OSW - O Star Wars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Romány - Právě vychází v ČJ

Goto down 
+48
Hyger3
Gralen
Jaden Korr
Darth Soren
Oliver
Vikinger
Aggofan
Jek Porkins
Cross
Darth Chaos
Satori
czmajkl
bane
kulometcik
Darth Wrai
Waxer
Vojta
taggmaster
Elinor Yall
stalker
Kiwi
Orita-kill
pitris
Vegi
Knight
ScorpiO
joemandel
Syntax
Kiaayla
Xavier
Nelya
Padme von Kell
Darth Eternal Hatred
Rocko
Lance Stone
DexterM
William
Darth Assmondeus
Mandalorian
Delta-38
Undertaker
Darth Gryat
Checkman
darth t-error
RomanArts
Cody
Potan von Kell
Derk Yall
52 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next
AutorZpráva
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeFri Feb 02 2018, 15:14

No, vidím to tak, že pomalu začnu z bookdepository doplňovat knihy, kterém nemám. LOTF, FOTJ a pak zbývající, co nemám v češtině.
Návrat nahoru Goto down
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Feb 05 2018, 15:43

No, když si tak procitam, co se deje ve Francii, trošku začínám pochybovat, jak to přesně je s tim vydáním legends u nás. Skutečně od nich dava Egmont ruce pryč kvůli nízkým prodejum? Nebo maji od Disney/LF zakaz (neumozneni koupi licence sice zni lip, ale je to to same) a aby se to neprosaklo, tak radeji mlzi? Dokazu si představit, jak by se v tu chvíli, kdyby se to prosaklo, nastvalo i tech par lidi, co odebírají obojí.

Jedna vec je rozhodnuti trhu, druha cenzura. Na to jsme u nas, myslim, docela hákliví.
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Feb 05 2018, 21:53

Já se hodně bojím co bude. A neřekl bych že ty romány nevydávají kvůli nízké prodejnosti, spíš tá druhá možnost. Nicméně, právě bojuju za práva čtenářů Legends na facebooku Egmontu Very Happy Přidali jakousi soutěž o SW knížky, tak jsem začal rýpat, že chceme víc Legends. Btw, v tom vláknu potvrdili, že letos vydají Thrawna.

EDIT 25.5.2018: Prý se v srpnu chystá další dotisk trilogie Darth Bane. Nedokážu si představit, že by ji zde ještě někdo neměl, ale upozornění se vždycky hodí. Je to hezké, že ty dotisky u nás ještě jakž-takž žijou, a jsem za to velice rád, ale uvítal bych dotisk i jiných knih, které měli úspěch (a já je ještě nemám), třeba Plagueise, dnes jsem si uvědomil, že doma nemám Oddanost  affraid . Bane-a čeká kolikátý? 4, 5 dotisk? Ale pořád lepší než klackem do voka. Pokud máte někdo jiné, nebo přesnější infošky tak mě samozřejmě doplňte.
Návrat nahoru Goto down
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeWed Nov 14 2018, 19:21

aký máte názor na túto knihu, oplatí sa to objednať pod stromček, alebo nie?


Kieron Gillen -  Vader : Stíny a tajemství
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Dec 03 2018, 15:45

Netuším, je to nový kánon, takže to záleží na tobě, jestli o něj máš zájem. Koukám, že kromě Thrawna vůbec nic nového nevyšlo (věci pro malé děti nepočítám).
Návrat nahoru Goto down
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeWed Dec 26 2018, 11:24

som si to omrkol, je to len niečo na spôsob omnibusu. ako dejovo minimálne celý prví komiks nič moc, posledný som nenašiel pirátsku kópiu. som si kúpil Thrawna a od Kevina Hearne Dědič Rytíru Jedi, kto vie aké to bude. Hádam som za to nevysolil zbytočne 12 eur
1 euro doprava
Návrat nahoru Goto down
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeTue Jan 08 2019, 00:41

Já měl Vánoce pusté, co se Star Wars týče. Sice jsem měl v merku pár knih v originále, ale nakonec padlo rozhodnutí pro úplně jinou sérii. Ale překvápko i tak bylo, životopis George Lucase Cool.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeTue Jan 08 2019, 14:48

Já už nemohl dál čekat, až nám "někdo" *Egmont* sešle překlad I, Jedi. Takže jsem napsal dopis nejvyššímu a Ježíšek mi zařídil alespoň anglický originál Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Jan 14 2019, 17:58

Tak pardón Very Happy
Ale možná se zase objeví Cool
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Jan 14 2019, 19:57

Ježíšek? Nebo I, Jedi? Laughing  V pohodě, vím, že to záleží od mnoha faktorů a od mnoha lidí, ke kterým možná nemá přístup a dosah ani Egmont/Albatrosmedia.

EDIT: A taky jsem byl cca před dvěma týdny zklamán z jednoho komentáře na fb stránce Egmontu, kde potvrdili to, o čem zde už dlouho nahlas mluvíme. Někdo se ptal po dotisku Jedi Academy a tohle byla odpověď, ze které mi je doteď k pláči. Už neviním Egmont, protože je z tohodle jasné, že i kdyby chtěli, tak prostě nemůžou: "Dobrý den, bohužel majitel práv si nepřál, abychom trilogii Akademie Jedi dotiskovali. Musíme to respektovat."
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 17:26

Jak už jsem psal do tématu o komiksech, stálo by za to oživit i diskuzi tady. Čtete romány nového kánonu? Jak se vám líbí? Už jich vyšlo celkem dost i česky: Učeň temnoty, Tarkin, Ahsoka, Thrawn, Thrawn: Spojenectví, Nový úsvit, Dědic rytířů Jedi, Ztracené hvězdy, Zbraň rytíře Jedi, Pašerákova zkouška, Pohyblivý cíl, Před probuzením, pak taky dvě novelizace - Rogue One a Síla se probouzí...
Návrat nahoru Goto down
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 21:33

cetl jsem snad jen Ucen temnoty a to pred nejakou dobou
jsem spise do EU takze kanonicky konec Assaj me nenadchl a chovani jediu...
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
William
Kiffar Jedi
Kiffar Jedi
William


Poeet p?íspivku : 1524
Age : 36
Registration date : 04. 07. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeSun Dec 22 2019, 23:22

Když to je těžký, kánon mě zatím ničím neoslovil.

To co u nás vychází, jsou vesměs young adult romány nebo rovnou věci pro děti, takže nic, co bych měl chuť číst, když jsem se skrze staré EU dopracoval k záležitostem pro dospělé. Nehledě na to, že třeba Goldenová se mi četla hodně blbě už v Legendách, tak jak asi může psát teď pod taktovkou Disney, když už tehdá měla své knihy plné trapností spadajících spíš do holčičí litetatury a prošpikované politickou korektností až na půdu?

Postavy z nových filmů jsou mi zcela volné, takže nevím, proč bych si o nich měl něco číst, no a z hrdinů ze staré trilogie zase sequely udělaly loosery a ztroskotance, no a o tom, jak se jimi staly, se mi také číst nechce. Very Happy

Prakticky mě tedy zaujal akorát nový Thrawn od Zahna. Jenže u něj se zase můžeme pro změnu bavit o tom, proč číst příběh padoucha, co už jednou napsanej byl a to tak dokonale, že to snad ani lépe nešlo...
Návrat nahoru Goto down
http://www.aoe2.webz.cz
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 00:15

Já četl jenom Učně temnoty, Dědice rytířů Jedi, Tarkina a prvního Thrawna. A bylo to takové "meh". Nedokázal jsem se do těch knížek zažrat jako do EU příběhů. U Goldenové mi vadili ty citové výlevy a dost blbé změny v příbězích Asajj a Vose. Hearnův Dědic rytířů Jedi nebyl zas tak špatný, ale byl to příběh dosti zapomenutelný a na můj vksus příliš young adult... nebo spíše jen young. Tarkin byl ze všech nejlepší. Jsem sice Lucenův fanboy, takže asi jsem zaujat, ale jeho kniha mě s*ala nejmíň.  No a na Thrawna mám velice podobný názor jako William. Vanto ale nesahá Pellaeonovi ani po kotníky a ten fanservis pro EU nadšence u mě vůbec nezafungoval a tohle mixování kánonů neschvaluju.

Knihy s návazností k novým filmům jsem nečetl a číst ani nebudu, nemám důvod když mě nová trilogie a postavy v ní nezajímají. Sorry, ale víc z nového kánonu už číst nechci a nebudu.

Co jsem slyšel a měl možnost číst, tak Ahsoka prý byla "propadák" resp. nebyla to moc dobrá kniha? Je na tom něco pravdy?
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Dec 23 2019, 12:10

Darth Soren: Co se týče Ahsoky, neřekl bych, že je to propadák. Není to nic závratného a má to opravdu pomalý rozjezd (zabydlování Ahsoky na zemědělské planetě a sbližování s místními opravdu není moc akční), ale druhá půlka už má slušný spád a je zajímavé sledovat, jak se Ahsoka vrátí do "centra dění" a přidává se k Alianci. Navíc je celkem fajn podívat se Ahsoce do hlavy (moje oblíbená postava to není, ale tohle přeci jen přínosné bylo).

Pokud můžu třeba něco doporučit, tak kromě nových románů s Thrawnem byste měli zkusit Ztracené hvězdy od Claudie Gray. To byla kniha, které jsem se celkem obával, a ukázalo se, že naprosto neoprávněně. Napsané je to svižně, postavy jsou super a skvěle se tam pracuje s reáliemi - mrkneme se na spoustu událostí z epizod originální trilogie pohledem jak povstalce, tak imperiála a je to fakt bašta. Nejspíš to bude moje oblíbená kniha nového kánonu...

Jinak jak koukám na názory a náladu tady, tak Nový úsvit vynechte. Když jste nesledovali Rebels, tak vám ta knížka nic nedá. Naopak trojice Zbraň rytíře Jedi - Pašerákova zkouška - Pohyblivý cíl by se vám mohla líbit, je to sice v rámci projektu Cesta k Epizodě VII, ale všechno se to odehrává za dob Impéria a zaměřuje se to postupně na Luka, Hana a Leiu.
Návrat nahoru Goto down
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeTue Dec 24 2019, 12:47

Tak knihy čo sú naviazané na zatiaľ poslednú triológiu, teda Episoda 7. 8. a 9. čitať nebudem, pohrdam tými knihami, možno na dajaké vážne odporúčanie by som si to možno dajakú prečítal, možno.

Z nového Kanonu sa mi tak na polovicu páčil Prví noví Thrawn, druhého som si dal sám sebe pod stromček. Vanto je v prvom príbehu taká slabá nahráda za postavu podobnej Pellaeonovi a ostatným kto v EU dosť úzko spolupracovali, alebo boli priamo pod velením Thrawna. Trošku to iné napojenie na udalosti podľa Disney mi tam vadili, ale prekúsnuť sa to dalo.

Tarkina som čítal, až na pár drobností taká kniha dá sa povedať nad priemerom aj dobrých kníh z EU.

Dedič rytierov Jedi som čítal raz a stačilo mi to bohato aj ľutujem že som si to kúpil. Bohato by som si bez toho príbehu v STAR WARS poradil.

No a Učen Temnoty na to že čerpá z Seriálu CW, tak pomerne dobré čítanie
Návrat nahoru Goto down
Shred Naki
High Jedi General
High Jedi General
Shred Naki


Poeet p?íspivku : 912
Age : 38
Vyznamenání : Solus veman aka sa beroya
Registration date : 14. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeWed Dec 25 2019, 16:39

Já z Disney knih znám jenom ty, co jsem překládal, kromě Thrawn: Spojenectví, kterou jsem si koupil, abych měl kontinuitu pro překlad Velezrady, takže moc velký odborník nejsem. Nicméně:
Souhlasím, že všeobecně je to spíš pro mladší. Pro dospělé je Thrawn a snad Tarkin, ale toho jsem nečetl.
Ashoka je kapitola sama pro sebe. Příběh je velice těsně navázán na animáky CW a Rebels a podle toho to taky tak vypadá. Mně osobně to připadalo, jako by to psal Anderson pod pseudonymem. Johnstonová navíc absolutně nezvládá bojové a akční scény, ale dokáže se jim zase mistrně vyhnout. Kromě závěrečného souboje tam totiž v podstatě žádná není. Galaxie je opět přesně černobílá a rozdělená a hodné a zlé. Proti tomu v podstatě nic nemám, ale v případě Impéria to bylo až přehnané.
Dědic rytířů Jedi aneb Luke Skywalker na planetě neviditelných mozkožroutů mi taky přišel slabší. Sice je Luke krásně vykreslený jako ještě ten mladý naivní farmář, ale trochu mi to přijde jako bombastický příběh z 80. let.
Thrawn je pro mě srdcovka, takže stejnojmennou knihu vnímám spíš kladně. Obohacení o postavy z EU beru spíš jako takové příjemné pomrknutí z minulosti. Docela se mi líbilo sledovat Thrawnův postup imperiálním žebříčkem, i když byl úplně zavržen koncept jeho tajného povýšení na velkoadmirála. Pěkné mi přišly pasáže z pohledu Thrawnovy analýzy a možností trochu mu nahlédnout do hlavy. Ale neodpustím jim editorskou úpravu, která v úvodu udělala z plukovníka Barrise zase jen majora!
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeWed Dec 25 2019, 19:19

Ok, už jsem tu psal doporučení, tak teď položím přímou otázku: četl tu někdo další Ztracené hvězdy od Claudie Gray? Fakt by mě zajímal názor jiných lidí tady...
Návrat nahoru Goto down
Mandalorian
Grand Moff
Grand Moff
Mandalorian


Poeet p?íspivku : 12785
Age : 38
Vyznamenání : Synek von Hau
Registration date : 16. 05. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeWed Dec 25 2019, 20:10

cetl jsem to
nemam tu knizku rad, teda spis to proc vznikla
kdyz si odmyslim scenu na uvode v raketoplanu, zachrannou scenu na konci, k tomu nejaky rozhovor o soudech tak byla dobra
jenomze mam takovy pocit ze to spise beru jako roman z Ep IV-VII bo EU
Návrat nahoru Goto down
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6196&rate=1
Hyger3
High Jedi General
High Jedi General
Hyger3


Poeet p?íspivku : 642
Vyznamenání : Ruka Kraytova
Registration date : 14. 04. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Jan 20 2020, 14:06

Z Disney kánonu mám jen Tarkina, toho jsem kupoval spíš kvůli Lucenovi a tomu, že říkal, že se v té knize nebude snažit ničit původní EU kontinuitu, pokud to jen půjde (nebo něco v tomto smyslu). Ale zatím jsem se k tomu nedostal, protože je to jako s celým SW, od zaříznutí EU můj zájem upadal a upadal, trailer na E7 jsem aspoň zhlédl, ale pak už mě to přestalo zajímat. Maximálně se čas od času ušklíbnu nad články, jak SW údajně ničí toxičtí fanoušci, ruští boti, jak potřebuje víc diverzity a podobné bláboly. Tep mi zvedne už asi jen to, jestli v budoucnu zprzní Revana a spol., kteří asi mají šanci se do Disney kánonu nějak více prosadit.
Návrat nahoru Goto down
Darth Soren
Sithský lord
Sithský lord
Darth Soren


Poeet p?íspivku : 921
Age : 30
Vyznamenání : Poslední imoralista
Registration date : 29. 11. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeSun Feb 02 2020, 20:32

Poslyšte, není někde uveřejněn ediční plánek Egmontu na rok 2020? V komentářích na fb psali, že se prý chtějí letos věnovat nějakým dotiskům EU a rád bych vědel, co se chystá, abych pak zbytečně nekupoval v AJ knížky, které budou letos i v češtině. Nějaké romány mi totiž ještě ve sbírce chybí.
Návrat nahoru Goto down
Vojta
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Vojta


Poeet p?íspivku : 282
Age : 36
Registration date : 19. 08. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeMon Feb 03 2020, 16:14

Počkej na víkend - na Comic Con Prague by mohli udělat nějaké oznámení Wink
Návrat nahoru Goto down
kulometcik
Adept
Adept
kulometcik


Poeet p?íspivku : 29
Age : 34
Registration date : 06. 06. 12

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeFri Feb 21 2020, 19:16

Vojta napsal:
Počkej na víkend - na Comic Con Prague by mohli udělat nějaké oznámení Wink

A udělali???
Návrat nahoru Goto down
http://www.orliznojmocards.wbs.cz
Gralen
Sithský lord
Sithský lord
Gralen


Poeet p?íspivku : 7530
Age : 36
Registration date : 24. 04. 08

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeThu Sep 03 2020, 11:26

dobrá otázka, nehovoriac o tom, že by už konečne mohli pustiť do obehu nové preklady kníh z Non Cannon.
Návrat nahoru Goto down
anonymas
Adept
Adept



Poeet p?íspivku : 41
Age : 31
Registration date : 21. 07. 11

Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitimeSun Sep 13 2020, 22:57

Shred Naki napsal:
Ale neodpustím jim editorskou úpravu, která v úvodu udělala z plukovníka Barrise zase jen majora!

A to je právě špatně, správně to má být skutečně plukovník, aspoň dle Wookieepedie, kde jsem mimo jiné našel možné vysvětlení:

"In e-book version of Thrawn Mosh Barris is later incorrectly referred to as major, but still has rank of colonel. The error was made by editorial changes of the novel. His rank is correct in hardcover version. Rank in paperback version is unconfirmed."

https://starwars.fandom.com/wiki/Mosh_Barris

Mimochodem, já mám doma první vydání ještě bez té editorské úpravy a jsem s překladem spokojen.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Romány - Právě vychází v ČJ   Romány - Právě vychází v ČJ - Stránka 23 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Romány - Právě vychází v ČJ
Návrat nahoru 
Strana 23 z 25Jdi na stránku : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
OSW - O Star Wars Forum :: Vše o Star Wars :: Car'dasova pevnost-
Přejdi na: