak jsi o nic nepřišel. Laughing
Ale zatím mi přijde za poslední dobu od Disneyho nejlepší Andor, je lepší i než Boba Fett (ten se moc nepovedl, ale taky lepší než Kenobi).

Nooo, Kenobiho jsem ani neměl v plánu vidět. Ale dnes jsem viděl nějaký rozhovor s Ewanem a možná jednu epizodu zkusím. Z Andora jsem přednedávnem viděl první epizodu a jako... vůbec mě to nechytlo. Ty nové SW seriály mi s výjimkou prvního Mandaloriana vůbec nešmakujou.

Akademie je hrozná bolest, ale je hodně důležitá pro další vývoj SW EU. Na druhou stranu, četl jsem Red Harvest a to je ještě horší takže... Laughing Když nevydají Akademii tak brečet určitě nebudu, jen by bylo hezké mít česky všechno co kdy v Egmontu vyšlo (bo ja mám prakticky skoro všechno jenom v EN).
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Nov 01 2022, 07:53

Jestli máš skoro všechno v AJ, tak to musíš mít hodně velkou knihovnu. Já mám všechno, co je v ČJ (kromě Mousových SW), a mám to na dvě police.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeTue Nov 01 2022, 13:33

Ano, mám všechny knihy ze základního příběhu, které vrámci EU vyšly včetně věcí jako Splinter of the Mind's Eye, Ruins of Dantooine, Tales from the..., těch 4 Handbooků, Essential reader's companion a dvou SW Insider kompilací. Bohužel kromě Marvel #108 a pár SW Magazinů nemám žádné komiksy a chybí mi i Adventure Journals, young-adult knihy a West End Games věci - to už ani neseženu. Jak už jsem psal, většina je v AJ. Poctivě jsem to všechno sbíral cca 6-7 let Laughing A jo, máš pravdu, celou jednu knihovnu mi zabírá jenom SW EU (druhou zabírá filozofie a třetí jiná beletrie  Very Happy )
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeFri Nov 11 2022, 09:03

Já to mám všechno elektronicky. Taky dlouhodobá sbírka.
Ale nové věci skoro nedoplňuju. I když už konečně uzavřeli stránky hungry-ewok, takže největší zdroj EU taky vyschnul.
Ovšem kdyby někdo měl gamebooky ze sérií EI: Adventures nebo SW Adventures, o které by se podělil, vůbec bych se nezlobil.
Návrat nahoru Goto down
kulometcik
Adept
Adept
kulometcik


Poeet p?íspivku : 29
Age : 34
Registration date : 06. 06. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeSun May 07 2023, 20:12

Může mi někdo erudovaný, nebo lépe informovaný, proč toho vychází jako šafránu? Nerentabilita, drahá práva nebo co? Mluvím teda hlavně o legends. Shred má v šuplíku několik překladů. Sice se teď pochlapili se Zahnem, ale chce to víc. Četnost knih za rok u canonu mi stačí, ale kde je ta nechuť každý rok vydat aspoň dva nové překlady legends?
Návrat nahoru Goto down
http://www.orliznojmocards.wbs.cz
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitimeMon May 08 2023, 17:54

Asi dotaz spíš na Egmont nebo pana Klimeše z CSWU.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Sponsored content





Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 24 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Romány - Právě vychází v ČJ
Návrat nahoru 
Strana 24 z 25Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: